TFF'den yeni kural! Oynatılmayan 23 yaş üstü futbolcular kulüpten gidebilir - Son Dakika

TFF'den yeni kural! Oynatılmayan 23 yaş üstü futbolcular kulüpten gidebilir

28.06.2022 13:02

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nda değişikliğe gitti. Bu değişiklikle sezon boyunca takımının karşılaşmalarının yüzde 10'unda forma şansı bulamayan 23 yaş üstü futbolculara kontratlarını feshetme olanağı tanıdı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nda çok kritik bir değişikliğe imza attı. Salim Manav'ın haberine göre, yapılan değişiklikte en önemli maddelerden biri oynatılmayan futbolculara fesih hakkı verilmesi oldu.

"FUTBOLCUNUN FESİH HAKKI"

TFF internet sitesinde yayınlanan statünün "Futbolcunun Fesih Hakkı" başlıklı 28. Madde'nin 5. fıkrası şöyle: "23 yaş üstü bir profesyonel futbolcu, sezon sonunda, kulübünün oynadığı resmi müsabakaların % 10'undan daha azında görevlendirildiği takdirde sözleşmesini sportif haklı sebeple feshetme hakkına sahip olabilir. Böyle bir fesih, futbolcunun durumu ve somut olayın şartları göz önüne alınarak değerlendirilir."

TFF'den dengeleri değiştirecek kural! Oynatılmayan futbolcu kulüpten ayrılabilir

4 MAÇTA OYNATILMAK ZORUNDA

Süper Lig'de 19 takım bulunuyor. Yani bir takım 36 hafta rakipleriyle karşı karşıya gelecek. Türkiye Kupası'nda da en az 1 maç yapmak zorunda kalacak kulüplerin minimum yapacağı maç sayısı 37 olacak. Bu kurala göre, kulüpler kadroda bulunan 23 yaş üstü bir futbolcuya en az 4 maçta şans vermezse, futbolcu kontratını feshetme şansına sahip olacak.

YORUMLAR (1)
  • Ozan Uluocak: Kulüpler için de aynı hak tazminatsız şekilde tanınsa yerinde bir karar olurdu.Sözleşme imzalayıp yatan ve parasını çatır çatır alan futbolcuların önüne geçilirdi böylece, kulüp olarak ben senle sözleşme imzalayacağım, aşağı yukarı senede yaptığım 40 maçın 4'unde bile oynayabilecek çabayı gostermeyeceksin deyip tazminatsız şekilde kulüp de futbolcunun sözleşmesini feshedebilmeli Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
TFF Başkanı Büyükekşi: 'Açıklamaların muhatabı ne Beşiktaş ne de başka bir kulüp' TFF Başkanı Büyükekşi: 'Açıklamaların muhatabı ne Beşiktaş ne de başka bir kulüp' TAKSİMETREYİ AÇMAYIP TURİSTTEN 200 LİRA İSTEYEN TAKSİCİYE CEZA TAKSİMETREYİ AÇMAYIP TURİSTTEN 200 LİRA İSTEYEN TAKSİCİYE CEZA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un para cezalarını onadı Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un para cezalarını onadı

Son Dakika Spor TFF'den yeni kural! Oynatılmayan 23 yaş üstü futbolcular kulüpten gidebilir - Son Dakika


Advertisement