Son dakika Savur haberleri, Savur son dakika, son dakika Savur

Son Dakika Savur Haberleri

 • AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu: Fitneden uzak durursak birliğimizi kimse bozamaz
  23 Şub AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu: Fitneden uzak durursak birliğimizi kimse bozamaz

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Mardin'in Savur ilçesinde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, 'Eğer biz fitneden, fesattan uzak durursak birliğimizi, beraberliğimizi kimse bozamaz' dedi.

 • Mardin'de 79 yaşındaki hastanın dizlerindeki eğrilik ameliyatla giderildi
  13 Şub Mardin'de 79 yaşındaki hastanın dizlerindeki eğrilik ameliyatla giderildi

  Mardin'de yaşayan 79 yaşındaki Hüseyin Günay, dizlerindeki eğrilik, kireçlenme ve kemik defekti nedeniyle ameliyata alındı. Op. Dr. İlhami Şahin ve Op. Dr. Fırat Bilgin tarafından gerçekleştirilen çift taraflı total diz protez ameliyatıyla hastanın sağlığına kavuşması sağlandı. Ameliyat sonrası hastanın yürüme yeteneği düzeldi ve iyileşme süreci hızlandı. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, sağlık vizyonunun gelişmesiyle birlikte özellikli ameliyat ve işlem sayısının arttığını belirtti.

 • Savur'da AK Parti Belediye Başkan Adayı Engin Uğur Hamidi Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu
  09 Şub Savur'da AK Parti Belediye Başkan Adayı Engin Uğur Hamidi Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu

  Savur ilçesinde AK Parti Belediye Başkan adayı Engin Uğur Hamidi, çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, onlara kolaylıklar diledi. Hamidi, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin milletin partisi olduğunu vurgulayarak, seçimi kazanacaklarına söz verdi.

 • Mardin'in 2023 Nüfusu 888 Bin 874 Olarak Açıklandı
  08 Şub Mardin'in 2023 Nüfusu 888 Bin 874 Olarak Açıklandı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) adrese dayalı nüfus verilerine göre, Mardin'in 2023 nüfusu 888 bin 874 olarak açıklandı. Mardin'in en kalabalık ilçesi Kızıltepe olurken en düşük nüfusa sahip ilçe ise Yeşilli oldu.

 • AK Parti, Mardin'de belediye başkan adaylarını tanıttı
  07 Şub AK Parti, Mardin'de belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, Mardin'de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Programda AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Vedat Işıkhan, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi.

 • AK Parti, Mardin'de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı
  07 Şub AK Parti, Mardin'de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, Mardin'de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Programda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Mardin'de konuştu
  07 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Mardin'de konuştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de AK Parti'nin ilçe aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Mardin'e vefa borcumuz var, bu şehre en iyi hizmeti götürerek ödenir dedi. AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ise Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokma hedeflerini paylaştı.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de aday tanıtım toplantısında konuştu
  07 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de aday tanıtım toplantısında konuştu

  Bakan Işıkhan, Mardin'in tarihi ve kültürel değerlerine vurgu yaparak, AK Parti'nin Mardin'e hizmetlerini anlattı. Adayların Mardin'i gerçek belediyecilikle buluşturma vakti olduğunu belirten Işıkhan, Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır olduklarını söyledi. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da Mardin'in önemine dikkat çekerek, başkan adayının Mardin'e yakışır olması gerektiğini ifade etti.

 • Mardinli 8 yaşındaki epilepsi hastası kanserli tümörden kurtuldu
  23 Oca Mardinli 8 yaşındaki epilepsi hastası kanserli tümörden kurtuldu

  Mardin'in Savur ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki epilepsi hastası Esrin Tekin, beyninde tespit edilen kanserli tümörden 5 saatlik operasyonla kurtuldu. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı operasyon sonrasında Tekin'in sağlık durumu iyi. Ailesi, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 • Savur ilçesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen 21 kişi törenle anıldı
  22 Oca Savur ilçesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen 21 kişi törenle anıldı

  Savur ilçesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen 21 kişi törenle anıldı.

 • Savur Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  19 Oca Savur Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Savur Belediyesi'nde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Çevik ile Hizmet İş Sendikası Mardin Şube Başkanı Aziz Adıbelli arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Çevik, imzalanan sözleşmeyle işçilerin haklarının korunduğunu belirtirken, Adıbelli ise Çevik'e duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti ve üyelerin taleplerinin karşılanmasına odaklandıklarını ifade etti.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Savur'da Gençlik Merkezi Açtı
  17 Oca Mardin Büyükşehir Belediyesi Savur'da Gençlik Merkezi Açtı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur ilçesindeki Gençlik Merkezi'nin çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtı. Gençlik Merkezi, gençlerin sınav süreçlerini desteklemek, bilgi, kültür ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla kuruldu. Merkezde kütüphane, çeşitli kurslar ve eğitim imkanları sunulacak. Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur Gençlik Merkezi'nin açılmasıyla birlikte Mardin genelinde toplam 8 adet Gençlik Merkezi'ni hizmete sunmuş oldu.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Savur'da Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı
  17 Oca Mardin Büyükşehir Belediyesi Savur'da Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur ilçesindeki Gençlik Merkezi'ni tamamladı. Merkezde gençlerin sınav süreçlerine destek verilecek ve çeşitli kurslar düzenlenecek. Şu ana kadar 8 gençlik merkezi hizmete açıldı.

 • Mardin'de kepçe çarpması sonucu yaşlı bir kişi hayatını kaybetti
  14 Oca Mardin'de kepçe çarpması sonucu yaşlı bir kişi hayatını kaybetti

  Mardin'in Savur ilçesinde, Sefa Mahallesi'nde gerçekleşen bir kazada kepçe, geri manevra yaparken 79 yaşındaki Abdurrahman G'ye çarptı. Olayın ardından Abdurrahman G ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen yaşlı adam kurtarılamadı.

 • Mardin'de Su Sayacı Okuma Personelleri Darp Edildi
  13 Oca Mardin'de Su Sayacı Okuma Personelleri Darp Edildi

  Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kızıltepe ilçesinde su sayaçlarını okuma görevinde bulunan MARSU personeli, kamu görevini yerine getirirken saldırıya uğradı. Aynı şekilde, Savur ilçesinde de kamu görevini yerine getiren bir MARSU çalışanına darp girişiminde bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. MARSU bünyesindeki personellere karşı her türlü hukuka aykırı eylemin cezalandırılması için ilgili mercilere hızlı ve etkili bir şekilde yasal yollara başvurular yapılarak takipçisi olunacak.

 • Savur Belediyesi Alt ve Üst Yapı Çalışmalarını Sürdürüyor
  09 Oca Savur Belediyesi Alt ve Üst Yapı Çalışmalarını Sürdürüyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Savur Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Köprübaşı ile mezbahana arası caddeye sıcak asfalt serildi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Çevik, ilçe merkezinde yol çizgi boyama çalışmasının tamamlandığını ve bordür taşı döşeme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu çalışmaların ilçenin trafik güvenliği ve estetik görünümüne katkı sağladığını ifade etti.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarını Sürdürüyor
  29 Ara Mardin Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarını Sürdürüyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde daha konforlu, güvenilir ve kaliteli yol ağı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, 2023 yılında 323 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirerek yol sorununu çözmeyi hedefliyor. Savur ilçesinde ise altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde yol düzenlenme, mıcır serpme, sıkıştırma ve sulama çalışmaları yapıldı. Ayrıca Savur Hükümet Caddesi'nde asfalt serimi başladı ve caddelere ışıklandırma da yapılacak.

 • Mardin'de PKK saldırısında şehit olan polis memurlarının arkadaşı: 'Son kez gördüm onları, polis aracına bindiler'
  28 Ara Mardin'de PKK saldırısında şehit olan polis memurlarının arkadaşı: 'Son kez gördüm onları, polis aracına bindiler'

  Mardin'in Savur ilçesinde 29 Aralık 1993 yılında devriye atan polis memurlarına terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan İbrahim Palamut ve Erol Kesgin'in arkadaşı panzer şoförü emekli bekçi Veysel Tepebaşı, saldırıyı anlatarak, arkadaşlarını en son gördüğünde dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Tepebaşı, saldırı sonrası yaşananları ve şehitlerin durumunu anlattı.

 • Mardin'de Kadın Aile Destek Merkezleri Açılıyor
  27 Ara Mardin'de Kadın Aile Destek Merkezleri Açılıyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınların boş zamanlarını değerlendirmesi ve meslek edinmesi amacıyla tüm ilçelerde Kadın Aile Destek merkezleri açıyor. Merkezlerde, kadına yönelik şiddetle mücadele birimleri ile kadınlara psikolojik ve hukuksal destek ile aile danışmanlığı gibi hizmetler sunulmakta.

 • Mardin'de ayı saldırısında ağır yaralanan vatandaş kurtarıldı
  26 Ara Mardin'de ayı saldırısında ağır yaralanan vatandaş kurtarıldı

  Mardin'in Savur ilçesine bağlı Dereiçi Kıllıt köyünde ayının saldırısına uğrayan bir kişi, çevredeki vatandaşların müdahalesiyle kurtarıldı. Ağır yaralanan vatandaş, 112 ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi
  24 Ara İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait 58 mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini duyurdu. Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara...
  24 Ara İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara...

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen 'Kahramanlar-35' operasyonlarında;

 • Terör örgütüne büyük darbe! 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo yok edildi
  24 Ara Terör örgütüne büyük darbe! 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo yok edildi

  Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik "Kahramanlar-35" operasyonu gerçekleştirildi. 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo imha edildi.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Mardin Savur'da altyapı yenileme çalışmaları tamamlandı
  14 Ara Mardin Savur'da altyapı yenileme çalışmaları tamamlandı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) tarafından Savur ilçesinde yürütülen altyapı yenileme çalışmaları tamamlandı. İçme suyu ve kanalizasyon hatları yenilenen ilçe, daha temiz, kaliteli ve kesintisiz altyapıya kavuştu.

 • Sobaya benzin döken anne çıkan yangında öldü, 2 çocuğu dumandan zehirlendi
  04 Ara Sobaya benzin döken anne çıkan yangında öldü, 2 çocuğu dumandan zehirlendi

  Mardin'in Savur ilçesinde, sobayı yakmaya çalışırken döktüğü benzinin parlaması sonucu çıkan yangında Ayşe Öztürk hayatını kaybetti, 2 çocuğu dumandan zehirlendi. Yangın kontrol altına alınırken, çocuklar tedavi altına alındı ve soruşturma başlatıldı.

 • Mardin'de soba yangınında anne hayatını kaybetti, 2 çocuk yaralandı
  04 Ara Mardin'de soba yangınında anne hayatını kaybetti, 2 çocuk yaralandı

  Mardin'in Savur ilçesinde, sobayı yakmaya çalışırken kullandığı benzinin parlaması sonucu çıkan yangında anne yaşamını yitirdi, 2 çocuğu yaralandı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, evde hasar meydana geldi.

 • Mardin'de soba patlaması: 1 ölü, 2 yaralı
  04 Ara Mardin'de soba patlaması: 1 ölü, 2 yaralı

  Mardin'in Savur ilçesinde bir kadın, ısınmak için yaktığı sobanın patlaması sonucu hayatını kaybetti, 2 çocuğu ise yaralandı. Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İnceleme devam ediyor.

 • Mardin'de Çocuklar İçin Sanat Okulu Açıldı
  25 Kas Mardin'de Çocuklar İçin Sanat Okulu Açıldı

  Mardin'de Çocuklar İçin Çal Derneği tarafından açılan Sanat Okulu, çocuk ve gençlere hizmet verecek. Dernek Başkanı İbrahim Yalçın, amacın tüm çocuklara sanatı öğretmek ve sevgiyi aşılamak olduğunu belirtti.

 • Mardin'de Halı Sahada Kalp Krizi Geçiren Bülent Aydemir Hayatını Kaybetti
  13 Kas Mardin'de Halı Sahada Kalp Krizi Geçiren Bülent Aydemir Hayatını Kaybetti

  Mardin'de halı sahada maç yaparken kalp krizi geçiren Bülent Aydemir, hastanede hayatını kaybetti. Aydemir'in cenazesi otopsi için hastane morguna götürüldü.

 • Mardin'de şehit edilen öğretmenler görev yaptıkları okulda anıldı
  06 Kas Mardin'de şehit edilen öğretmenler görev yaptıkları okulda anıldı

  Mardin'in Savur ilçesi Başkavak köyünde 5 Kasım 1994'te bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen 4 öğretmen, görev yaptıkları okulda anıldı.

 • Mardin'de 29 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 4 öğretmenin acısı tazeliğini koruyor
  04 Kas Mardin'de 29 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 4 öğretmenin acısı tazeliğini koruyor

  Mardin'in Savur ilçesi Başkavak köyünde 5 Kasım 1994'te terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen 4 öğretmenin acısı ilk günkü gibi hafızalarda yerini koruyor.

 • Mardin Savur'da Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl Kutlamaları
  29 Eki Mardin Savur'da Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl Kutlamaları

  Mardin'in Savur ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü törenle kutlandı. Savur Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Çevik, Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamanın onur ve mutluluğunu ifade etti. Törende öğrenciler tarafından yöreye ait reyhani ve halk oyunları gösterisi sunuldu ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: 'Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak'
  28 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak"

  Nobel Ödülü'nü kazanarak ismini Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk 100 yılına yazdıran Aziz Sancar, "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak.

 • Mardin'de merkez ve ilçelerde durak kurulumu devam ediyor
  25 Eki Mardin'de merkez ve ilçelerde durak kurulumu devam ediyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar için şehir merkezi başta olmak üzere ilçelerde ihtiyaç duyulan noktalara otobüs durakları kuruyor.

 • AK Parti Heyeti Mardin'deki İlçelerde Ziyaretler Gerçekleştirdi
  24 Eki AK Parti Heyeti Mardin'deki İlçelerde Ziyaretler Gerçekleştirdi

  AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ve beraberindeki heyet, Savur, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak toplantılar gerçekleştirdi. Kılıç, teşkilatın çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, memleketin refahı için çalışmaların devam edeceğini söyledi. Ayrıca, İsrail'in Filistin'e yaptığı zulmü kınadıklarını ve Filistinlilerin yanında olduklarını ifade etti. AK Parti İl Başkanı Vahap Alma ise teşkilatların birliği ve dik duruşunun umut verici olduğunu vurgulayarak, Savur, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinin kalkınması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İsmimi Google'a yazdığınızda Nobel ödülü alan ilk Türk bilim insanı olduğumu okuyacaksınız. Biraz daha merak edip okumaya devam ederseniz bilimsel çalışmalarımı ve kariyerimi göreceksiniz. Ama Google'ın yazmadığı şeyler de var. Google, Mardin'in Savur ilçesindeki bir çocukken hangi motivasyonlarla Nobel'e uzanan bir yolculuğa çıktığımı yazmaz. Çünkü o motivasyon genlerimizde, tarihi mirasımızda, kültürel kodlarımızda var. Eğer bizi bugüne getiren düne dönebilirsek, yarınınızı da öngörebilir ve geleceğe yönelik projeksiyonlarımızı daha sağlam yapabiliriz? dedi.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Batman Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir programda konuştu. Sancar, Google'ın kendisi hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğini ancak Mardin'in Savur ilçesindeki çocukluk döneminden Nobel'e uzanan motivasyonunu yazmadığını belirtti. Sancar, Türk bilim insanlarının genlerinde, tarihi miraslarında ve kültürel kodlarında bu motivasyonun olduğunu vurgulayarak, geçmişe dönerek geleceğe yönelik projeksiyonların daha sağlam yapılacağını ifade etti. Ayrıca, başarının sırrının azim, inanç ve çaba olduğunu vurguladı.

 • Batman Üniversitesi'nde Kırsal ve Bölgesel Kalkınma Konferansı Düzenlendi
  14 Eyl Batman Üniversitesi'nde Kırsal ve Bölgesel Kalkınma Konferansı Düzenlendi

  Batman Üniversitesi, 'Kırsal ve Bölgesel Kalkınmada Üniversitelerin Rolü' konulu bir konferans düzenledi. Konferansa TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar online olarak katıldı. Konferansta, TÜBİTAK'ın gençlere yönelik çalışmaları ve TEKNOFEST'in önemi vurgulandı. Ayrıca, konferansta Batman Üniversitesi Rektörü ve diğer üniversite rektörleri de sunum yaptı. Programa akademisyenler, kurum temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 • Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Savur ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi
  14 Eyl Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Savur ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi

  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Savur ilçesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Vali Akkoyun, ilçede tamamlanan ve devam eden projeleri inceledi, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek taleplerini dinledi.

 • Nobel Ödüllü Aziz Sancar'ın Mardinli Misafiri
  02 Eyl Nobel Ödüllü Aziz Sancar'ın Mardinli Misafiri

  Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kurduğu vakfın temel atma törenine Mardinli genç bir misafir katıldı. Yılmaz Acar, Sancar'ın davetlisi olarak törende hazır bulundu ve kendisine hediyeler takdim etti. Acar, Sancar ile yapılan buluşmanın kendisi için büyük bir moral kaynağı olduğunu belirtti.

 • ABD'de Aziz ve Gwen Sancar Vakfı'nın yurt binasının temeli atıldı
  31 Ağu ABD'de Aziz ve Gwen Sancar Vakfı'nın yurt binasının temeli atıldı

  CHAPEL Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar ve eşinin kurduğu Aziz ve Gwen Sancar Vakfı'nın ABD'nin Kuzey Carolina eyaletindeki yerleşkesine inşa edilecek Sancar Bursluları Yurdu'nun temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 • Bolu'da yeni mülki amirler belli oldu
  24 Ağu Bolu'da yeni mülki amirler belli oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Bolu'da 2 ilçede kaymakam değişikliği olurken 3 vali yardımcısı atandı.

 • Mardin'de mülki amirlerin görev yerleri değişti
  24 Ağu Mardin'de mülki amirlerin görev yerleri değişti

  Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Mardin'in mülki amirlerin görev yerleri değişti. Kararname ile 491 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Değişen mülki amirlerden Savur Kaymakamı Muhammed Kaya, Kahramanmaraş Pazarcık Kaymakamlığına, Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdırlıoğlu, Samsun Vali Yardımcılığına, Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Antalya Kemer Kaymakamlığına, Mardin Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Sakarya Pamukova Kaymakamlığına, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Bursa Nilüfer Kaymakamlığına atandı.

 • AK Parti Mardin Milletvekili Muhammed Adak ve İl Başkanı Vahap Alma, ilçeleri ziyaret etti
  19 Ağu AK Parti Mardin Milletvekili Muhammed Adak ve İl Başkanı Vahap Alma, ilçeleri ziyaret etti

  AK Parti Mardin Milletvekili Muhammed Adak, İl Başkanı Vahap Alma ve il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Nusaybin, Ömerli, Midyat, Dargeçit, Yeşilli, Savur ve Artuklu ilçelerini ziyaret etti. Adak, ziyaretlerde vatandaşların ilgisiyle memnun olduklarını belirtirken, Alma ise ilçelerin genel durumunu görmek ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Her iki yetkili de Mardin ve ilçelerinin kalkınması için çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.

 • Mardin Savur'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı
  17 Ağu Mardin Savur'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı

  Mardin'in Savur ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin 2 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alınıp, söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • Mardin Savur'da Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
  17 Ağu Mardin Savur'da Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

  Mardin'in Savur ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin 2 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alınıp, söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Savur ve Ömerli ilçelerinde programlara katıldı
  01 Ağu AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Savur ve Ömerli ilçelerinde programlara katıldı

  AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Savur ve Ömerli ilçelerinde düzenlenen programlara katıldı. Kılıç, beraberinde AK Parti İl Başkanı Vahap Alma ve partililerle birlikte Savur ve Ömerli ilçelerinde yapılan çalışmaları inceledi. İncelemelerin ardından taziye ziyaretlerinde bulunan heyet, yapılan hizmetlerin önemine değindi ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu Projesi ile Çocuklara Malzeme Desteği Sağladı
  27 Tem Mardin Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu Projesi ile Çocuklara Malzeme Desteği Sağladı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Yaz Spor Okulu Projesi kapsamında çocuk ve gençlere malzeme desteği sağladı. Toplam 12 bin çocuk ve genç ücretsiz kurslara katıldı ve servis hizmeti, malzeme ve ekipman desteği Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu Spor Salonunda kursa katılan öğrencilere spor malzemesi desteği verdi ve projenin başarılı geçmesini diledi.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu Projesi ile Çocuklara Malzeme Desteği Sağlıyor
  27 Tem Mardin Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu Projesi ile Çocuklara Malzeme Desteği Sağlıyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Yaz Spor Okulu Projesi kapsamında çocuk ve gençlere malzeme desteği sunuyor. Proje kapsamında 6 farklı branşta yaz spor okulları açılarak toplam 12 bin çocuk ve genç ücretsiz kurslara katıldı. Büyükşehir Belediyesi, servis hizmeti, malzeme ve ekipman desteği sağlayarak projeye destek veriyor. Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu Spor Salonunda kursa katılan öğrencilere spor malzemesi desteği sağladı ve çocukları desteklediklerini belirtti.

