Son dakika Türkonfed haberleri, Türkonfed son dakika, son dakika Türkonfed

Son Dakika Türkonfed Haberleri

 • Akbank ve TurkishWIN İş Birliğiyle BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başladı
  23 Şub Akbank ve TurkishWIN İş Birliğiyle BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başladı

  Akbank ve TurkishWIN iş birliğiyle gerçekleşen BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı, düzenlenen açılış buluşması ile ilk dönemine başladı. Program kapsamında 100 girişimci kadın, işlerini geleceğe taşımalarına yardımcı olacak bilgi, deneyim ve uzman ağından faydalanacak.

 • TKYD, Aydın'da Anadolu Panelleri düzenliyor
  20 Şub TKYD, Aydın'da Anadolu Panelleri düzenliyor

  Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi iş birliği ile Aydın'da düzenlenecek olan 'Anadolu Panelleri' etkinliğiyle kurumsal yönetimi tanıtmaya devam ediyor. Panelde, kurumsal yönetim konusunda uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TÜRKONFED heyetini kabul etti
  14 Ara KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TÜRKONFED heyetini kabul etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) heyetini kabul etti. Tatar, kabulde TÜRKONFED'in çalışmalarıyla ilgili bilgilendirildi ve Gazze'deki insanlık dramından duyduğu üzüntüyü ifade etti. Tatar, Türkiye'nin garantörlüğü ve Türk askerinin varlığının KKTC için hayati önemde olduğunu vurguladı.

 • TÜRKONFED, orta eğitim tuzağına odaklanacak
  10 Ara TÜRKONFED, orta eğitim tuzağına odaklanacak

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, orta eğitim tuzağını gelecek yılın ana çalışma alanlarından biri olarak belirlediklerini ve konuya ilişkin bir rapor hazırlayacaklarını açıkladı.

 • Yeni yüzyılın en rağbet görecek sektörleri masaya yatırıldı
  28 Kas Yeni yüzyılın en rağbet görecek sektörleri masaya yatırıldı

  Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Rekabet Kongresi, "İkinci Yüzyılın Sektörleri" ana temasıyla gerçekleşti.

 • TÜRKONFED Başkanı Gaziantep'te Vali ve Belediye Başkanı ile Görüştü
  08 Kas TÜRKONFED Başkanı Gaziantep'te Vali ve Belediye Başkanı ile Görüştü

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi. Sönmez, Türkiye'nin yeşil, dijital ve toplumsal dönüşüm vizyonu doğrultusunda dünyadaki değişim hızını yakalaması gerektiğini vurguladı.

 • İstanbul Kültür Üniversitesi'nde KOBİ'ler ve Verimlilik Kongresi Gerçekleşti
  03 Kas İstanbul Kültür Üniversitesi'nde KOBİ'ler ve Verimlilik Kongresi Gerçekleşti

  İstanbul Kültür Üniversitesi'nde düzenlenen 11. KOBİ'ler ve Verimlilik Kongresi'nde, KOBİ'lere yönelik yüksek teknoloji ve dijitalleşme fırsatları ele alındı. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır da KOBİ'ler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 • Antalya'da '100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi'
  01 Kas Antalya'da "100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi"

  Cumhuriyetin 100. yılında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ev sahipliğinde “100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi” düzenlendi. Zirvenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her yönüyle girişimcileri ve girişimci adaylarını destekleyen ve ulaşılabilir bir girişimcilik merkezi açacaklarının müjdesini verdi.

 • TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonla mücadelede uzun soluklu, sabır gerektiren süreçteyiz
  01 Kas TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonla mücadelede uzun soluklu, sabır gerektiren süreçteyiz

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, enflasyonla mücadeleye yönelik, "Uzun soluklu sabır gerektiren, bir o kadar da kararlı olmamız gereken bir süreçteyiz.

