Yaşayan Efsaneler Vefa Programı" - Son Dakika
Yaşayan Efsaneler Vefa Programı"

Yaşayan Efsaneler Vefa Programı"

10.05.2018 22:33

Sancaktepe Belediyesi'nin, Galatasaraylı eski futbolcular İlyas Tüfekçi ve Erhan Önal için organize ettiği "Yaşayan Efsaneler Vefa Programı" gerçekleştirildi.

Sancaktepe Belediyesi'nin, Galatasaraylı eski futbolcular İlyas Tüfekçi ve Erhan Önal için organize ettiği "Yaşayan Efsaneler Vefa Programı" gerçekleştirildi.

Levent'teki bir otelde düzenlenen geceye Erhan Önal katılırken, sağlık sorunları nedeniyle geceye katılamayan İlyas Tüfekçi'nin yerine kızı İlkin Tüfekçi organizasyonda yer aldı.

Gecede, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Sportif AŞ. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, Galatasaraylı Sporcular Derneği Başkanı Levent Nazifoğlu, Galatasaraylı eski futbolcular Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz, Hakan Ünsal, Muhammed Altıntaş, Bülent Alkılıç, Taner Alpak ve çok sayıda konuk yer aldı.

Vefa gecesinde ilk olarak konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "Gönüllerde taht kuran insanları toplumumuzun unutmaması, yaşarken de hatırlamamız gerektiğine inananlardanız. Geçmiş yıllarda merhum Turgay Şeren abimize aynı güzellikte bir program yaptık. O gün dostlarıyla bir araya getirmiştik, çok da mutlu olmuştu. Birlikte olduktan 8 ay sonra da rahmetli olmuştu. Necmi Tanyolaç abimizin de ziyarette gönlünü almıştık. Bugün yaşayan efsaneler olarak hem Galatasarayımıza, hem Fenerbahçemize hem de milli takımımıza hizmet eden değerli iki ustayı misafir edelim istedik." ifadelerini kullandı.

Dokuz yıllık bir belediye olmalarına rağmen en fazla lisanslı sporcuya sahip ikinci kulüp olduklarının altını çizen Erdem, şöyle konuştu:

"21 bin lisanslı sporcumuz var. Ayrıca şu anda 17 farklı branşta, 3 bin civarında müsabaka sporcumuz var. İkinci ligde futbol takımımız var, amatörden aldık. Daha fazla yukarıya çıkmayalım, yukarısı Anadolu'nun iyi takımlarının olsun diye düşünüyoruz. Amatör branşlara yönelik çok önemli yatırımlarımız oldu. Tekvando da dünya şampiyonumuz Nur Tatar bizim sporcumuz. İnşallah olimpiyatlarda da altın madalyayı ülkemize getirecek. Bu sene 20 Ocak'ta Bakanımız Osman Aşkın Bak'ın da katılımıyla sporcu performans laboratuvarını açtık. 7-11 yaş arası Çocuklarımızı 16 teste tabi tuttuktan sonra. Çocuklar hangi branşta başarılı olacağına dair verilerimiz var."

Mustafa Cengiz: "Acılar paylaştıkça azalır"

Bu gece için davet aldığında çok duygulandığını aktaran Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

"Biz bir camiayız, camialarda acılar paylaştıkça azalır. Sevgili Erhan Kardeşimi 1988'den bu yana tanırım, Mustafa Denizli ile beraber tanıştığım bir insan. İlyas için de aynı durum geçerli. Erhan Önal Türkiye'ye geldiğinde Türk futbolunda bir devrim yaşandı. Erhan Önal geldiğinde Türkiye sallandı. Almanya'da yetişen, orada kendini kabul ettirmiş, Türkiye'ye gelen ilk futbolcuydu. Neredeyse o dönemin Maradonası gibiydi. Türk futbolunun çehresini bu insanlarla birlikte tamamen değiştirdik. Bir camiada vefa yoksa o camialar ölür."

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'i spora kattıkları için takdir ettiğini vurgulayan Cengiz, "İsmail Erdem başkanımı tanıdığımdan beri şok yaşıyorum. Sancaktepe'ye ilk gittiğimde çok şaşırdım, orada dev çok düzgün bir kent kurulmuş. Sonra ikinci şoku yaşadım, başkanım bizi davet etti. 7-11 yaş aralığına karne töreni, tüm olimpik öyle bir altyapı yapmış ki fiziki değerlendirme açısından hangi spora yönelir, hangi eğitimleri yapabilir diye bir rapor çıkarılmış." sözlerini kullandı.

İlkin Tüfekçi: "Babam hep mücadele ediyor, mücadeleyi bırakmıyor"

İlyas Tüfekçi'nin kızı İlkin Tüfekçi ise bu gece için çok mutlu olduğunu aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Babam da burada olmayı çok istedi, ben de getirmek çok istedim ama geçtiğimiz ay zatürre başlangıcına yakalandığı bir enfeksiyon oldu, doktorumuz tekrarlama ihtimaline karşın götürmeseniz daha iyi olur dedi. Moral ve motive anlamında bu gece çok önemli. Değer gördüğünü hissetmesinin bir tarifi yok. İyi ki bu gece düzenlendi, 5 senedir bu hastalıklayız. Çok zor bir hastalık, ama babam iyi bir savaşçı. Babam hep mücadele ediyor, mücadeleyi bırakmıyor. Moral, dua ve sevgiyle nelere dönüştürebileceğimiz görüyorum, dualarınızı eksik etmeyin."

İlyas Tüfekçi de görüntülü arama ile geceye bağlanarak, "İyi akşamlar herkese sevgilerimi sunuyorum, çok sağ olsunlar, var olsunlar." mesajını iletti.

Geceye katılan Galatasaraylı Sporcular Derneği Başkanı Levent Nazifoğlu da "Diğer kulüp başkanları ve yönetim kurullarına bu konularda daha duyarlı olmalarını rica ediyorum. Bir çoğumuzun bu olaylardan haberi olmuyor, böyle birçok ev var. Bu gece burada böyle bitmemeli, burada hüzünlenip evinize gidince bu tür tabloları unutmamalıyız. Yalnızca maddi olarak değil manevi olarak da yanlarında olmalıyız." sözlerini kullandı.

Organizasyonda, Cüneyt Tanman, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'e üzerinde adı yazılı olan formayı hediye etti.

Gece iki eski futbolcu yararına yapılan forma satışı ve Coşkun Sabah konseri ile sona erdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Spor Yaşayan Efsaneler Vefa Programı' - Son Dakika


Advertisement