 • Eski Devlet Bakanı Ahmet Karahan için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi
  24 Tem Eski Devlet Bakanı Ahmet Karahan için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi

  Eski Devlet Bakanı ve 16. Dönem Gaziantep Milletvekili Ahmet Karahan için Meclis'te cenaze töreni gerçekleştirildi. Törene Karahan'ın ailesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer siyasi isimler katıldı. Karahan'ın naaşı yarın Gaziantep'te defnedilecek.

 • Mardin'deki Yeşilsu Mesire Alanı Sıcaklardan Kaçanların Adresi Oldu
  17 Tem Mardin'deki Yeşilsu Mesire Alanı Sıcaklardan Kaçanların Adresi Oldu

  Mardin'in Savur ilçesinde bulunan Yeşilsu mesire alanı, kavurucu sıcaklarla birlikte serinlemek isteyen vatandaşların rotasında yer alıyor. Mesire alanındaki sosyal tesisler, kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşların tercih ettiği bir dinlenme noktası haline geldi. Ziyaretçiler, çardaklarda dinlenerek doğanın keyfini çıkarıyor. Mesire alanı, organik ürünleri ve huzurlu atmosferiyle tavsiye edilen bir yer olarak öne çıkıyor. Terörün sona ermesiyle birlikte bölgeye turist akını yaşanıyor.

 • Bakan Işıkhan: Bugünkü Türkiye'nin harcında hükümetin 21 yıllık alın teri ve emeği var
  26 Haz Bakan Işıkhan: Bugünkü Türkiye'nin harcında hükümetin 21 yıllık alın teri ve emeği var

  ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Hiç kuşkusuz bugünkü Türkiye'nin harcında hükümetimizin 21 yıllık alın teri ve emeği var. Milletimizin desteği, dünyada yüreği bizlerle atan milyonlarca insanın duaları var.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: '400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ayda 500 lira olarak uygulamaya devam edeceğiz'
  26 Haz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ayda 500 lira olarak uygulamaya devam edeceğiz"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ayda 500 lira olarak uygulamaya devam edeceğiz" "Halihazırdaki petrol arama çalışmalarının Mardin'de de hızlanmış durumda" "Şehrimizin aktif sigortalı sayısını 46 binden, yaklaşık 190 bine çıkararak...

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de konuştu Açıklaması
  26 Haz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de konuştu Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İşçisi, emekçisi, işvereniyle, yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, çocuğuyla istikbalimizi daha güzel günlere, bayrağımızı daha yükseğe birlikte taşıyacağız" dedi.

 • Mardin'de 36 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 30 kişinin acısı tazeliğini koruyor
  21 Haz Mardin'de 36 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 30 kişinin acısı tazeliğini koruyor

  Mardin'in Ömerli ilçesinin kırsal Pınarcık Mahallesi'nde 36 yıl önce bölücü terör örgütü PKK'lılar tarafından katledilen 16'sı çocuk 30 kişi için anma töreni yapıldı. Şehitler, Pınarcık Mahallesi'ndeki şehitlikte düzenlenen törenle anıldı.

 • Mardin'de 36 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 30 kişinin acısı tazeliğini koruyor
  20 Haz Mardin'de 36 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen 30 kişinin acısı tazeliğini koruyor

  Mardin'in Ömerli ilçesinin kırsal Pınarcık Mahallesi'nde 36 yıl önce bölücü terör örgütü PKK'lılar tarafından katledilen 16'sı çocuk 30 kişi için anma töreni yapıldı. Şehitler, Pınarcık Mahallesi'ndeki şehitlikte düzenlenen törenle anıldı.

 • Mardin'de 36 yıl önce PKK tarafından katledilen 30 kişi için anma töreni düzenlendi
  20 Haz Mardin'de 36 yıl önce PKK tarafından katledilen 30 kişi için anma töreni düzenlendi

  Mardin'in Ömerli ilçesinin kırsal Pınarcık Mahallesi'nde 20 Haziran 1987'de gerçekleştirilen PKK saldırısında hayatını kaybeden 16'sı çocuk 30 kişi için anma töreni düzenlendi. Törene, kaymakam, belediye başkanı, jandarma komutanı, emniyet amiri, güvenlik korucuları ve vatandaşlar katıldı. Konuşmalarında terörün çirkin yüzüne vurgu yapılarak, birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı. Törene katılanlar, şehitlerin mezarına gül bıraktı.

 • Öznur Kakillioğlu Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Başkanı Seçildi
  06 Haz Öznur Kakillioğlu Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Başkanı Seçildi

  Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından yapılan seçim sonucunda, Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Üyesi Öznur Kakillioğlu, Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığına seçildi. Kakillioğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, çeşitli görevlerde bulunmuş ve yüksek lisansını tamamlamıştır.

 • Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi'nin yeni başkanı Öznur Kakillioğlu oldu
  06 Haz Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi'nin yeni başkanı Öznur Kakillioğlu oldu

  Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından yapılan seçim sonucunda, aynı daire üyesi Öznur Kakillioğlu, Birinci Hukuk Dairesi Başkanı olarak seçildi. Kakillioğlu'nun kariyeri ve eğitimi hakkında bilgi verilen haberde, Yargıtay'ın yaptığı açıklama da yer aldı.

 • Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığına Öznur Kakillioğlu seçildi
  06 Haz Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığına Öznur Kakillioğlu seçildi

  Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığı için yapılan seçimde, Öznur Kakillioğlu seçildi. Kakillioğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve daha önce çeşitli hakimlik görevlerinde bulunmuştu.

 • Mardin Ziraat Odaları, 2023 Biçerdöver Hasat Fiyatlarını Açıkladı
  04 Haz Mardin Ziraat Odaları, 2023 Biçerdöver Hasat Fiyatlarını Açıkladı

  Mardin'de hasat sezonunun başlamasıyla birlikte Ziraat Odaları Başkanları, bu yılın biçerdöver hasat fiyatlarını açıkladı. Buğday ve arpada kuru tarım arazilerinde dekar başına 70 TL, damlama, sulama ve yağmurlama sulamada dekar başına 90 TL, karık tapa ve salma sulama alanlarında dekar başına 110 TL olarak belirlendi. Mercimek alanları için 90 TL, nohut ekili alanlar için 80 TL olarak açıklanan fiyatların yanı sıra saman satış ücretleri de belirlendi.

 • Mardin'de iki ay önce çalınan traktör sahibine teslim edildi
  02 Haz Mardin'de iki ay önce çalınan traktör sahibine teslim edildi

  Mardin'in Savur ilçesinde iki ay önce çalınan traktör, sahibinin şikayeti üzerine jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu bulunup teslim edildi.

 • Mardin'de Traktör Hırsızlığı Şüphelisi Yakalandı
  02 Haz Mardin'de Traktör Hırsızlığı Şüphelisi Yakalandı

  Savur ilçesinde traktör çaldığı gerekçesiyle 1 şüpheli gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlatarak traktörü çalan şüpheliyi yakaladı. Savur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli hakkında adli işlemlere başlanıldı.

 • Mardin'de Ücretsiz Yaz Sporu Okulları Kayıtları Devam Ediyor
  31 May Mardin'de Ücretsiz Yaz Sporu Okulları Kayıtları Devam Ediyor

  Mardin genelinde başlatılan yaz sporu okullarına kayıtlar devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığında kent genelinde sporun yaygınlaşması için ücretsiz spor okulları projesi hayata geçirildi.

 • Mardin'de uyuşturucu operasyonunda 6 zanlı yakalandı
  26 May Mardin'de uyuşturucu operasyonunda 6 zanlı yakalandı

  Mardin'deki uyuşturucu operasyonunda 6 şüpheli gözaltına alındı.

 • Mardin'de uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon
  26 May Mardin'de uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon

  Mardin İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Savur ve Kızıltepe ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda, uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen 6 şüpheli yakalandı.

 • Mardin'de uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı
  26 May Mardin'de uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı

  Mardin'in Kızıltepe ve Savur ilçelerinde jandarmanın düzenlediği operasyonlarda uyuşturucu maddeler ele geçirildi, 6 şüpheli gözaltına alındı.

