CHP Milletvekili Oran: Bir An Önce Adil Yargılama İstiyoruz - Son Dakika

CHP Milletvekili Oran: Bir An Önce Adil Yargılama İstiyoruz

20.02.2012 10:49
CHP Milletvekili Oran: Bir An Önce Adil Yargılama İstiyoruz

-cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Umut Oran, "Türk futbolunun üzerindeki bu görünmez ellerin kaldırılması gerekiyor" dedi."Fenerbahçe seyircisi burada."

-cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Umut Oran, "Türk futbolunun üzerindeki bu görünmez ellerin kaldırılması gerekiyor" dedi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Umut Oran, Fenerbahçe taraftarının adil yargılanma istediğini belirterek, şunları söyledi;

"Fenerbahçe seyircisi burada. Fenerbahçe seyircisi, 'yargılanma adil olsun' diyor. 'Eğer ortada bir suçlu varsa, bu da yerine getirilsin' diyorlar. Ama bu iş böyle uzamamalı. İnsanların özel hayatları, itibarları zedelenmemeli. İnsan hakları ihmali olmamalı. Haftasonu kadınlar ve çocuklardan oluşan 37 bin Fenerbahçe seyircisi de, 10. Yıl Marşı'nı okuyarak, hepimizi duygulandırdı. Biraz halkın sesine kulak vermeliyiz. Hükümet asli işine dönmeli, siyasi irade dönmeli. Burada, Türk futbolunun üzerindeki bu görünmez ellerin kaldırılması gerekiyor. Yargının özel yetkili mahkemelerin ortadan kalkıp, adil bir şekilde yargılanma süreci varsa, bunların gerçekleşmesini istiyoruz. Hepimizin ihtiyacı olan şey hukuk. Hukuk, birilerinin hukuku olmamalı. Majeste hukuku olmamalı. Ben, Cumhuriyet Halk Partisi olarak hemen hemen bütün duruşmaları takip ediyorum. Çünkü, şu anda muhalif veya bir güç olan herkes bir örgüt üyesi, bir çete üyesi adı altında özel yetkili mahkemelerde yargılanıyor. Askerlerimiz yargılanıyor, Belediye başkanlarımız yargılanıyor, öğrencilerimiz yargılanıyor, gazeteci arkadaşlarımız yargılanıyor, spor kulübü yöneticilerimiz yargılanıyor...Yani böyle bir hukuk anlayışı olamaz. Majestelerin hukuku olmamalı. Sayın Başbakan, siyasi irade, artık özel yetkili mahkemeleri..İşte en son yaşadığımız MİT olayında da bunu gördük. Artık kimse inanmıyor buna. Cumhurbaşkanı da güvenilirliğini yitiriyor bu anlamda, hükümet de yitiriyor. Yukarısı noter, aşağısı her şeyi dizayn eden bir anlayış. Böyle bir anlayış, artık 21. yüzyıl Türkiye'sine yakışmıyor."

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Spor CHP Milletvekili Oran: Bir An Önce Adil Yargılama İstiyoruz - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement