Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e zehir zemberek yanıt - Son Dakika
Spor

Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e zehir zemberek yanıt

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in bugün yaptığı sert açıklamalara aynı sertlikte yanıt verdi. Yıldırım'ın açıklamalarında, ''FETÖ'nün amacı büyük kitleleri karşı karşıya getirmek ve onları çatıştırmak, devletin bekasını ortadan kaldırmaktır. Dursun Özbek'in bilinçsizce yapmış olduğu hadsiz açıklamaları tamda bu amaca hizmet etmektedir. FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir'' ifadeleri yer aldı.

27.02.2024 18:44  Güncelleme: 19:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in bugün yaptığı açıklamalara sert bir dille cevap verdi.

DURSUN ÖZBEK NE DEDİ?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in "Rakip takımın, rakip takımın başkanının bir proje olduğunu söylemiştim. Bu hüviyetlerini hala sürdürüyorlar. Google'a girin; ananas, tespih, teşvik, şike, halı sahada dostluk maçları yazın, bakın karşınıza ne çıkıyor! Bunlar yokmuş gibi, sanki ben yapmışım gibi adamlar çıkıp Karagöz ile Hacivat gibi bir şeyler söylüyor. Onlara bir ağabey tavsiyesi, boşuna uğraşmayın, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın." açıklamaları hakkında azılı açıklama yapan Aziz Yıldırım, sarı-kırmızılı kulübün başkanına aynı sertlikte tepki verdi.

Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde;

"Kendisine, Google'da "Fetöcü kulüp" şeklinde arama yapıldığında karşısına hangi kulübün çıktığını sormakla birlikte, "sarı-lacivert duvar", "ne şikesi memleket elde gidiyor", "50.000 kişi ile sivil darbe yapacaklardı" kelimelerini de aramasını ve karşısına çıkan sonuçları incelemesini tavsiye ederim. Yine bu Başkana, Şike Kumpası İddianamelerini, FETÖ Çatı Davası, Selam Tevhit, Ergenekon Kumpas İddianamelerini, Yargıtay Başsavcılığı Mütalaalarını ve yine Cumhurbaşkanlığı İnternet Sitesinde yayınlanan 15 Temmuz kitapçığını okumasını ve okuduğundan anladıklarını da kamuoyu ile paylaşmasını tavsiye ediyorum.

"3 TEMMUZ RUHU ÖLMEMİŞTİR"

3 Temmuz ruhu ölmemiştir. Dipdiri bir şekilde ayaktadır. Bu ruh Ünal Aysal tarafından dile getirilen "bu ateş üflenerek sönmez" sözünü nasıl paramparça etmiş ise bugün de Dursun Özbek'in benzer sözlerini paramparça eder, edecektir. Fenerbahçe camiası, Dursun Özbek ve benzerleri korkup, sinerken, onların suyuna giderken FETÖ'ye savaş açmış ve kazanmış bir camiadır. O gün FETÖ'nün değirmenine su taşıyanlar malumdur. Bunlar arasında Galatasaray'ın eski başkanları ve mensupları da vardır. FETÖ'ye karşı verilen mücadelede ortada olmayan bu kişiler benim nazarımda FETÖ yandaşıdır. Onlarla mücadelem bitmemiştir. Tarih onların da eninde sonunda yargı önüne çıktığına ve hesap verdiğine şahitlik edecektir.

"ALÇAKLIKTIR, ŞEREFSİZLİKTİR"

FETÖ'nün amacı büyük kitleleri karşı karşıya getirmek ve onları çatıştırmak, devletin bekasını ortadan kaldırmaktır. Dursun Özbek'in bilinçsizce yapmış olduğu hadsiz açıklamaları tamda bu amaca hizmet etmektedir. FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir. Bugün her kim FETÖ seviciliği yapıyorsa alçaktır, şerefsizdir. 117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü daima milletinin emrinde devletin yanında olmuştur. Ergen çocuk açıklamaları ile 117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü'nü sportif rekabete malzeme yapmak kimsenin haddi ve cüret edeceği bir şey değildir.

"APTALLIKTIR, FETÖ YANDAŞLIĞIDIR"

Dursun Özbek'in entellektüel beslenme kaynağı olan Google, FETÖ'nün sözde lideri ve Galatasaray Kulübü ve mensuplarının ortak anıları ile doludur. UEFA Şampiyonluğunun posterini bile bir bütün olarak yayınlayamayan bir kulüp başkanının Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yapmış olduğu FETÖ yakıştırması tam anlamıyla bir aptallıktır. Fenerbahçe'ye FETÖ tarafından kurulduğu yargı kararları ile sabit olan Şike Kumpasını bir gerçekmiş gibi servis etmesi ise tam bir FETÖ yandaşlığıdır.

"ÖFKEMİZ DEĞİŞMEMİŞTİR"

Başkanlık görevimin sona ermesi sonrasında da bu karanlık yapı ile mücadelem bitmemiştir. Halen de sürmektedir. Dursun Özbek ve benzerleri bizlerin Türk Futbolu adına vermekte olduğumuz bu mücadelenin neresindedir? Sessizliğimiz kendisini yanılgıya düşürmesin. Damarımızdaki kan da öfkemiz de değişmemiştir. Dursun Özbek bilmelidir ki yapmakta olduğumuz bu mücadelede karşımızda olanların akıbeti değişmeyecektir. Bu mücadeleye laf edenleri, mücadelemizi kendi küçük şahsi menfaatlerine meze edenlerin dilini kesmeyi de onlara dünyaya dar etmeye de gücümüz vardır. Yokluğumuzda kendini olduğundan farklı bir yere pozisyonlayan Dursun Özbek bilmelidir ki kendisi bizim nazarımızda sinek ikiliden daha büyük değildir ve ona daha çok söyleyecek sözümüz olacaktır.

Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e bomba yanıt
Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e bomba yanıt
Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım\'dan Dursun Özbek\'e zehir zemberek yanıt
Alper Kızıltepe
Alper Kızıltepe
Sondakika.com - Spor

Son Dakika Spor Türk futbolunda neler oluyor? Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e zehir zemberek yanıt - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (21)

 • Gerginyo : Dursun Özbek itingtune girmiştir 737 64 Yanıtla Can Vatan: Fötöye karşı Tek Dik Duran Efsane Başkan Aziz Yıldırımdır ALLAH Saglık versin 37 8
 • Monark: Sapla baba özledik seni 586 110 Yanıtla
 • reşit çanaklı: Adam gibi adam aziz başkan 507 90 Yanıtla
 • Mehmet Aytekin: Ben şike yapmışsam fenerbahçe için yapmışımdır sözünün sahibi 139 284 Yanıtla Bay X: Şike saray 8-Ankaragücü 0 maçı izle şike nasıl yapılmış gör,adamlar GS gol atsın diye altı pastan kaçıyorlar 188 26
 • selami kaçar: özledik seni başkanım adam gibi adam vesselam 378 40 Yanıtla
 • Cemilrepost Demiroğlu: İşte bu Baba Fenerbahçe seninle güzel 323 37 Yanıtla
 • Ercan Karatas: İşte Şimdi Onlar Düşünsün. 292 37 Yanıtla
 • Erol MARASLI: Adam gibi adam büyük başkan.gerekene gerekli cevabı vermissin.agzına sagglık 251 33 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement