Beşiktaş'a Özel Tim - Son Dakika
Spor

Beşiktaş'a Özel Tim

Beşiktaş\'a Özel Tim

Beşiktaş kafilesiyle birlikte üç üst düzey emniyet görevlisi Yunanistan'a gitti.

27.11.2014 09:24

Kızılyıldız ve Olympiakos taraftarlarının, “intikam” çağrıları İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Yunan emniyet güçleriyle bugün geniş çaplı toplantı yapacak olan Türk polis yetkilileri, İstanbul’a dönene kadar siyah-beyazlı takıma eşlik edecek.

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında geçtiğimiz hafta İstanbul’da oynanan THY Euroleague maçında bir Sırp taraftarın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından fanatik Sırp ve Yunan taraftarların sosyal medya üzerinden başlattıkları “intikam” çağrıları Türk Emniyet yetkililerini harekete geçirdi.

Kızılyıldız ve Olympiakos kulüpleri taraftarlarının bugün UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak Asteras- Beşiktaş maçını hedef göstermesi ve karşılaşmaya gelme hazırlıkları yapması üzerine İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, siyah-biyazlı kafile ile birlikte üç güvenlik görevlisini Yunanistan’a gönderdi.

İstanbul Çevik Kuvvet Müdürlüğü ve Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nden birer, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir üst düzey polis yetkilisi maç öncesi Yunanlı meslektaşlarıyla özel bir güvenlik toplantısı gerçekleştirecek.

İşbirliği toplantısı

Karşılaşma için alınacak önlemlerin paylaşılacağı toplantıda, Beşiktaş kafilesi ile maçı izlemeye gidecek olan siyah-beyazlı taraftarlara yönelik olası saldırılara karşı Yunan emniyet birimleriyle işbirliği görüşmeleri gerçekleştirilecek. Türk emniyet timi, Beşiktaş kafilesi yurda dönünceye kadar takıma eşlik edecek.

Çebi: UEFA’ya başvuru yaptık

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Olympiakoslu taraftarların, Sırp taraftar Marko Ivkovic’in öldürülmesini protesto etmek için maça gelmeye hazırlanmaları nedeniyle UEFA ile görüşerek güvenlik tedbirlerinin artırılmasını talep ettiklerini bildirdi.

Çebi, “UEFA’ya tedbirlerini artırmaları yönünde hassasiyet göstermelerini ilettik. Pek bir sorun olacağını düşünmüyorum. Spor kardeşliktir. Herkesi sakinliğe davet ediyorum. Biz herkesle kardeşiz. Beşiktaş’ın yapısı belli. Dünya çapında da sevilen bir takımız” dedi. Bu arada Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Süper Lig’in 12. haftasında yapılacak maçın Konya’da oynanacağı açıklandı.

Milliyet | Tolga Şardan

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Beşiktaş'a Özel Tim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement