Türkiye Olimpian Derneği'nin Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika
Spor

Türkiye Olimpian Derneği'nin Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Olimpian Derneği\'nin Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Olimpian Derneği Genel Kurulu, Olimpiyatevi’nde gerçekleşti.

25.10.2016 13:26

Türkiye Olimpian Derneği Genel Kurulu, Olimpiyatevi'nde gerçekleşti. Yapılan toplantı sonrası yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

Olimpiyatevi'nde yapılan Olimpian Derneği'nin Genel Kurulu sonrası başkanlığa yeniden seçilen Prof. Dr. Tabip Albay İbrahim Öztek, yapılan faaliyetler hakkında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile ortak hareket ettiklerini ve son derece amatör bir kuruluş olduklarına dikkat çeken Öztek, "Daha çok ilkokuldan üniversitelere, gençliğe, sporculara, hakemlerimize, spora gönül veren herkese hizmet vermekteyiz. Halkımızı bilinçlendirmek, ilkokuldan itibaren özellikle temel spor branşlarımıza sporcularımı yönlendirmekteyiz. Eski olimpiyatlara katılan sporcularımızın deneyimlerinden yararlanmak amacıyla, genç olimpiyanlara ışık tutacak programlar, projeler hazırlamaktayız. Daha çok çalışmalarımız konferanslar, sempozyumlar şeklinde devam ediyor. Bu programlarla çocuklarımıza sporu sevdirmek, spor kültürüyle hareket etme ve kötü alışkanlıklardan uzak tutma ışığında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bunların yanı sıra Türk sporcuların olimpiyatlarda elde etmiş oldukları başarılar, yine Türk spor kültürü, geçmişte tarihimizde spora veren önem ve sporcu bir nesil yetiştirmek üzere yapılan tüm çalışmalar bizim çalışmalarımız ana prensibidir" dedi.

"Türk sporuna katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize"

Yapmış oldukları bir diğer büyük organizasyonun Uluslararası Aba Güreşleri olduğunu söyleyen Başkan Öztek, "Bu sene Dünya Uluslararası Aba Güreşleri Şampiyonası'nın 7.'sini gerçekleştirdik. Bu şampiyona Hatay'da yapılmaktadır. Almanya'dan Rusya'ya 30 kadar ülke bizim misafirimiz oldu ve yarıştılar. Bizim çalışmalarımızda herhangi maddi çıkar ve gelir söz konusu değildir. Amatörce yapılan çalışmalardır. Türk sporuna eğer biraz çalışmalarımızla katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize." diye konuştu.

Genel kurulun ardından Türkiye Olimpian Derneği'nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu

Başkan: İbrahim Öztek

2. Başkan: Malik Beyleroğlu

Genel Sekreter: Dario Porsemay

Üye: Mustafa Karagöl

Üye: Kazım Gedik

Üye: İlker Bayındır

Üye: Serhat Karadağ

Denetleme Kurulu

Neşe Gündoğan

Yalçın Aksoy

Ömer Altay - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Türkiye Olimpian Derneği'nin Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement