"Filenin Sultanları"Ndan Olimpiyatlar Öncesi Madalya Provası - Son Dakika
"Filenin Sultanları"Ndan Olimpiyatlar Öncesi Madalya Provası

"Filenin Sultanları"Ndan Olimpiyatlar Öncesi Madalya Provası

01.07.2012 20:40

Ali İhsan Çam / Tevfik Durul - "Filenin Sultanları", ikinci defa katılıp tarihinde ilk defa final grubuna kaldığı Dünya Grand Prix'sinde 3'üncü olarak bronz madalya kazandı.

Ali İhsan Çam/ Tevfik Durul - "Filenin Sultanları", ikinci defa katılıp tarihinde ilk defa final grubuna kaldığı Dünya Grand Prix'sinde 3'üncü olarak bronz madalya kazandı.

Üç ayak ve bir final etabından oluşan turnuvada (A) Milli Bayan Voleybol Takımı, final etabında ABD, Brezilya, Çin, Küba ve Tayland ile mücadele etti.

Altı takımın bulunduğu final grubunda üç galibiyet ve iki yenilgi alan milliler, ABD ve Brezilya'nın ardından üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

"Filenin Sultanları"ndan Neslihan Darnel, final etabı maçlarının yapıldığı Çin'in Ningbo kentinde düzenlenen madalya töreninde turnuvanın "en iyi servis atanı" seçildi.

AA muhabirine konuşan Darnel, çok emek verdiklerini ve bu emeklerini bu şekilde taçlandırmanın önemli olduğunu söyledi.

Yıldız oyuncu, Londra öncesi tüm rakipleri tanıma ve maç yapma imkanı bulduklarını belirterek, "Umarım Londra'da da kürsüye çıkarız" ifadelerini kullandı.

Turnuvanın en iyi servis karşılayan oyuncusu seçilen Gülden Kuzubaşıoğlu ise bir ilk yaşadıklarını ve Grand Prix'de ilk kez madalya almaktan ötürü mutlu olduklarını söyledi.

Olimpiyatlar öncesi zor bir final etabı olduğunu söyleyen Kuzubaşıoğlu, eksiklerini gördüklerini ve bu başarılara devam etmeyi ümit ettiklerini ifade etti.

Madalyada katkısı olan isimlerin başında gelen Naz Aydemir de kendilerini test ettiklerini belirterek, en kısa sürede eksikliklerini giderip olimpiyatlarda da bayrağımızı dalgalandırmak istediklerini dile getirdi.

Sultanlar, yarın yerel saatle akşam sularında Çin'in başkenti Pekin'den Türkiye'ye hareket edecek.

Muhabir: Okan Yardımcı

Yayıncı: Tarkan Demir - NİNGBO

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Spor 'Filenin Sultanları'Ndan Olimpiyatlar Öncesi Madalya Provası - Son Dakika


Advertisement