Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracak - Son Dakika

Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracak

06.03.2021 14:23
Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracak

Galatasaray Kulübü, Türk Telekom Stadı'nın çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını duyurdu.

Galatasaray Kulübü, Türk Telekom Stadı'nın çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, " Türkiye'nin spordaki öncüsü, ilklerin ve enlerin kulübü Galatasaray, ülkemizin elektrik enerjisi sektörünün devi Enerjisa ile tarihi bir projeye imza atıyor." denildi.

Galatasaray ve Enerjisa arasında yapılacak anlaşma kapsamında Türk Telekom Stadı'na kurulacak GES ile tesisin elektrik ihtiyacının karşılanacağı bildirildi. Oluşturulan modelin Avrupa'da bir ilk olacağı aktarıldı.

Yapılan anlaşmayla ilgili 9 Mart Salı günü Türk Telekom Stadı'nda imza töreni düzenleneceği kaydedildi. Törene, kulüp başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Murat Pınar'ın katılacağı belirtildi.

YORUMLAR
500
Türk Telekom yeni güvenlik hizmetini duyurdu Türk Telekom yeni güvenlik hizmetini duyurdu Suudi Telekom, Çinli Teknoloji Şirketi Alibaba'yla Bulut Hizmetleri Konusunda Ortaklık Yapacak Suudi Telekom, Çinli Teknoloji Şirketi Alibaba'yla Bulut Hizmetleri Konusunda Ortaklık Yapacak Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracak - Son Dakika


Advertisement