 • Zirve dağcılığın 73 yaşındaki Nuran annesi, ömrünün sonuna kadar tutkusunu sürdürmek istiyor
  26 May Zirve dağcılığın 73 yaşındaki Nuran annesi, ömrünün sonuna kadar tutkusunu sürdürmek istiyor

  Mardin'de yaşayan 3 çocuk, 6 torun sahibi 73 yaşındaki Nuran Demir, yaşına rağmen dağcılık sporu ile ilgileniyor. Yaptığı sporla yaşıtlarına ve gençlere azmiyle örnek olmaya devam eden Demir, zirve dağcılık lisanslı sporcu olmaya hak kazanarak, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 • 73 yaşındaki Nuran Demir, dağcılık sporuyla gençlere örnek oluyor
  25 May 73 yaşındaki Nuran Demir, dağcılık sporuyla gençlere örnek oluyor

  Mardin'de yaşayan 3 çocuk, 6 torun sahibi 73 yaşındaki Nuran Demir, yaşına rağmen dağcılık sporu ile ilgileniyor. Yaptığı sporla yaşıtlarına ve gençlere azmiyle örnek olmaya devam eden Demir, zirve dağcılık lisanslı sporcu olmaya hak kazanarak, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 • Mardin'de terör operasyonu; HDP ve DBP'li eski ilçe eş başkanları da gözaltında (2)
  23 May Mardin'de terör operasyonu; HDP ve DBP'li eski ilçe eş başkanları da gözaltında (2)

  GÖZALTI SAYISI 17'YE YÜKSELDİMardin'de, 'terör örgütüne yardım ve yataklık' iddiasıyla sabah saatlerinde polis ve jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda Derik, Artuklu, Dargeçit, Savur ve Ömerli ilçelerinde alınanlarla birlikte gözaltı sayısı 17'ye yükseldi.

 • Mardin'de PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne operasyon
  23 May Mardin'de PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne operasyon

  Mardin merkez ve 7 ilçesinde terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.

 • Mardin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 17 şüpheli yakalandı
  23 May Mardin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 17 şüpheli yakalandı

  Mardin'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı.

 • AK Parti Mardin teşkilatı Savur'da ziyaretlerde bulundu
  20 May AK Parti Mardin teşkilatı Savur'da ziyaretlerde bulundu

  AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi çalışmaları kapsamında Savur ilçesinde çeşitli temas ve ziyaretler gerçekleştirdi.

 • Bakan Soylu: 'Şimdi karar merci millettir, oy verecek vatandaşlarımızdır başımızın üzerinde yerleri var'
  11 May Bakan Soylu: "Şimdi karar merci millettir, oy verecek vatandaşlarımızdır başımızın üzerinde yerleri var"

  Bakan Soylu: "Şimdi karar merci millettir, oy verecek vatandaşlarımızdır başımızın üzerinde yerleri var" İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, "Hepimiz her şeyi söyledik, her şeyi anlattık, milletimiz her şeyi gördü, milletimiz yaşadı.

 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Karar merci millettir
  11 May İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Karar merci millettir

  İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, İstanbul Mardinliler Derneği üyeleriyle bir araya geldiği kahvaltı programında, pazar günü gerçekleşecek seçime değinerek, karar mercinin millet olduğunu söyledi. Soylu, Türkiye'deki istikrarın sürmesiyle Doğu ve Güneydoğu'da huzur ve güvenliğin geldiğini belirterek, terörle mücadele konusunda yumuşak davranılamayacağını vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Mardin mitinginde konuştu: (2)
  10 May Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Mardin mitinginde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kesinlikle provokasyona gelmeyeceğiz.

 • Güneydoğu'da turizm için yeni rotalar talebi
  05 May Güneydoğu'da turizm için yeni rotalar talebi

  TURSAB Mezopotamya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Serdar Baturay, turizmde belirlenecek yeni rotalar arasına Şırnak'ın İdil, Cizre ve Mardin'in Savur ilçelerinin eklenmesini istedi.

 • İzmir'de Boşanma Aşamasındaki Eşi Tarafından Öldürülen Kadının Detayları Ortaya Çıktı
  29 Nis İzmir'de Boşanma Aşamasındaki Eşi Tarafından Öldürülen Kadının Detayları Ortaya Çıktı

  İzmir'de, boşanma aşamasındaki eşi Kutbettin Koluman tarafından, 4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde tabancayla vurulup öldürülen Recibe Koluman'ın detayları ortaya çıktı. Kutbettin Koluman'ın kendisine boşanma davası açan eşi Recibe'ye pay vermemek için, birlikte yaşadıkları evi akrabasına sattığı, bu süreçte de çocuklarıyla burada yaşamaya devam eden eşini, evi boşaltmadığı için öldürdüğü belirtildi.

Advertisement