Son dakika Şehir Tiyatrosu haberleri, Şehir Tiyatrosu son dakika, son dakika Şehir Tiyatrosu

Son Dakika Şehir Tiyatrosu Haberleri

 • Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Bomba Gibi Girdi
  10:28 Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Bomba Gibi Girdi

  Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nun yönetmenliğini Hasan Elmas'ın yaptığı 'Eyvah Yine Karıştı' isimli oyun, gönülleri fethetti. Yaklaşık üç ay süren prova çalışmalarının ardından tiyatroseverlerin karşısına çıkan oyuncular, performanslarıyla izleyiciden tam not aldı.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu
  28 Şub Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerini ilçelere taşıyor
  26 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerini ilçelere taşıyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kültür-sanat faaliyetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara tiyatro oyunları ve konserler düzenleyerek 'Sanat Herkes İçin' sloganını hayata geçiriyor.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Oyunları Festivali'ne ev sahipliği yapacak
  23 Şub Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Oyunları Festivali'ne ev sahipliği yapacak

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ve Avrupa'nın tek kadın temalı tiyatro festivali olan 'Kadın Oyunları Festivali'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Festivalde beş farklı oyun sahnelenecek ve biletler ücretsiz olarak temin edilebilecek.

 • Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri İngilizce tiyatro gösterisi gerçekleştirdi
  22 Şub Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri İngilizce tiyatro gösterisi gerçekleştirdi

  Konya Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleşen gösteride, Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yönetmenliği ve koordinatörlüğü yapılan 'Twelve Angry Women' isimli İngilizce oyun sahnelendi. Oyun, cinayetle suçlanan bir gençle ilgili karar vermekle yükümlü 12 jüri üyesinin karar verme sürecini anlatıyor ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  20 Şub İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 21-25 Şubat haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları İstanbul'da Beğeni Topladı
  19 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları İstanbul'da Beğeni Topladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İstanbul'da sahnelenen 'Ayak Bacak Fabrikası' adlı oyunuyla büyük beğeni topladı. Oyun, kapalı gişe oynandı ve 5 bin kişi tarafından izlendi.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..
  14 Şub İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Şubat ayının yeni haftasında 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Mersin'de 15 Binden Fazla Çocuk Tiyatro İle Buluştu
  13 Şub Mersin'de 15 Binden Fazla Çocuk Tiyatro İle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın ortak yürüttüğü 'Tiyatro İzlemeyen Çocuk Kalmasın Projesi' kapsamında, kent genelinde 15 binden fazla çocuk tiyatroyla buluştu.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tarsus'ta sahneledi
  11 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tarsus'ta sahneledi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Şehir Tiyatrosu'nun Tarsuslu tiyatroseverlerle buluşan 'Lütfen Kızımla Evlenir misiniz' adlı oyunu beğeni topladı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  07 Şub İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 7-11 Şubat 2024 haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Yaşar Ürük'ün İzmir Araştırmaları'nın 50. yılı kutlandı
  31 Oca Yaşar Ürük'ün İzmir Araştırmaları'nın 50. yılı kutlandı

  Araştırmacı yazar Yaşar Ürük'ün İzmir Araştırmaları'nın 50. yılı, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, etkinlikte yaptığı konuşmada Ürük'ün İzmir'e olan katkılarını vurguladı.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma etkinliği düzenlendi
  25 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma etkinliği düzenlendi

  Bornova Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bornova Şubesi, araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında bir anma etkinliği düzenledi. Etkinlik, tiyatral gösteri ve koro dinletisiyle başladı ve Uğur Mumcu'nun yanı sıra diğer aydınlanma şehitleri de anıldı. Konuşmalarda, Uğur Mumcu'nun mücadelesi ve aydınlanma için verilen mücadele vurgulandı.

 • Antalya'da Öğrencilere Tiyatro Şenliği
  22 Oca Antalya'da Öğrencilere Tiyatro Şenliği

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin sömestir tatilini sanatla buluşturmak amacıyla düzenlediği iki ayrı tiyatro şenliği ile çocuklara unutulmaz anlar yaşatıyor. Antalya Şehir Tiyatrosu ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen tiyatro şenlikleri, üç farklı sahnede devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tiyatro etkinlikleri ile çocuklara keyifli bir yarı yıl tatili sunuyor. Antalyalı çocuklar, her gün üç farklı sahnede iki ayrı seansta tiyatro oyunlarıyla buluşarak tatillerini daha anlamlı ve eğlenceli geçiriyor.

 • Antalya'da Uluslararası Sömestir Festivali ve Çocuk Tiyatro Şenliği Başladı
  21 Oca Antalya'da Uluslararası Sömestir Festivali ve Çocuk Tiyatro Şenliği Başladı

  Antalya'da çocukların yarıyıl tatilinde sanatla buluşmaları amacıyla düzenlenen Uluslararası Sömestir Festivali ve Sömestir Tatili Çocuk Tiyatro Şenliği başladı. Festival kapsamında çocuklar için birbirinden renkli ve eğlenceli oyunlar sahnelenecek.

 • Antalya'da öğrenciler için tiyatro şenlikleri düzenleniyor
  21 Oca Antalya'da öğrenciler için tiyatro şenlikleri düzenleniyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin sömestir tatilini sanatla dolu geçirmeleri için iki ayrı tiyatro şenliği düzenliyor. Büyük ilgi gören festivallere yerli ve yabancı tiyatro grupları katılıyor. Çocuklar, tiyatro oyunlarıyla keyifli saatler geçiriyor.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestir Festivali Düzenliyor
  18 Oca Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestir Festivali Düzenliyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT), çocukların keyifle vakit geçirebilmesi için sömestir tatilinde festival düzenleyecek. Festivalde yurt içi ve yurt dışından gelen tiyatro grupları, çocuklar için kukla ve çocuk oyunları sahneleyecek. Biletler, AŞT'nin resmi web sitesi üzerinden satın alınabilecek.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestir Festivali
  18 Oca Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestir Festivali

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, sömestr tatilinde çocukların keyifle vakit geçirebilmesi için dolu dolu bir program hazırladı. Yurt içi ve yurt dışından gelen tiyatro grupları, çocuklar için kukla ve çocuk oyunları sahneleyecek. Festival 20 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

 • Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatroseverlerle buluştu
  14 Oca Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatroseverlerle buluştu

  Tepebaşı Belediyesi, Oyuncular Sendikası ve Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu iş birliği ile düzenlenen Tiyatro Günleri kapsamında ünlü oyuncu Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatroseverlerle buluştu. Gördüm, tiyatroya nasıl başladığını anlattı ve Eskişehir'in tiyatro potansiyelini değerlendirdi.

 • Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatro severlerle buluştu
  14 Oca Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatro severlerle buluştu

  Eskişehir'in Tepebaşı Belediyesi, Oyuncular Sendikası ve Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu iş birliği ile düzenlenen Tiyatro Günleri çerçevesinde ünlü oyuncu Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatro severlerle buluştu. Gördüm, tiyatroya nasıl başladığını anlattığı söyleşide, Eskişehir'in öğrenci kenti olmasının avantajını vurguladı. Ayrıca, Eskişehir'de neden devlet tiyatrosu olmadığı sorusuna ilginç bir cevap verdi.

 • Romeo ve Juliet, Türk-Yunan ortak yapımında sahnelenecek
  10 Oca Romeo ve Juliet, Türk-Yunan ortak yapımında sahnelenecek

  Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü ve Yunanistan Pire Şehir Tiyatrosu'nun ortak projesi kapsamında, İngiliz yazar William Shakespeare'in Romeo ve Juliet oyunu, İstanbul, Ankara ve İzmir'in ardından Atina'da sahnelenecek. Ankara'da DT Genel Müdürlüğü'nün '2024 Tiyatro Her Yerde' lansmanı düzenlendi. Türk Ocağı Sahnesi'nde düzenlenen lansmana, Genel Müdür Tamer Karadağlı, sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı. Karadağlı, bu yıl tiyatronun ve tiyatro sanatçılarının daha çok görüleceğini belirterek, 'Tiyatro Her Yerde, Tiyatro Hayatın İçinde' mottosunun oluşturulduğunu kaydetti.

 • Devlet Tiyatroları ve Yunanistan Pire Şehir Tiyatrosu Romeo ve Juliet'i sahneleyecek
  10 Oca Devlet Tiyatroları ve Yunanistan Pire Şehir Tiyatrosu Romeo ve Juliet'i sahneleyecek

  DEVLET Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü ve Yunanistan Pire Şehir Tiyatrosu'nun ortak projesi kapsamında, İngiliz yazar William Shakespeare'in Romeo ve Juliet oyunu, İstanbul, Ankara ve İzmir'in ardından Atina'da sahnelenecek.

 • Bornova Belediyesi, 2023 yılında da kültür ve sanat etkinlikleriyle Bornovalıların yanında oldu
  08 Oca Bornova Belediyesi, 2023 yılında da kültür ve sanat etkinlikleriyle Bornovalıların yanında oldu

  Fiziki ve sosyal yatırımların yanında kültür ve sanat alanındaki etkinliklerle de vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayan Bornova Belediyesi, 2023 yılında da birbirinden renkli aktiviteler, kurs, tiyatro ve sergilerle Bornovalıların yanında oldu. 2023 yılında Bornovalıları sosyal etkinliklerde bir araya getirdiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Belediyesi Kültür ve sanat alanında da Bornovaların yanında olmaya devam edecek” dedi.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI OCAK AYINDA 37 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR
  01 Oca İBB ŞEHİR TİYATROLARI OCAK AYINDA 37 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayında 37 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  31 Ara Haftanın tarihine bakış

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100'üncü yıl dönümü kutlamaları 5 Ocak'ta "1981 Atatürk Yılı" ismiyle başladı.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023'te 60 bin 334 sanatseveri bir araya getirdi
  29 Ara Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023'te 60 bin 334 sanatseveri bir araya getirdi

  Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023 yılında 116 nitelikli gösterimle 60 bin 334 sanatsevere ulaşarak kültür ve sanat hayatının önemli bir parçası olduğunu belirtti. Konya'nın turizm, kültür ve sanat gibi alanlarda da ön plana çıktığı vurgulandı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Yeni Yıl Mesajı
  28 Ara Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Yeni Yıl Mesajı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atay, umutların büyütülmesi ve hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi için çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, kentin dayanışma ve bilimle süslenen projelerle donatıldığını vurguladı ve 2024 yılında da Efeler'e hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • Tekirdağ'dan kısa kısa
  24 Ara Tekirdağ'dan kısa kısa

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ilk çocuk oyununu sahneledi.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahneledi
  22 Ara Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahneledi

  Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, daha önce Sardes Uluslararası Tiyatro Şenliği'nde gösterilen 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu Efeler'de sahneledi. Oyun, izleyicilere kahkaha dolu bir gece yaşattı. Başkanvekili Abidin Arslan, oyunda emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Erzurum'da Mevlana Şeb-i Arus etkinliği düzenlendi
  21 Ara Erzurum'da Mevlana Şeb-i Arus etkinliği düzenlendi

  Erzurum'da, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 750. yılı ve 2023 Mevlana Yılı dolayısıyla 'Şeb-i Arus' etkinliği gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte, sema gösterileri, müzik dinletisi ve şiirler okundu.

 • Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan Kuvayi Milliye Destanı
  20 Ara Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan Kuvayi Milliye Destanı

  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kuvayi Milliye Destanı'nı izleyicilerle buluşturuyor. Oyun, ülkenin özgürlük mücadelesi sırasında yaşanan koşulları ve Anadolu halkının çaresizliklerini tarihsel anlatıyla sahneye taşıyor. Üniversite Oda Orkestrası ise kurtuluş mücadelesi eserleriyle gösterime eşlik ediyor.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor
  19 Ara Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın öncülük ettiği Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Hamdi'nin İşleri' adlı ortaoyununu Efelerli tiyatroseverlere sunacak. Oyun, 22 Aralık'ta Aydın Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak izlenebilecek.

 • Trabzon'da Tiyatro Grupları 107 Gösterim Gerçekleştirecek
  18 Ara Trabzon'da Tiyatro Grupları 107 Gösterim Gerçekleştirecek

  Trabzon'da faaliyet gösteren tiyatro toplulukları, bu sezon toplam 107 gösterim gerçekleştirecek. Tiyatro grupları, 2 Ocak 2024'ten itibaren haftanın her günü Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluşacak. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'un tiyatro grupları açısından zengin bir şehir olduğunu belirterek, tiyatro gruplarına ve sanatçılara destek verdiklerini ifade etti.

 • Haftanın tarihine bakış
  17 Ara Haftanın tarihine bakış

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de, evinin önündeki park yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

 • Yenişehir Belediyesi'nden Minik Ellerin Geri Dönüşüm Sergisi ve Çevreci Tiyatro Oyunu
  15 Ara Yenişehir Belediyesi'nden Minik Ellerin Geri Dönüşüm Sergisi ve Çevreci Tiyatro Oyunu

  Yenişehir Belediyesi, ilçedeki okullarda geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimleri vererek çocukların atık malzemelerden ürettikleri eserleri 'Minik Ellerin Geri Dönüşüm Sergisi'nde sergiledi. Ayrıca, Yenişehir Şehir Tiyatrosu çocuklar için 'Masal Gezginleri Çevreci Kahramanlarını Arıyor-3' adlı interaktif tiyatro oyununu sahneledi.

 • ER-VAK, Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyaret gerçekleştirdi
  14 Ara ER-VAK, Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyaret gerçekleştirdi

  Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK), Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyarette bulundu. Ziyarette, Cumhuriyet'in önemi ve kazanımları anlatıldı, öğrencilere tarih bilinci vermek amacıyla kitap dağıtıldı ve tiyatro gösterisi düzenlendi.

 • Bu Memleket Bizim... '100. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ'NE DEĞER BULUNDU!
  12 Ara Bu Memleket Bizim... '100. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ'NE DEĞER BULUNDU!

  48 yıl boyunca oyun yazarı İsmet Küntay adına aralıksız verilen İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri, 11 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de Büyük Kulüp Derneği’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ilk çocuk oyunu 'Midas'ın Kulakları' ile prömiyer yaptı
  07 Ara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ilk çocuk oyunu 'Midas'ın Kulakları' ile prömiyer yaptı

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım' ve 'Karmakarışık' adlı oyunların ardından ilk çocuk oyunu olan 'Midas'ın Kulakları' ile sahneye çıktı. Oyun, çocuklar ve aileleri tarafından büyük beğeni topladı.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 7. Dionysos Çocuk Tiyatrosu Şenlikleri'ne katıldı
  05 Ara Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 7. Dionysos Çocuk Tiyatrosu Şenlikleri'ne katıldı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın öncülük ettiği Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 7. Dionysos Çocuk Tiyatrosu Şenlikleri'ne katıldı. EBŞT oyuncuları, çocuklarla buluştu ve keyifli anlar yaşattı. Şenlikler Antik Sardes Kenti'nde gerçekleştirildi.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  04 Ara İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 6-10 Aralık haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Özel Çocuklar İçin Oyun Sahneledi
  04 Ara Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Özel Çocuklar İçin Oyun Sahneledi

  Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla oyunlarını özel çocuklar için sahneledi. Göreme beldesinde düzenlenen programda, tiyatro ekibi 'Peribacası ülkesinde masal kahramanları' adlı oyunu sergiledi ve çocuklarla şarkı söyledi.

 • Engelli Çocuklar Kapadokya'da Etkinlikte Buluştu
  03 Ara Engelli Çocuklar Kapadokya'da Etkinlikte Buluştu

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte özel gereksinimli çocuklar tiyatro izledi, ata bindi ve el sanatlarıyla uğraştı.

 • İBB Meclisi'nde 2024 yılı bütçesi tartışıldı
  28 Kas İBB Meclisi'nde 2024 yılı bütçesi tartışıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde İBB'nin 2024 yılı mali bütçesi tartışıldı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  27 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 29 Kasım-3 Aralık haftasında 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI ARALIK AYINDA 36 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR!
  27 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI ARALIK AYINDA 36 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aralık ayında 36 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Mersin Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali Sonuçlandı
  27 Kas Mersin Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali Sonuçlandı

  Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Binlerce sanatsever, Türkiye'nin seçkin tiyatrolarını ücretsiz izledi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de festivali vatandaşlarla birlikte izledi. Festivalde toplam 11 oyun sahnelendi ve 13 bin sanatsever ağırlandı.

 • Başkan Bozdoğan Tarsus Basını ile Bir Araya Gelerek, 'Büyük Tarsus Hareketi' Kampanyasını Duyurdu
  23 Kas Başkan Bozdoğan Tarsus Basını ile Bir Araya Gelerek, "Büyük Tarsus Hareketi" Kampanyasını Duyurdu

  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla kentin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bozdoğan, Tarsus’un geleceği için, "Büyük Tarsus Hareketi" başlattığını duyurarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Bozdoğan, “Birleşmek, büyümek, büyütmek, paylaşmak ve bu kent için temiz mücadele vermek isteyenlerle büyük bir hareket başlatıyoruz. İsmi Büyük Tarsus Hareketi olan, tüm şehri kapsayacak Tarsus’u yeniden ayağa kaldıracak bir hareket başlıyor. Siz değerli basın mensuplarımızı da bu hareketin bir bileşeni olmaya, Tarsus’un ve Tarsus halkının büyüklüğüne yaraşır bir kampanyanın doğuracağı sonuçları hep birlikte sahiplenmeye davet ediyorum” dedi.

 • Turgutlu Belediyesi, 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' oyununu sahneledi
  23 Kas Turgutlu Belediyesi, 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' oyununu sahneledi

  Turgutlu Belediyesi, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi tarafından sahneye taşınan 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' oyununu Turgutlulu sanatseverlerle buluşturdu. Oyun, salonu dolduran seyircilerden tam not aldı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..
  21 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 22 - 26 Kasım haftasında 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan Keyifli Dakikalar
  21 Kas Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan Keyifli Dakikalar

  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Limonata' adlı romantik komedi oyunuyla seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Oyunun prömiyerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Genel Koordinatör Emel Çakaloğlu da katıldı. Başkan Aras, oyuncuları tebrik ederek büyük bir gurur duyduğunu belirtti.

 • Seyhan Belediyesi'nin Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği
  20 Kas Seyhan Belediyesi'nin Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

  Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte çocuklar eğlenceli etkinliklerle eğlendi. Etkinlikte çocuklar tiyatro oyunu izledi, sabun köpüğü gösterisi izledi ve çeşitli aktivitelere katıldı.

 • Tiyatro coşkusuna muhteşem final
  16 Kas Tiyatro coşkusuna muhteşem final

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlediği 27. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bir hafta boyunca binlerce kültür ve sanat dostuna tiyatro coşkusu yaşattı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  14 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 15-19 Kasım haftasında 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali
  13 Kas Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali

  Yenişehir Belediyesi, 3. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile Türkiye'nin seçkin tiyatrolarını Mersinlilerle buluşturacak. 18-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 11 tiyatro oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek. Festivalde çocuklar ve yetişkinlere yönelik oyunlar sahnelenecek.

 • Tunus'ta Filistin'e Destek Gösterisi Düzenlendi
  12 Kas Tunus'ta Filistin'e Destek Gösterisi Düzenlendi

  Tunus Genel Öğrenci Birliği'nin çağrısıyla başkent Tunus'ta Filistin'e destek gösterisi düzenlendi. Göstericiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Birlik, Filistin meselesinin gündemde kalmasını ve Arap ülkelerindeki yöneticilerin onurlu bir duruş sergilemesini istedi.

 • İsrailli Yahudiler Tel Aviv'de Gazze'ye ateşkes çağrısı yaptı
  11 Kas İsrailli Yahudiler Tel Aviv'de Gazze'ye ateşkes çağrısı yaptı

  İsrailli Yahudiler, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını sonlandırmasını ve ateşkes ilan edilmesini isteyen bir gösteri düzenledi. Göstericiler, Gazze'deki İsrailli esirlerin ailelerinin taleplerini desteklerken, esir takası yapılmasını ve savaşın sona ermesini istedi. İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum ise 354 asker ve 1200 İsraillinin öldüğü, 11 bin 78 Filistinlinin ise hayatını kaybettiği belirtildi.

 • Erzurum'da 'Aziziye Destanı' şehitleri anıldı
  09 Kas Erzurum'da "Aziziye Destanı" şehitleri anıldı

  Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, 146 yıl önce yaşanan Osmanlı-Rus Savaşı'nda Aziziye Tabyaları'nda şehit olanlar için anma etkinliği düzenledi.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  08 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 8-11 Kasım haftasında 9 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • İbb Şehir Tiyatroları, Bu Hafta 9 Oyunla Seyirciyle Buluşuyor
  06 Kas İbb Şehir Tiyatroları, Bu Hafta 9 Oyunla Seyirciyle Buluşuyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, kasım ayının yeni haftasında 9 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Bu hafta; Sivrisinekler (Yeni Oyun), Fosforlu Cevriye, Gül’e Ağıt, Tartuffe, Cadı Kazanı, Yatak Odası Komedisi, Yaftalı Tabut, Kuğunun Şarkısı, Öldün, Duydun Mu? adlı oyunları seyirciyle buluşacak.

 • Tarsus'ta Uluslararası Kukla Festivali Başladı
  06 Kas Tarsus'ta Uluslararası Kukla Festivali Başladı

  Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Kukla Festivali, Türkiye'nin yanı sıra Arjantin, Rusya ve İspanya'dan gelen kukla sanatçılarını ağırlıyor. Festival, Tarsuslu sanatseverlere 10 Kasım'a kadar unutulmaz anlar yaşatmayı hedefliyor.

 • Tahran'da Nasrallah'ın Konuşması Canlı Yayınlandı
  03 Kas Tahran'da Nasrallah'ın Konuşması Canlı Yayınlandı

  İran'ın başkenti Tahran'da, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın konuşmasını canlı yayınlamak için büyük ekranların bulunduğu platformlar kuruldu. Tahranlılar, kurulan büyük ekranlardan Nasrallah'ın konuşmasını canlı dinlemek için başkentteki meydanlarda toplandı. Konuşmayı dinleyen Tahranlılar, tekbir getirerek 'Kahrolsun ABD', 'Kahrolsun İsrail', 'Kahrolsun İngiltere' şeklinde sloganlar attı.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Pandomim Ekibi Muğla Tiyatro Festivali'ne Katıldı
  01 Kas Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Pandomim Ekibi Muğla Tiyatro Festivali'ne Katıldı

  Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu pandomim ekibi, Muğla Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği tarafından düzenlenen tiyatro festivaline katıldı. Saburhane Meydanı'nda gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ve pandomim gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. Festival, 4 Kasım Cumartesi günü sona erecek.

 • 29 Ekim'de 100. Yıl Coşkusu Edirne'den Yankılanacak
  25 Eki 29 Ekim'de 100. Yıl Coşkusu Edirne'den Yankılanacak

  Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen etkinliklerle Edirneliler, Cumhuriyet'in 100’üncü yıl coşkusunu hep birlikte yaşayacak. Park açılışları, tiyatro gösterileri, konserler, sergiler ve çocuklar için çeşitli aktivitelerin yer alacağı etkinliklerle Edirne’de 7'den 70’e herkes Cumhuriyet coşkusunu paylaşacak. 100. yıl etkinliklerine tüm Edirne halkını davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Atamızın bizlere bıraktığı bu emanete 100 yıldır kalpten bağlıyız, sonsuza kadar yaşatmaya ise kararlıyız” dedi.

