Hakeme tüküren futbolcuya tarihin en ağır cezası! Hakan Çalhanoğlu detayı dikkat çekti - Son Dakika

Hakeme tüküren futbolcuya tarihin en ağır cezası! Hakan Çalhanoğlu detayı dikkat çekti

07.11.2021 15:25

Almanya Bundesliga 2 ekibi Aue'nin futbolcusu Clemend Fandrich, yardımcı hakem Roman Potemkin'e tükürdüğü iddiasıyla 7 ay men cezası aldı. Fandrich, Almanya futbolu tarihindeki en ağır cezayı yedi. Son olarak en ağır ceza 4 ay ile Hakan Çalhanoğlu'na verilmişti.

Almanya futbol tarihinin en büyük cezası, Bundesliga 2 ekiplerinden Aue'nin formasını giyen Clemend Fandrich'e verildi. Fanatik'in aktardığı habere göre; yardımcı hakeme tükürdüğü iddia edilen Fandrich, 7 ay futboldan men cezası aldı.

Hakeme tüküren futbolcu, tarihin en ağır cezasını aldı! İlginç Hakan Çalhanoğlu detayı

HAKEMİN İFADELERİ DESTEKLENİYOR

22 Ekim'de Aue, sahasında Ingolstadt'ı konuk ederken ev sahibi ekibin tecrübeli oyuncularından Clemens Fandrich'in 31 yaşındaki yardımcı hakem Roman Potemkin'e tükürdüğü iddia ediliyor. Oyuncu, iddiaları reddetse de soruşturma süreci hakemin ifadelerini desteklemekte.

Hakeme tüküren futbolcu tarihin en ağır cezasını aldı! Hakan Çalhanoğlu detayı

HAKAN ÇALHANOĞLU 4 AY ALMIŞTI

Fandrich'in aldığı 7 aylık ceza ise Alman futbol tarihinin en ağır bireysel cezası oldu. Daha önce 2011-12 sezonunda Levan Kobiashvili ve 1963'te Timo Konietzka, hakemlere yönelik şiddet olayları sonucunda 6 ay ceza almışlardı.

Almanya'da futbolculara yönelik bireysel cezalarda en üst sıralarda yer alan bir isim de Hakan Çalhanoğlu. Trabzonspor ile olan davası nedeniyle Hakan Çalhanoğlu, FIFA tarafından verilen kararla 4 ay futboldan men edilmişti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Spor Hakeme tüküren futbolcuya tarihin en ağır cezası! Hakan Çalhanoğlu detayı dikkat çekti - Son Dakika Spor


Advertisement