Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da - Son Dakika
Spor

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16\'da

EURO 2024 C Grubu'nda İngiltere ile Slovenya 0-0 berabere kaldı. İngiltere grubu lider bitirirken, Slovenya da en iyi üçüncüler arasına girmeyi başararak ikinci kez katıldığı turnuvada ilk defa gruptan çıktı. A Milli Takım, grubunu üçüncü sırada tamamladığı takdirde en iyi üçüncüler arasında yer alarak İspanya ya da İngiltere'nin rakibi olacak.

25.06.2024 23:58

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası C Grubu 3. ve son maçında İngiltere ile Slovenya karşı karşıya geldi. Köln Stadyumu'ndaki müsabaka başladığı gibi 0-0 tamamlandı. Bu sonuçla puanını 5'e çıkartan İngiltere grubu lider tamamlayarak, 3 puanlı Slovenya ise en iyi üçüncüler arasında yer alarak 16'ya yükseldi.

90 DAKİKADA GOL SESİ ÇIKMADI

İngiltere-Slovenya karşılaşmasında her iki takım da bulduğu pozisyonları 90 dakikada boyunca gole çeviremedi. Taraflar tabelayı değiştiremeyince maç başladığı gibi 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

İNGİLTERE LİDER TURLADI

3 maç sonunda aldığı 1 galibiyet ve 2 beraberlikle grubu 5 puanla lider tamamlayan İngiltere, adını son 16'ya yazdırmayı başardı. İngilizlerin bu 3 maçta yalnızca 2 gol atıp 1 gol yemesi dikkat çekti. İngiltere'nin gollerini 1-0'lık Sırbistan galibiyetinde Jude Bellingham, 1-1 berabere sonuçlanan Danimarka maçında ise Harry Kane attı.

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

SLOVENYA İLKİ BAŞARDI

Danimarka ve Sırbistan ile 1-1 berabere kaldıktan sonra gruptaki son maçında İngiltere karşısında da sahadan 0-0 ile ayrılan Slovenya, turnuvadaki 3 maçından da beraberlikle ayrılarak C grubunu 3 puanla 3. sırada tamamladı. İkinci kez turnuvada mücadele eden Slovenya, böylelikle en iyi üçüncüler arasında yer alarak ilk kez üst tura yükseldi.

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

İNGİLİZLERE RAKİP OLABİLİRİZ

A Milli Takım, Çekya'ya yenilmesi ve Gürcistan'ın Portekiz'i yenememesi durumunda grubunu üçüncü sırada tamamlayacak. Türkiye'nin en iyi üçüncüler arasında yer alması durumundaki rakibi İngiltere veya İspanya olacak. A Milli Takım; eğer Çekya'ya yenilmezse ve Gürcistan, Portekiz'i yenemezse grubu ikinci sırada tamamlayacak ve Avusturya ile eşleşecek.

SON MAÇLARIN ARDINDAN PUAN DURUMU

1- İngiltere: 5 puan/+1 averaj

2- Danimarka: 3 puan/0 averaj

3- Slovenya: 3 puan/0 averaj

4- Sırbistan: 2 puan/-1 averaj

Son Dakika Spor Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Sefa Hisar: Anlaşmalı İngiliz oyunu. 10 1 Yanıtla
  • Fuat Koca: bu en iyi 3.ler neye göre direk son 16 ya kalıyor.Hiç mağlup olmadığı için mi 1 0 Yanıtla
    Ender Kervancıoğlu: 6 tane gurup üçüncüsü var. Bunlar puanlarına göre sıralanıyorlar. Sonra genel averaja göre sıralanıyorlar. Her ikisinde eşitlik varsa toplamda daha az kart gören takım üstte oluyor. Bu sıralamada ilk 4 sırayı alan üst tura çıkıyor. Beşinci altıncı sırada kalanlar eleniyorlar. 10 0 GFB1907OKAN null: Türkiye Çekya ya yenilse dahi 3 fark yemediği sürece gruptan çıkıyor fakat 3. çıkarsa ya İspanya ya İngiltere ile oynayacak. 2. çıkarsak Avusturya ile eslesiyoruz. Avusturya çok iyi takım hazırlık maçında da bize 6 salladılar fakat yine de 3. olup ekol takımlar İspanya veya İngiltere ile eslesmekten iyidir. Bu arada defansif anlamda baktığımda turnuvanın en dirençsiz 3 takımından biriyiz. Kimsenin dikkate almadığı ülkeler favori takımlar karşısında ciddi direnç gösterdi. Bu defansla ve santraforsuz futbolla çeyrek final hayal 7 0 Ender Kervancıoğlu: Anlattığım prosedüre göre değerlendirirsek Hırvatistan 2 puanla üçüncü oldu. Macaristan 3 puanla üçüncü oldu ve averajı eksilerde. Slovenya da 3 puanla üçüncü oldu ama averajı sıfır. Macaristani ve Hırvatistanı arkasına aldı. İlk 4 sırada olmayı garantiledi. 6 0

Advertisement