Trabzonspor Taraftarları Yürüyüş Düzenledi - Son Dakika

Trabzonspor Taraftarları Yürüyüş Düzenledi

01.01.2012 16:31
Trabzonspor Taraftarları Yürüyüş Düzenledi

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, "Elimizden şikeyle, teşvikle alınan lig şampiyonluğu, UEFA'nın yaptığı gibi gerçek sahibine teslim edilmelidir" dedi.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, "Elimizden şikeyle, teşvikle alınan lig şampiyonluğu, UEFA'nın yaptığı gibi gerçek sahibine teslim edilmelidir" dedi.

Bordo-mavili binlerce taraftar, Uzunsokak girişinde toplanarak, ellerinde bordo-mavili bayrak ve kaşkollarla, çeşitli sloganlar atarak, Kahramanmaraş Caddesi'nden Atatürk Alanı'na geldi.

Burada vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Kodalak, 3 Temmuz sabahında Türk futbolunda şike ve bahis olaylarının gündeme geldiğini ifade ederek, "Tüm Türkiye ve bizler 82 puan ile neden şampiyon olamadığımızı ibretle öğrendik" diye konuştu.

Kodalak, Trabzonspor'un şampiyonluğunun gasp edildiğini ileri sürerek, şunları söyledi:

"Bu olaylardan sonra Türk futbolunu, şike ve teşvik yapanlar ile bunları yapanların, takımlarını kurtarmak için nasıl katledildiğine şahit oluyoruz ama artık yeter. Türk futbolu tek bir takımdan ibaret değildir. Elimizden şikeyle, teşvikle alınan lig şampiyonluğu, UEFA'nın yaptığı gibi gerçek sahibine teslim edilmelidir. Şampiyonluğun ruhu zaten bu alanlardadır, geriye kalan tenekesini de hemen şimdi istiyoruz."

Taraftarlar daha sonra Atatürk Alanı'ndan olaysız şekilde ayrıldı. - TRABZON

YORUMLAR
500
Ömer Çelik: 'Türkiye NATO'nun Genişlemesine Karşı Değil. Problem Terör Örgütlerine Verdikleri Destekle İlgilidir' Ömer Çelik: 'Türkiye NATO'nun Genişlemesine Karşı Değil. Problem Terör Örgütlerine Verdikleri Destekle İlgilidir' Ömer Çelik: Düşmanımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez (2) Ömer Çelik: Düşmanımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez (2) KAHRAMANMARAŞ - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor KAHRAMANMARAŞ - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Trabzonspor Taraftarları Yürüyüş Düzenledi - Son Dakika


Advertisement