TFF'den tarihi karar! Süper Lig'de yabancı VAR hakemi dönemi başlıyor - Son Dakika
Spor

TFF'den tarihi karar! Süper Lig'de yabancı VAR hakemi dönemi başlıyor

TFF, UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile yaptığı görüşmelerin ardından bu sezonun sonuna kadar kritik maçlara yabancı VAR hakemi geleceğini açıkladı.

12.04.2024 11:12  Güncelleme: 11:16

TFF, UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile yaptığı görüşmelerin ardından bu sezonun sonuna kadar kritik maçlara yabancı VAR hakemi geleceğini açıkladı.

YABANCI VAR HAKEMİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

TFF'den yapılan açıklamada, "TFF tarafından sadece Avrupa'nın üst düzey liglerinden olan; İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarına yapılan Video Yardımcı Hakemi (VAR) talebi, ilgili ülke federasyonları tarafından kabul edildi." denildi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle;

" Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile görüşmeleri sonucunda, Süper Lig'in 32. haftasından lig sonuna kadar haftanın kritik maçlarında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) görevlendirilecek.

TFF tarafından sadece Avrupa'nın üst düzey liglerinden olan; İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarına yapılan Video Yardımcı Hakemi (VAR) talebi, ilgili ülke federasyonları tarafından kabul edildi.

Yabancı Video Yardımcı Hakeminin (VAR) görev yapacağı müsabakalarda iletişim dili Türkçe ve İngilizce olacak. Bu nedenle; Video Yardımcı Hakemin (VAR) yanında İngilizce iletişim kurabilen AVAR, AVAR 2 ve VAR Destekçisi (VAR Support) görev yapacak.

Süper Lig'in 32. haftasında yabancı VAR hakemi ataması yapılacak maçlar;

 • Ankaragücü- Gaziantep Futbol Kulübü
 • Fatih Karagümrük-Fenerbahçe
 • Alanyaspor-Galatasaray"
TFF\'den tarihi karar! Süper Lig\'de yabancı VAR hakemi dönemi başlıyor

Son Dakika Spor TFF'den tarihi karar! Süper Lig'de yabancı VAR hakemi dönemi başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (67)

 • Ümit Aytar: desenize adalet yavaş yavaş gelecek ve Fenerbahçe hak etmediği puanları alamayacak artik 259 194 Yanıtla
  Kayra Eser: aksine kanırta kanırta istediğini yaptıran Fenerbahçe var. şampiyonluk posterlerlerinden futbolcuları kesip çıkartmak zorunda kalan takımın taraftarı mı diyor bunu??? 161 65 Dracarys null: Dikkat et fener tersten saplamasın. cALGICI karısı cincona 123 74 AZİZ BAL: Aksine hakemlerin adaletli olduğu hiçbir turnuvada gs yok. 73 29 Ali Arslan: Baş koyduk,bu ülkeye adaleti getireceğiz ,cinconun bu düzenini yıkacağız,bu yetmez maclarida yabancı hakem yönetecek,neredeyse tüm maçlarında rakipleri doğranan,hepsinde haksız puanlar kazanan Cin con adaletin tokadı yiyecek. 44 29 Ümit Aytar: sizinle bir dakika yetiyor bize 90 dakikada follo fos olacaksiniz 26 39 Süleyman Suna: Başkanının yaptıysam Fenerbahçe için şike yaptım dıyen takımın taraftarımı dıyo bunu 24 27 ismail mutlu: Kayra eser o yüzden mi UEFA fb-kasımpaşa maçının kayıtlarını istiyor.. 18 12
 • Demir: Federasyon Ali Koç'a yenildi. 110 20 Yanıtla
  Ali Arslan: FIFA yarın geliyor,gs Pendik Eyüp mercek altında , siyasette karıştığı apaçık ortada TS da inceleniyor, Türk futbolu hak ettiği temiz günlere geri dönecek. 33 19
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement