Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürüne saldıran 5 kişi hakkında işlem başlatıldı - Son Dakika
Spor

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürüne saldıran 5 kişi hakkında işlem başlatıldı

İstanbul Valiliği, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürüne darp girişimi nedeniyle 5 kişi hakkında işlem başlatıldığını duyurdu. Olaylar, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un maç sonrası sahaya girişi ve beraberindeki heyetin bayrak açma ve fotoğraf çekme girişimi sırasında yaşandı. Adli işlem başlatılan 5 kişinin kimlik tespit çalışmaları devam ederken, konuyla ilgili idari ve adli tahkikat sürüyor.

21.05.2024 10:23

İstanbul Valiliği, 19 Mayıs Pazar günü oynanan Galatasaray- Fenerbahçe derbisi sonrası yaşanan olaylarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

5 KİŞİ HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

İstanbul valiliği, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürü A.Ç'ye darp girişimi nedeniyle 5 kişi hakkında işlem başlattı.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürüne saldıran 5 kişi hakkında işlem başlatıldı

İşte Valiliğin o açıklaması;

19.05.2024 Pazar günü saat 19.00'da oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara ilişkin çeşitli medya organlarında spekülatif yayınların yapıldığı görülmüştür.

Ülkemizin iki güzide kulübünün karşılaştığı müsabakanın ardından yaşanan olaylar şu şekilde gelişmiştir:

-Galatasaray-Fenerbahçe futbol müsabakasıyla ilgili tüm güvenlik tedbirleri İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz tarafından alınmış ya da özel güvenlik birimleriyle birlikte koordine edilmiştir.

-?Müsabaka sırasında ev sahibi takımın yaklaşık 51 bin, misafir takımın ise 2.318 seyircisi tribündeki yerlerini almıştır.

-Müsabaka esnasında 6222 Sayılı Yasaya uymayan toplam 35 şahsa (yabancı madde atmak, usulsüz seyirci girişi, taşkınlık yapmak, tehdit ve hakaret içeren tezahürat) işlem yapılmıştır.

-?Maçın bitiminin ardından, stat içerisinde aldırılan iç güvenlik tedbirleri, Müsabaka Güvenlik Amirinin talimatı ile sonlandırılmıştır.

-?Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç maç bitiminden 70 dakika sonra saat 22.10'da stada gelmiş, soyunma odasında futbolcuları tebrik ettikten sonra stat dışına çıkmak üzere iken aniden karar değiştirerek beraberindeki heyetle birlikte stat güvenliğini sağlayan özel güvenliği aşarak saha içerisine yönelmiştir.

-?Fenerbahçe Kulübü Başkanının yanındaki heyet, sahaya girdikten sonra bayrak açmaya ve fotoğraf çekmeye çalışmış, bunu engellemek isteyen Galatasaray Kulübü Stadyum Müdürü A.Ç.'ye fiili müdahalede bulunulmuştur.

-Yaşanan olay üzerine, Fenerbahçe Futbol Takımının güvenliğini sağlamakla görevli emniyet güçlerimiz, saha içerisine girerek olaylara müdahale etmiştir.

-?Saha içerisindeki olayların sona ermesinin ardından Fenerbahçe kafilesinin stadyumdan çıkışı saat 22.52'de sağlanmıştır.

-Müsabaka sonrasında Basın ve Spor Savcısı talimatı doğrultusunda Stadyum Müdürü A.Ç.'ye yönelik darp girişiminde bulunan 5 şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır.

-?Stat içerisindeki olaylara karıştığı tespit edilen şahısların kimlik tespiti çalışmaları devam etmektedir.

-?Konuyla ilgili olarak başlatılan idari ve adli tahkikat devam etmekte olup, ihmali bulunan personel hakkında da inceleme başlatılmıştır.

-Adli soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Alper Kızıltepe
Alper Kızıltepe
Sondakika.com - Spor

Son Dakika Spor Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde stad müdürüne saldıran 5 kişi hakkında işlem başlatıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Alper006 : Azmettiren kişide saldıranlar kadar suçludur bu olay aydinlatilmaz ilgililere gereken cezalar verilmezse futbolda şiddetin önü alınamaz malesef. Her yerde her ortamda biz şöyle dürüstüz böyle haklıyız diye bağıran Ali Koç ne kada durust delikanlı hafi görelim evet olayları ben başlattım tek sorumlu benim desin görelim diyemiyorsa demekki bugüne kadar söylenenler çıkar adinadir. 1 0 Yanıtla
  • Serdar Dur: Selahattin Demirtaş halkı sokağa dökmekten içeride yatıyor. Ama Ali Koç a ceza verilmiyor ! 0 0 Yanıtla

Advertisement