PSG'de Messi krizi yaşanıyor! Sakatlığı geçmemesine rağmen bavullarını toplayıp ülkesine döndü - Son Dakika

PSG'de Messi krizi yaşanıyor! Sakatlığı geçmemesine rağmen bavullarını toplayıp ülkesine döndü

12.11.2021 23:17

Paris Saint-Germain, Lionel Messi'nin milli takıma gitmesine tepki gösterdi. Sakatlığı henüz iyileşme aşamasında olan ve Fransız devinde forma alamayan Arjantinli yıldızın, ülkesi için oynayacak olmasına PSG Sportif Direktörü Leonardo, "Milli takımda oynayabilecek seviyede fiziksel kapasitesini onaylamadığımız bir oyuncunun gidip milli takımda oynamasını kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sezon başında Paris Saint-Germain'e transfer olarak büyük ses getiren Lionel Messi, sözleşmesindeki özel bir madde nedeniyle sakatlığı henüz tam olarak geçmemesine rağmen Dünya Kupası Elemeleri'nde oynanacak maçlar için ülkesine gitti.

"MİLLİ TAKIMDA OYNAMASINI KABUL ETMİYORUZ"

PSG'nin sportif direktörü Leonardo yaptığı açıklamalarda bir süredir diz sakatlığı yaşayan ve takımla sahaya çıkamayan Messi'nin tedavisini yeni yeni tamamladığı dönemde milli takıma gidip oynamasından hoşnut olmadığını belirtti. "Milli takımda oynayabilecek seviyede fiziksel kapasitesini onaylamadığımız bir oyuncunun gidip milli takımda oynamasını kabul etmiyoruz." diyen Leonardo, bu tarz durumların mantıklı olmadığını ve FIFA ile bunun anlaşmasının yapılmasının gerektiğini belirtti.

ÖZEL MADDE

Fransız basınında daha önce çıkan haberlerde Messi'nin PSG'ye imza attığı sırada kontratına özel bir madde eklettiği ve Arjantin Milli Takımı'na çok önem verdiği için milli takıma gidiş gelişlerinde problem yaşanmamasını talep ettiği iddia edilmişti

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Spor PSG'de Messi krizi yaşanıyor! Sakatlığı geçmemesine rağmen bavullarını toplayıp ülkesine döndü - Son Dakika Spor


Advertisement