 • Mersin Büyükşehir Cumhuriyet'in 100. Yaşını Coşkuyla Kutluyor
  25 Eki Mersin Büyükşehir Cumhuriyet'in 100. Yaşını Coşkuyla Kutluyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü düzenlediği etkinliklerle coşkuyla kutluyor. Etkinlikler; sempozyumlardan konserlere, sergilerden resim ve fotoğraf yarışmalarına, değişik branşlarda yapılacak 29 spor etkinliğinden ve Türkiye'nin en büyük planetaryumunun yer aldığı Bilim Merkezi’nin açılışına kadar geniş bir yelpazeden oluşuyor.

 • 26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Programı Belirlendi
  24 Eki 26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Programı Belirlendi

  Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 26’ıncı Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin programı belli oldu. 26 oyuna ev sahipliği yapacak festival 17-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. 17 Kasım 2023 Cuma günü saat 19.30’da Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nün oynayacağı “Gecenin Ardından” dans-müzik gösterisi ile açılışı gerçekleştirilecek.

 • Çine'de düzenlenen Alabanda Tiyatro Festivali renkli etkinliklerle devam ediyor
  22 Eki Çine'de düzenlenen Alabanda Tiyatro Festivali renkli etkinliklerle devam ediyor

  Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer'in ilçenin kültürel zenginliğini artırmak için düzenlediği 1. Alabanda Tiyatro Festivali, çocuk oyunu ve söyleşi etkinlikleriyle devam etti. Festival kapsamında minik tiyatroseverler, Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun müzikli çocuk oyununda eğlendi. Ayrıca, usta oyuncular Zihni Göktay ve Cihat Tamer'in katıldığı söyleşi de sanatseverlerle buluştu. Festivalin yetişkin oyunu ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelendi.

 • Tunus'ta İsrail'in Gazze saldırıları protesto edildi
  19 Eki Tunus'ta İsrail'in Gazze saldırıları protesto edildi

  Tunus'un başkenti Tunus'ta İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları protesto eden göstericiler, Fransız büyükelçiliği önünde toplandı. Göstericiler, İsrail'e destek verdiği gerekçesiyle Fransa'ya tepki gösterdi. Filistin ve Tunus bayrakları taşıyan göstericiler, Fransa'nın Filistinlilere yönelik saldırıları desteklemesine karşı olduklarını vurguladı. Gösterilerin devam ettiği Tunus'ta Fransa ve ABD büyükelçilikleri önünde güvenlik önlemleri sürüyor.

 • Çine Belediyesi 1. Alabanda Tiyatro Festivali Başladı
  19 Eki Çine Belediyesi 1. Alabanda Tiyatro Festivali Başladı

  Çine Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Alabanda Tiyatro Festivali, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kortej yürüyüşüyle başladı.

 • 'Altan Erkekli Film Günleri' başladı
  18 Eki "Altan Erkekli Film Günleri" başladı

  "Altan Erkekli Film Günleri" başladı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın, kentin kültürel mirasına katkıda bulunmak ve sanatsal potansiyelini ileriye taşımak amacıyla düzenlediği 1. Efeler Film Günleri başladı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  17 Eki İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 18-21 Ekim haftasında 8 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • 8. Şehir Tiyatroları Festivali Adana'da Başladı
  17 Eki 8. Şehir Tiyatroları Festivali Adana'da Başladı

  Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenen 8. Şehir Tiyatroları Festivali, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın katılımıyla başladı. Festival, 15 Şehir Tiyatrosu'nun katılımıyla ve her gün farklı bir oyunla 16 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Açılışta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 'Bir Halk Düşmanı' adlı oyunu sahnelendi. Festivalin açılışında konuşan Başkan Zeydan Karalar, sanatın önemine vurgu yaparak, Adana'nın sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının 22 Ekim'de başlayacağı duyuruldu.

 • Çine Belediyesi 1. Alabanda Tiyatro Festivali'ni Düzenliyor
  12 Eki Çine Belediyesi 1. Alabanda Tiyatro Festivali'ni Düzenliyor

  Çine Belediyesi'nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği 1. Alabanda Tiyatro Festivali, 18 Ekim Çarşamba günü saat 17.00'de yapılacak kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festival, 64 ilden sanat yönetmenleri ve farklı tiyatro gruplarının katılımıyla gerçekleşecek. Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncuları Erhan Yazıcıoğlu, Cihat Tamer ve Zihni Göktay da festivalde konuk olacak. Festival, Ege Tiyatrolar Birliği'nin 12'nci buluşmasına da ev sahipliği yapacak.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  11 Eki İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 11-14 Ekim haftasında 7 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 Sanat Sezonunu 'Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz' Oyununun Prömiyeriyle Açtı
  04 Eki Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 Sanat Sezonunu 'Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz' Oyununun Prömiyeriyle Açtı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 sanat sezonunu, Muzaffer İzgü’nün “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz” adlı oyunun prömiyeriyle açtı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer' in de izlediği 2 perdelik oyun Mersinli sanatseverlerden tam not alarak ayakta alkışlandı.

 • '6. Karacaoğlan Türküleri Gecesi' Mersin Büyükşehir'in Ev Sahipliğinde Gerçekleşti
  03 Eki '6. Karacaoğlan Türküleri Gecesi' Mersin Büyükşehir'in Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

  Bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Karacaoğlan Türküleri Gecesi’, Mut’un merkezinde yer alan Taşhan’da, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, hem yerel hem de ulusal sanatçılar, Karacaoğlan’ın türkülerini ve şiirlerini seslendirerek Mutlulara güzel bir akşam yaşattı.

 • İBB Şehir Tiyatroları... EKİM AYINDA PERDELERİNİ KLASİKLERLE AÇIYOR!
  02 Eki İBB Şehir Tiyatroları... EKİM AYINDA PERDELERİNİ KLASİKLERLE AÇIYOR!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayında 17 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • İbb Şehir Tiyatroları Ekim Ayında Perdelerini Açıyor
  30 Eyl İbb Şehir Tiyatroları Ekim Ayında Perdelerini Açıyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ekim ayında 17 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Ekim ayında tiyatroseverleri, Arthur Miller’dan Tolstoy’a, Savaş Dinçel’den Suat Derviş’e klasik ve çağdaş yazarların eserlerinin ön planda olduğu zengin bir repertuvar bekliyor.

 • Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu Beyoğlu'nda ölü bulundu
  27 Eyl Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu Beyoğlu'nda ölü bulundu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu, Beyoğlu'ndaki bir parkta ölü olarak bulundu. 44 yaşındaki oyuncunun yanında silah bulunması üzerine intihar ihtimali üzerinde duruluyor. Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan bir üniversite öğrencisi, polise başından vurulmuş bir kadın olduğunu bildirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan genç: Yürüyüş yaparken silah sesi duydum
  27 Eyl Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan genç: Yürüyüş yaparken silah sesi duydum

  Şehir Tiyatroları oyuncusu ve dizilerde rol alan Seda Fettahoğlu, Beyoğlu'nda bir parkta ölü bulundu. Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan üniversite öğrencisi ifadesinde, ''Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş, sırt üstü yatan bir kadın gördüm'' dedi.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyeleri Yeni Dönem Başlıyor
  22 Eyl Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyeleri Yeni Dönem Başlıyor

  Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) Tiyatro Atölyeleri, geleceğin yetenekli tiyatro sanatçılarını yetiştirmek amacıyla yeni dönem çalışmalarına başlıyor. Atölyelere başvurular 25 Eylül - 27 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve seçilenler temel oyunculuk ve tiyatro eğitimi alarak yıl boyunca çalışmalarda görev alabilecekler.

Advertisement