Kayserispor Genel Kurulu - Son Dakika
Spor

Kayserispor Genel Kurulu

Kayserispor Genel Kurulu

Kayserispor Kulübü'nün olağan genel kurul toplantısında, kulüp başkanlığına Recep Mamur yeniden seçildi.

03.06.2012 12:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayserispor Kulübü'nün olağan genel kurul toplantısında, kulüp başkanlığına Recep Mamur yeniden seçildi.

Kulüp olağan genel kurul toplantısı, Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Genel kurula Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Ahmet Öksüzkaya, davetliler ve kulüp delegeleri katıldı.

Yasal hükümler gereği kulüp tüzüğünde yapılan değişikliklerin oylandığı genel kurulda, yönetim kuruluna, taşınmaz alınması için yetki verildi.

Kulüp yönetimi için yapılan seçime Recep Mamur başkanlığındaki tek liste ile gidildi. Açık oylama ile seçilen Mamur başkanlığındaki yönetim kurulunda, Mustafa Atsız, Türker Horoz, Mustafa Özhaseki, Yücel Şahin, Ali Çetin, Ali Çamlı, Rifat Pehlivan, Oğuz Ortaköylüoğlu, Mehmet Hızlıer, Sinan Karaoğlu, Bahadır Çetinsaya, Serdar Maraşlı, Uğur Altun ve İskender Belük görev aldı.

Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, ülkenin büyümesi ve gelişmesine paralel olarak sporun da büyüdüğünü kaydetti.

Futbolun önemli bir sosyolojik olgu olduğunu ifade eden Yıldız, şunları söyledi:

"Futbolu günümüzde başka yönleriyle anıyoruz. Futbolun yalnızca futbol olarak anılması daha doğru olacaktır. Kayserispor'u bu konuda tebrik ediyorum. Şike olaylarıyla ilgili yargı kararını verecektir. Ama bu süreçte Kayserispor yönetimi üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdi. Kayserispor isminin en iyi şekilde temsil edilmesi gerekiyordu, bunu en iyi şekilde yaptılar. Futbolda sonuçlar çok fazla önemli değil. Futbolun başka şeylerle anılmaması için zihni değişimin yaşanması gerekiyor."

Kulüp Başkanı Recep Mamur da, kendilerinden şampiyonluk beklendiğini, ancak bunun için desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Destek sağlanması durumunda şampiyonluk için oynayabileceklerini ifade eden Mamur, şöyle konuştu:

"Şampiyonluğa oynamanın bedeli 100 milyon avro. Biz bana daha düşük bütçelerle başarabiliriz. 52 tane locamız var, bunların satışı için destek bekliyoruz. Bursaspor, Eskişehirspor, Trabzonspor gibi takımlar binlerce kombine satıyor. Geçen yıl 180 kombine bilet sattık. Ayrıca, göğüs reklamı konusunda sayın Bakanımızdan destek bekliyoruz. Bize destek olunursa şampiyonluğa oynamak için söz veriyoruz. Kulüp hepimizinse hepimizin gibi davranalım. Kulübü bizden daha iyi noktalara taşıyacak bir arkadaşımız çıkarsa, görevimizi de her zaman devretmeye hazırız."

- KAYSERİ

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kayserispor Genel Kurulu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement