Bir Acayip Zor Yarış - Son Dakika

Bir Acayip Zor Yarış

26.05.2018 02:35
Bir Acayip Zor Yarış

Galatasaray'da Dursun Özbek, Mustafa Cengiz, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu bugün başkan olabilmek için mücadele verecek.

NEVZAT DİNDAR

Kulübü bekleyen onlarca sorunun varlığından söz edilirken, gelecek adayın milyonlarca lira bulması gerektiği belirtilirken, UEFA'dan transfer kısıtlaması kapıya dayanmışken, dört aday, bugün başkanlık koltuğuna oturmak için çaba harcayacak.

Galatasaray, 101. dönem yönetimini seçmek için bugün sandık başına gidiyor. 20 Ocak'ta gerçekleştirilen genel kurulun ardından 4 ay sonra sarı-kırmızılılar yeni başkanını seçmek için seçimde oy kullanacak.
Son seçimde başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz'in dışında, eski başkan Dursun Özbek ile birlikte Ali Fatinoğlu ile Ozan Korkut da bu mücadelede genel kurulun karşısına aday olarak çıktı. Kulübün 37. başkanı unvanını Cengiz elinde bulundururken, seçilmeleri durumunda Korkut veya Fatinoğlu ise 38. başkan olarak tarihe geçecek.
8 bin kişi oy verebilir
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçilecek. Toplantıda kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 8 bin 181 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi'nde 20 sandık kurulacak ve saat 15.00'te oy kullanma işlemi sona erecek.
Sarı-kırmızılı kulüpte özellikle mali anlamda dev sorunların varlığından söz edilirken, gelecek başkan adayının kasa kolaylığı sağlaması gerektiğine vurgu yapılırken, UEFA'dan gelecek transfer kısıtlaması kapıdayken, dört adayın yarışa girmesi de gelecek adına umut verici olarak yorumlandı. Hepsinin çeşitli projeler ortaya koyarak kulübü kurtarma isteği de genel kurul üyelerince değerlendirilecek ve oya dönüşecek.

Genel kurul üyeleri Mustafa Cengiz için gri, Dursun Özbek için sarı, Ozan Korkut için kırmızı, Ali Fatinoğlu için de mor renkli oy pusulalarını kullanacak.
Sağduyu çağrısı
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısı öncesi sarı-kırmızılı camiaya  sağduyu çağrısında bulundu. GSTV'ye açıklamalarda bulunan başkan Cengiz, tüm adaylara başarı dileyerek, "Yarını bir şölen, bir kutlama, G. Saray'ın geleceğini belirleme, kendi kaderini tayin etme olarak görüyorum. Genel kurulun Galatasaray'ın değerlerine, kültürüne ve tarihine bağlı bir şekilde geçmesini diliyorum. Bütün adaylara şans diliyorum fakat özellikle şunu vurgulamak istiyorum sanal medyada sevgili taraftarlarımızın bazı  yorumlarını görüyorum. Taraftarımızın ve genel kurulumuzun sağduyusuna inanıyorum" dedi.
Gürsoy bombası

Yeniden göreve soyunan Dursun Özbek'ten son dakika sürprizi geldi. Özbek, Sportif A.Ş yönetimi için Ali Gürsoy ile anlaştı. Camianın önde gelen isimlerinden Ergun Gürsoy'un oğlu olan Ali Gürsoy hamlesi ile Özbek'in şansı daha da arttı.
Dursun Özbek dün yaklaşık 900 üye ile bir araya gelirken gecede Ali Gürsoy da yer aldı. Gecede üyelere hitap eden Özbek, kendisinin ve listesindeki arkadaşlarının üretmek için yola çıktığını belirterek, "Galatasaray'ı büyütmek için ekip arkadaşlarımla fikir birliğine vardık. Amacımız, her alanda sportif başarıyı yakalamak ve mali bağımsızlığı sağlamak" dedi.
Özbek, "Eğer seçilirsek, hocamız ve ekibiyle görüşüp, takımın güçlendirilmesi için elimizden geleni yapacağız" derken Mustafa Cengiz'in İsviçre'de gerçekleştirdiği temasların ardından, UEFA'nın Avrupa kupalarından men cezası vermeyeceği yönündeki açıklamalarına göndermede bulundu. Özbek, "Avrupa  kupalarından men cezası almayacağımızı çok önceden söylemiştim. Peki insanlar niye şimdi men cezası alınmadığı için başarı hikayeleri yazarlar, bunu sizin takdirinize bırakıyorum" ifadelerini kullandı.
'Liyakata göre yönetim seçildi'
Galatasaray başkan adaylarından Ozan Korkut, ekip arkadaşlarının liyakat usulüyle seçildiğini söyledi. Korkut, "Ben bu ekibin lideriyim. Gelin benimle çalışın anlayışı yok. Ekibimiz lider olarak beni seçti. Ekip arkadaşlarımın tamamı alanında eksper insanlar. Hepsi Galatasaray'a hizmet etmek istiyor. Herkes çıksın kendi farklılığını ortaya koysun. Yola çıktığımız herkes dava arkadaşlarımız. Beni etkileyen olaylardan biri de Metin Oktay'ın cenazesini taşımamdı. 4 sporcu seçilmişti, cenazeyi taşımak için. Onlardan biri de bendim" dedi.
Ali Koç örneği!
Başkan adayı Ali Fatinoğlu, işadamlarından kulüpleri kurtarmalarının beklenilmemesini istedi. Fatinoğlu, " Fenerbahçe'de Ali Koç, Galatasaray'da Ali Fatinoğlu... Türkiye'nin en başarılı iş adamları gelecek, kurtaracak. Hayır! Bizlerin elinde sihirli değnek yok. Gelirleri arttırmamız lazım, giderleri azaltmamız lazım. Buradaki su testisinin altındaki deliklerden kaçan suyu da kapatmamız lazım" diye konuştu.
]
]
]

YORUMLAR
500
Torrent'in sözleri futbolseverleri ikiye böldü: Türkiye dışına çıkarsanız, orada farklı bir futbol var Torrent'in sözleri futbolseverleri ikiye böldü: Türkiye dışına çıkarsanız, orada farklı bir futbol var 16 Mayıs 2022 Haberleri 16 Mayıs 2022 Haberleri Bafetimbi Gomis: Ben Galatasaray için en iyiyi diliyorum Bafetimbi Gomis: Ben Galatasaray için en iyiyi diliyorum

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Bir Acayip Zor Yarış - Son Dakika


Advertisement