 • Sivil toplum kuruluşlarından Cumhuriyet'in 100. yılı mesajı
  27 Eki Sivil toplum kuruluşlarından Cumhuriyet'in 100. yılı mesajı

  Sivil toplum kuruluşları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • 100. Yaşında İzmir Kadınlar Kongresi Kitabı Yayımlandı
  13 Eki 100. Yaşında İzmir Kadınlar Kongresi Kitabı Yayımlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen Şubat ayında düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin ilk forumu olan ve İzmir’de 100 yıl sonra yeniden toplanan “Kadın ve İktisat Kongresi”nin kitabı yayımlandı. “100. Yaşında İzmir Kadınlar Kongresi” kitabının tanıtım toplantısında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bu toprakların umudu 100 yıl sonra bir kez daha, Cumhuriyetin özgür kadınlarının ellerinde yükseliyor. Bu kitabı, erkek şiddetine maruz kalan, hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakılan bütün kadınlara adıyoruz” dedi.

 • Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı
  12 Eki Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı

  KOBİ'lerin dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi 6'ncı yılına, Akbank ve Siemens iş birliği ve BAKSİFED ev sahipliğinde başladı.

 • Antalya'da Dijital Anadolu Projesi Başladı
  11 Eki Antalya'da Dijital Anadolu Projesi Başladı

  Anadolu'daki KOBİ'lerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla başlatılan Dijital Anadolu Projesi, Antalya'da gerçekleştiriliyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dijital dönüşüm çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

 • Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı
  11 Eki Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı

  TÜRKONFED'in önderliğinde KOBİ'lerin dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi altıncı yılına, Akbank ve Siemens iş birliği, Lenovo çözüm ortaklığı ile BAKSİFED ev sahipliğinde başladı.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Bruegel Söyleşileri Programı'na katıldı
  10 Eki Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Bruegel Söyleşileri Programı'na katıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Belçika'da Brüksel merkezli düşünce kuruluşu Bruegel'in düzenlediği 'Bruegel Söyleşileri Programı'na katıldı. Bakan Bolat, Avrupa Birliği ile ekonomik entegrasyon yolculuğumuzun bugünü ve geleceği hakkında perspektifini paylaştı.

 • Basefunder Kitle Fonlama Platformu, Ekonomi Gazetesi iş birliğiyle Yaşam Vadisi Girişimcilik Yarışması düzenliyor
  02 Eki Basefunder Kitle Fonlama Platformu, Ekonomi Gazetesi iş birliğiyle Yaşam Vadisi Girişimcilik Yarışması düzenliyor

  Basefunder Kitle Fonlama Platformu, Ekonomi Gazetesi iş birliği ile gelecek vadeden girişimlerin tanıtımını sağlamak ve sermayeye erişimini kolaylaştırmak amacıyla bir yarışma projesi hayata geçiriyor. Yaşam Vadisi Girişimcilik Yarışması, Basefunder ve Ekonomi Gazetesi Youtube kanallarında yayınlanacak olan bir yarışma olup, yarışmacılar iş modellerini jürinin önünde savunacaklar. Finale kalan girişimler, Basefunder Yatırım Komitesinin uygun gördüğü girişimlerle birlikte kitle fonlaması kampanyasını başlatacaklar. Yarışmanın başvuruları https://www.yasamvadisi.com.tr adresinden alınmaktadır.

 • İş Bankası, Kadın Girişimcilere 15,9 Milyar TL Kredi Sağladı
  19 Eyl İş Bankası, Kadın Girişimcilere 15,9 Milyar TL Kredi Sağladı

  İş Bankası, bu yılın Mart ayında yayımladığı 'Kadının Güçlenmesi Bildirgesi' ile kadın işletmecilere 5 yıl içerisinde 100 milyar TL tutarında finansman sağlayacağını taahhüt etmişti. Ağustos 2023 itibarıyla ise kadın girişimcilere 15,9 milyar TL'lik kredi sağlandı.

 • İş Bankası, Kadın Girişimcilere 15,9 Milyar TL Kredi Sağladı
  19 Eyl İş Bankası, Kadın Girişimcilere 15,9 Milyar TL Kredi Sağladı

  İş Bankası, 'Kadının Güçlenmesi Bildirgesi' kapsamında kadın işletmecilere 5 yıl içinde 100 milyar TL finansman sağlama taahhüdünü yerine getirerek, Ağustos 2023 itibarıyla kadın girişimcilere 15,9 milyar TL kredi sağladı. Banka ayrıca EBRD ile imzaladığı sözleşmeyle kadın işletmelere 1,1 milyar TL kaynak sağladı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde Girişimde Kadın Gücü Projesi ile 2 bin 585 girişimci ve girişimci adayına eğitim verdi.

 • 'TÜRKİYE'NİN SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÖRÜNÜMÜ' PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
  14 Eyl 'TÜRKİYE'NİN SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÖRÜNÜMÜ' PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) iş birliğinde 'Türkiye'nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü' projesinin tanıtım etkinliği gerçekleşti.

 • 'Türkiye'nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti
  13 Eyl 'Türkiye'nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) iş birliğinde 'Türkiye'nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü' projesinin tanıtım etkinliği gerçekleşti.

 • Türkiye ihracatta pazar kaybediyor
  11 Ağu Türkiye ihracatta pazar kaybediyor

  Hükümetin seçim öncesinde kurları baskı altında tutması ve AB'deki durgunluk nedeniyle, Türkiye'nin ihracatı yerinde sayıyor.

 • Aydın Ticaret Borsası, TÜRKONFED ve GESİFED heyetini ağırladı
  21 Tem Aydın Ticaret Borsası, TÜRKONFED ve GESİFED heyetini ağırladı

  Aydın Ticaret Borsası, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Güney Ege Sanayi ve İş dünyası Federasyonu (GESİFED) heyetini ağırladı. Ziyarette, Aydın Ticaret Borsası'nın faaliyetleri ve Aydın'ın tarım ekonomisi hakkında bilgi verildi. Aydın Ticaret Borsası, Aydın ili ve tarımı için işbirliği imkanlarını değerlendirerek çözüm önerilerini yetkililere iletti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İş Dünyası Temsilcileri ile İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  21 Tem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İş Dünyası Temsilcileri ile İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, serbest piyasa kuralları içinde israfı önleyici, tasarrufları güçlendirici, ekonominin rekabet gücünü ve verimliliğini artırıcı politikalar uygulamayı sürdüreceklerini belirterek, "Türkiye'nin insan kaynağı, lojistik ve alt yapı gibi...

 • TÜRKONFED 15 Temmuz'u Anma Mesajı Yayınladı
  13 Tem TÜRKONFED 15 Temmuz'u Anma Mesajı Yayınladı

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Açıklamada, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi demokrasiye ve milli birliğe olan bağlılığını sarsılmaz bir güçle ortaya koyduğu vurgulandı. TÜRKONFED, demokrasinin temel taşlarını oluşturmak için adaleti ve güveni temel alan bir sistem inşa etmenin öncelikli hedefleri olduğunu belirtti.

 • Girişimde Kadın Gücü Projesi ile Girişimci Kadınlara 3 Milyon TL Kredi Desteği
  12 Tem Girişimde Kadın Gücü Projesi ile Girişimci Kadınlara 3 Milyon TL Kredi Desteği

  TÜRKONFED, Türkiye İş Bankası iş birliği ve UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi'nin desteğiyle hayata geçirilen 'Girişimde Kadın Gücü' projesi kapsamında girişimci kadınlara toplam 3 milyon TL kredi desteği sağlanacak. Proje, girişimci kadınların iş yapma kapasitelerinin gelişmesi, dijitalleşmeye uyum sağlamaları ve iletişim ağlarının güçlenmesi amacıyla eğitim ve finansal destek sunmaktadır. Seçilen girişimci kadınlara en fazla 100 bin TL teminatsız ve sıfır faizli kredi verilecek. Ayrıca, başarılı olan girişimci kadınlara iş geliştirme desteği ve ABD Silikon Vadisi ziyareti ödülü de sunulacak.

 • Girişimde Kadın Gücü Projesi ile Girişimci Kadınlara 3 Milyon TL Kredi Desteği
  12 Tem Girişimde Kadın Gücü Projesi ile Girişimci Kadınlara 3 Milyon TL Kredi Desteği

  TÜRKONFED, Türkiye İş Bankası iş birliği ve UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi'nin teknik desteğiyle hayata geçirilen 'Girişimde Kadın Gücü' projesi kapsamında girişimci kadınlara toplam 3 milyon lira tutarında kredi desteği verilecek. Garantörlüğünü Applied Value Group (AVG), finansmanını ise İş Bankası'nın üstleneceği, teminatsız ve sıfır faizli olarak sağlanacak kredi desteğinden projeye katılıp başarılı olan girişimci kadınlar yararlanabilecek. Proje kapsamında ayrıca eğitimlere katılıp mentorluk desteği almaya hak kazanan kadınlara en fazla 100 bin lira olmak üzere toplam 3 milyon lira tutarında teminatsız ve sıfır faizli kredi desteği verilecek. Kredinin garantörlüğünü Applied Value Group (AVG), finansmanını ise İş Bankası üstlenecek. Ayrıca başarılı olan girişimci kadınlara iş geliştirme desteği ve ABD Silikon Vadisi ziyareti ödülü de verilecek.

 • '100. Yıl Buluşmaları' Cizre ve Şırnak ile devam etti
  16 Haz "100. Yıl Buluşmaları" Cizre ve Şırnak ile devam etti

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), "Hayalimizdeki Türkiye" manifestosunu Anadolu'nun dört bir yanındaki kamu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum ve iş dünyası ile paylaştığı "100. Yıl Buluşmaları"nın beşincisini Cizre ve Şırnak'ta gerçekleştirdi.

 • TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliğiyle KOBİ'lere yönelik eğitim programı düzenlendi
  15 Haz TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliğiyle KOBİ'lere yönelik eğitim programı düzenlendi

  TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliğiyle 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle gerçekleştirilen 'İşimi Yönetebiliyorum Eğitim Programı' Diyarbakır'da yapıldı. Program kapsamında KOBİ'lerin iş yapma şekilleri değiştirilerek, sosyal etki analizi sonucunda cirolarda artış kaydedildi. Programda işletmelerin temel faaliyet döngüsü ve finansmana erişim, işletmelerde dayanıklılık, işletmelerin afet ve risklere karşı hazırlanması, uluslararası ticaret ve e-ihracat ile dijital pazarlama konuları ele alındı.

 • TÜRKONFED Başkanı Sönmez: İktisat bilimi kurallarını takip eden isimlerin kabinede yer almasını memnuniyetle karşılıyoruz
  04 Haz TÜRKONFED Başkanı Sönmez: İktisat bilimi kurallarını takip eden isimlerin kabinede yer almasını memnuniyetle karşılıyoruz

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, ulusal ve uluslararası alanda iktisat bilimi kurallarını takip eden saygın ve deneyimli isimlerin kabinede yer almasını iş dünyası olarak büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Sönmez, Türkiye'nin ana gündeminin ekonomi olduğunu savunarak, çözüm önerilerini yetkili kişi ve kurumlarla paylaşacaklarını ifade etti.

 • TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Yeni kabine üyeleri ekonomiye odaklanmalı
  04 Haz TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Yeni kabine üyeleri ekonomiye odaklanmalı

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Sönmez, Türkiye'nin ana gündeminin ekonomi olduğu bu dönemde, ulusal ve uluslararası alanda iktisat bilimi kurallarını takip eden saygın ve deneyimli isimlerin kabinede yer almasını iş dünyası olarak memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

 • Amazon Türkiye: KOBİ'ler için e-ticaret büyük fırsat
  31 May Amazon Türkiye: KOBİ'ler için e-ticaret büyük fırsat

  Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, Türkiye'deki KOBİ'lerin e-ticaret fırsatını değerlendiremediğini belirterek, yayınlanan raporun sonuçlarını paylaştı. Türkiye'deki Amazon'da satış yapan KOBİ'lerin sayısı 45 binin üzerine çıktı.

 • TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Vakit, hayallerimizdeki kalkınmış Türkiye'ye odaklanmanın vaktidir
  29 May TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Vakit, hayallerimizdeki kalkınmış Türkiye'ye odaklanmanın vaktidir

  TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, yarının Türkiye'sini ve umudu inşa etmek için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, "Vakit, hayallerimizdeki kalkınmış Türkiye'ye odaklanmanın vaktidir ve ülkemizin, hızla asli gündemi olan ekonomiye dönmesi gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

 • İzmir'de en çok vekili CHP çıkardı, İYİ Parti'nin vekil sayısı 1 arttı, MHP'nin 1 düştü
  15 May İzmir'de en çok vekili CHP çıkardı, İYİ Parti'nin vekil sayısı 1 arttı, MHP'nin 1 düştü

  İZMİR'de, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için kurulan tüm sandıklar açıldı.

 • 14 Mayıs: İş dünyası sandıktan ne bekliyor?
  05 May 14 Mayıs: İş dünyası sandıktan ne bekliyor?

  İş dünyasının da gözü kulağı seçimlerde.

 • 'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi', Karsu ile başladı
  16 Mar "İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi", Karsu ile başladı

  Alanında uzman 80'e yakın konuşmacıyı bir araya getiren İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, 15-21 Mart tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde (AASSM) düzenlenecek.

 • 'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi' Karsu ile başladı
  15 Mar 'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi' Karsu ile başladı

  'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi' Karsu ile başladı Depremde yakınlarını kaybeden Karsu, gözyaşları içerisinde sahne aldı İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, 15-21 Mart tarihlerinde düzenlenecek Alanında uzman 80'e yakın konuşmacıyı bir araya getiren İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, 15-21...

 • ÇUKUROVA SİFED'DEN DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM ZİYARETİ
  11 Mar ÇUKUROVA SİFED'DEN DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM ZİYARETİ

  ÇUKUROVA Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Hüseyin Kış, Bölgede yaşayan depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz dedi.

 • Dünyadaki en büyük depremlerin ekonomik hasarı trilyon doları buluyor
  06 Mar Dünyadaki en büyük depremlerin ekonomik hasarı trilyon doları buluyor

  Dünyada son 50 yıla yakın sürede meydana gelen şiddetli depremler on binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olurken, bu depremlerin ekonomik hasarı 1 trilyon dolara yaklaştı.

 • Deprem felaketi ekonomiyi nasıl etkileyecek?
  21 Şub Deprem felaketi ekonomiyi nasıl etkileyecek?

  Depremin ekonomik sonuçlarını değerlendiren uzmanlara göre, deprem 2023'te ekonomik büyümeyi yüzde 1'e düşürecek.

 • Tüsiad, Türkonfed ve Habitat Derneği Yöneticileri Afet Bölgesini Ziyaret Etti
  13 Şub Tüsiad, Türkonfed ve Habitat Derneği Yöneticileri Afet Bölgesini Ziyaret Etti

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Habitat Derneği yöneticileri, Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin etkilediği bölgedeki kamu ve yerel yönetimler, iş dünyası örgütleri ve Afet Platformu çatısı altında yer alan sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle görüşmek üzere Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da temaslarda bulundu. Güncel durum ile ilgili bilgi alan heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de bir araya geldi.

 • Haftaya Dolar 18,83, Euro 20,08 Liradan Başladı
  13 Şub Haftaya Dolar 18,83, Euro 20,08 Liradan Başladı

  Yatay seyrini koruyan dolar haftanın ilk gününe  18,83 TL'den başladı. Euro kuru ise 20,08 TL'den haftaya başlangıç yaptı.

 • Türkiye'ye deprem için gönderilen yabancı personel sayısı açıklandı!
  12 Şub Türkiye'ye deprem için gönderilen yabancı personel sayısı açıklandı!

  Dışişleri Bakanlığı, deprem bölgelerine yurtdışından gelen arama, kurtarma ve yardım ekiplerinin sayısını açıkladı.

 • TÜRKONFED, depremin mali hasarını açıkladı!
  12 Şub TÜRKONFED, depremin mali hasarını açıkladı!

  Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketinin mali zararı da bir o kadar büyük durumda. İşte ayrıntılar...

 • Turkonfed, Deprem Bölgesine 166 Tır, 391 Barınma Konteyneri ve Çok Sayıda İhtiyaç Malzemesi Gönderdi
  12 Şub Turkonfed, Deprem Bölgesine 166 Tır, 391 Barınma Konteyneri ve Çok Sayıda İhtiyaç Malzemesi Gönderdi

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 şehri etkileyen depremlerin ardından arama kurtarma ekiplerinin ve halkın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere bölgeye, 166 tır tüketim ve giyim malzemesi, pişmiş gıda, yakıt; 391 barınma konteyneri, binden fazla çadır, 4 aşevi, 5 binden fazla kişiye hizmet verebilecek 3 mobil mutfak, binden fazla kumanya, 100’e yakın portatif tuvalet ve banyo, 15 binden fazla yatak, 96 iş makinesi, 245 kamyon, 3 jeneratör, bine yakın ısıtıcı, 20 binden fazla battaniye ve 21 bin defin malzemesi gönderdi.

 • TÜRKONFED üyeleri, Türkiye'nin dört bir yanından deprem bölgesine yardım ulaştırıyor
  12 Şub TÜRKONFED üyeleri, Türkiye'nin dört bir yanından deprem bölgesine yardım ulaştırıyor

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinin ilk anından itibaren hem arama kurtarma ekiplerinin hem de bölge halkının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti.

 • TÜSİAD, deprem bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor
  10 Şub TÜSİAD, deprem bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor

  TÜSİAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından oluşturduğu "Deprem Destek Ağı" ile AFAD başta olmak üzere kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle irtibat halinde çalışmalarını sürdürüyor.

 • TÜSİAD Genel Kurul Toplantısı
  07 Şub TÜSİAD Genel Kurul Toplantısı

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Genel Kurul toplantısı, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve pek çok ili etkileyen şiddetli depremler nedeniyle sadece Dernekler Kanunu'nda belirlenmiş olan olağan gündem maddeleri çerçevesinde düzenlendi.

 • Tunç Soyer: 'Geleceğin Türkiye'sinin İnşasına, Kadın Erkek Yan Yana Başlıyoruz. Bunun Mümkün Olabilmesi İçinse Kadınlara Önce Bir Özür Borçluyuz'
  02 Şub Tunç Soyer: "Geleceğin Türkiye'sinin İnşasına, Kadın Erkek Yan Yana Başlıyoruz. Bunun Mümkün Olabilmesi İçinse Kadınlara Önce Bir Özür Borçluyuz"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bugün, geleceğin Türkiye’sinin inşasına kadın erkek yan yana başlıyoruz. Bunun mümkün olabilmesi içinse kadınlara önce bir özür borçluyuz. Bedensel gücümüzü bir şiddet kaynağına dönüştürdüğümüz için… Kadınlar üzerinde tahakküm kurmaya kalkıştığımız için… Onlar adına yargılar ürettiğimiz ve onları temel haklarından mahrum bıraktığımız için… Biz erkekler, her şeyden önce kadınlara tarihin ve çocuklarımızın huzurunda özür borçluyuz” dedi.

 • İzmir'de Kadın ve İktisat Forumu Yapıldı: 'Bugün Türkiye'de Her Üç Kadının Birisi İşsiz'
  02 Şub İzmir'de Kadın ve İktisat Forumu Yapıldı: "Bugün Türkiye'de Her Üç Kadının Birisi İşsiz"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İktisat Kongresi’nin 100. Yılında yeniden 15-21 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceği ve Ağustos 2022 tarihinden bu yana 4 farklı meslek grubuyla yapılan toplantılarla devam eden İktisat Kongresi Hazırlık Çalışmalarına paralel olarak Kadın ve İktisat Kongresi’nin ilk forumu düzenlendi.

 • İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin Programı Açıklandı… Millet İttifakı Liderleri, 19 Şubat'ta İzmir'de Buluşacak
  01 Şub İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin Programı Açıklandı… Millet İttifakı Liderleri, 19 Şubat'ta İzmir'de Buluşacak

  İzmir’de 15-21 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programı açıklandı. 19 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek “Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması” kapsamında liderler İzmir’de bir araya gelecek.

 • İzmir'de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin İlk Forumu: 'Kadın ve İktisat Kongresi'
  30 Oca İzmir'de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin İlk Forumu: "Kadın ve İktisat Kongresi"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin hazırlık çalışmalarına paralel olarak yapılacak forumlardan ilki olan “Kadın ve İktisat Kongresi” 2 Şubat’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenlenecek. Buluşmaya ulusal ve uluslararası düzeyde çalışma yürüten 50’den fazla kadın derneği temsilcisi katılacak.

 • Visa'dan 2023'te KOBİ'lerin başarısını belirleyecek 5 trend
  27 Oca Visa'dan 2023'te KOBİ'lerin başarısını belirleyecek 5 trend

  Visa, dünyada işletmelerin yüzde 90'ını ve istihdamın yüzde 50'sinden fazlasını oluşturan KOBİ'ler için başarının kodlarını oluşturan 5 trendi açıkladı.

 • KILIÇDAROĞLU SEÇİMİN 14 MAYIS'TA YAPILMASI BİZİM İÇİN SORUN TEŞKİL ETMİYOR
  21 Oca KILIÇDAROĞLU SEÇİMİN 14 MAYIS'TA YAPILMASI BİZİM İÇİN SORUN TEŞKİL ETMİYOR

  TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nu ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimle ilgili sorulan soruya 14 Mayıs olarak ifade ediyorlar.

 • Türkiye seçime gidiyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği tarihe Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum
  21 Oca Türkiye seçime gidiyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği tarihe Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesiyle ilgili "Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok. 14 Mayıs gelince de 'Yeter, söz milletin' dedik. Millet İttifakı da zaten bunu istiyor. Yeter. Söz milletin olacak" ifadelerini kullandı.

 • Kılıçdaroğlu: 'Yeter, Söz Milletin' Dedik. 14 Mayıs Gelince, 'Yeter, Söz Milletin Olacak'
  21 Oca Kılıçdaroğlu: "Yeter, Söz Milletin' Dedik. 14 Mayıs Gelince, 'Yeter, Söz Milletin Olacak"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim tarihi için 14 Mayıs’ın işaret edilmesi ile ilgili soruya; “14 Mayıs olarak ifade ediyorlar. Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok. 14 Mayıs gelince de ‘Yeter, söz milletin’ dedik. Millet İttifakı da zaten bunu istiyor. Yeter. Söz milletin olacak” karşılığını verdi.

 • GÜNDEM ÖZETİ / 21 Ocak 2023
  20 Oca GÜNDEM ÖZETİ / 21 Ocak 2023

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Roman sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelecek.

 • Tüsiad Başkanı Turan: 2023 Seçim Yılı ve Bütün Seçim Yıllarında Olduğu Gibi Öngörü Yapabilmek Zor
  22 Ara Tüsiad Başkanı Turan: 2023 Seçim Yılı ve Bütün Seçim Yıllarında Olduğu Gibi Öngörü Yapabilmek Zor

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, “Önümüzdeki yıl öngörülerimizi, enflasyonun tek haneye inmesini hedefleyen politikaların uygulandığı, TL’nin istikrara kavuştuğu, iş hayatına dönük sık mevzuat değişikliklerinin yerini kuralların öngörülebilir olduğu bir iş ortamının aldığı, yüksek enflasyonun erittiği satın alma gücünün yeniden toparlanıp iç talebin canlandığı, büyümenin hızlandığı bir konjonktür süslüyor. Ancak 2023 seçim yılı ve bütün seçim yıllarında olduğu gibi öngörü yapabilmek zor” dedi.

 • Enflasyon sonrası patronların açıklaması çalışanları tedirgin edecek: Her 3 iş insanından 2'si işçi çıkarmayı düşünüyor
  03 Ara Enflasyon sonrası patronların açıklaması çalışanları tedirgin edecek: Her 3 iş insanından 2'si işçi çıkarmayı düşünüyor

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, iç pazardaki durgunluk ve enflasyon sebebiyle her üç iş insanından ikisinin işçi çıkartmayı düşündüğünü belirtti.

 • İzmir'de İktisat Kongresi İçin Son Paydaş Buluşması Sanayici, Tüccar ve Esnaf Temsilcileriyle Yapıldı
  01 Ara İzmir'de İktisat Kongresi İçin Son Paydaş Buluşması Sanayici, Tüccar ve Esnaf Temsilcileriyle Yapıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat 2023’te İzmir’de düzenleyeceği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin hazırlık çalışmaları kapsamında son paydaş buluşması sanayici, tüccar ve esnaf grubuyla yapıldı. Toplantının açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugünün siyasal ikliminde, geleceğin siyasetini ve iktisat politikalarını belirleyecek kararlar almayı istiyoruz. Bu kadar geniş katılımlı bir yapıdan çıkacak kararların kimse tarafından yabana atılmayacağını düşünüyoruz" dedi.

 • Rekabet Kongresi 'Dijital ve Yeşil Dönüşen Sektörler' temasıyla başladı
  09 Kas Rekabet Kongresi 'Dijital ve Yeşil Dönüşen Sektörler' temasıyla başladı

  - Rekabet Kongresi 'Dijital ve Yeşil Dönüşen Sektörler' temasıyla başladı SEDEFED tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Rekabet Kongresi "Dijital ve Yeşil Dönüşen Sektörler" temasıyla gerçekleşti.

 • Tüsiad Başkanı Turan: Toplumun Yarısını Geride Bırakarak Hiçbir Krizden Çıkamayız, Aksine Krizi Daha da Derinleştiririz'
  02 Kas Tüsiad Başkanı Turan: Toplumun Yarısını Geride Bırakarak Hiçbir Krizden Çıkamayız, Aksine Krizi Daha da Derinleştiririz"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi Rehberi” toplantısında; pandeminin kadınları daha çok etkilediğini belirterek, “Toplumun yarısını geride bırakarak hiçbir krizden çıkamayız, aksine yeni bir kriz yaratırız veya krizi daha da derinleştiririz” dedi. Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova da toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşabilmek için 300 yıla ihtiyaç olduğunu söyledi.

 • Bodrum'da 9'uncu İş İnsanları Zirvesi gerçekleştirildi
  28 Eki Bodrum'da 9'uncu İş İnsanları Zirvesi gerçekleştirildi

  MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, 'İş İnsanları Zirvesi'nin 9'uncusu Bodrum Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) tarafından gerçekleştirildi.

 • Bakan Muş: 'Türkiye ile AB'nin Daha Yakın İş Birliğine İhtiyacı Var'
  26 Eki Bakan Muş: "Türkiye ile AB'nin Daha Yakın İş Birliğine İhtiyacı Var"

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) ev sahipliğinde düzenlenen AB-Türkiye Yüksek Düzeyli İş Diyaloğu toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Bütün dünya çok önemli bir değişimden geçiyor. Bu kritik noktada Türkiye ile AB'nin daha yakın iş birliğine ihtiyacı var. AB-Türkiye Gümrük Birliği'nin işleyişinin derinleştirilmesi ve iyileştirilmesi, ticari ve küresel değer zincirlerinden en yüksek faydayı elde etmek için hayati önem taşımaktadır. İki tarafın da mevcut Gümrük Birliği'ni derinleştirerek bu fırsatı değerlendireceğinden eminim” dedi.

 • AB-Türkiye Yüksek Düzeyli İş Diyaloğu toplantısı
  26 Eki AB-Türkiye Yüksek Düzeyli İş Diyaloğu toplantısı

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bütün dünyanın çok önemli bir değişimden geçtiğini belirterek, "Bu kritik noktada Türkiye ile AB'nin daha yakın iş birliğine ihtiyacı bulunmakta.

 • 6. Türkiye-Irak Ticaret ve Yatırım Zirvesi başladı
  24 Eki 6. Türkiye-Irak Ticaret ve Yatırım Zirvesi başladı

  Türkiye-Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) tarafından düzenlenen 6. Türkiye-Irak Ticaret ve Yatırım Zirvesi Mardin'de başladı.

 • Daha İyi Yargı Derneği, Türkiye'deki Yargı Sorununa İlişkin 9 Çözüm Önerisini Açıkladı
  19 Eki Daha İyi Yargı Derneği, Türkiye'deki Yargı Sorununa İlişkin 9 Çözüm Önerisini Açıkladı

  Türkiye’deki yargı sorununa çözüm üretmek için kurulan Daha İyi Yargı Derneği, belirlediği yargı sorununa ilişkin getirdiği dokuz çözüm önerisini açıkladı. Dernek, herkese karşı hukukun üstünlüğünün sağlanması için, kamu görevlilerinin suçlarında idari amirlerinin ve kendi kuruluşlarının soruşturma izni vermesi şartının kaldırılmasını önerdi.

 • Taksi çağırma uygulamasına eklenen 'Bahşişli Çağır' seçeneği büyük tepki çekti
  08 Eki Taksi çağırma uygulamasına eklenen "Bahşişli Çağır" seçeneği büyük tepki çekti

  Bir taksi çağırma uygulamasına eklenen "Bahşişli Çağır" seçeneği taksicilerle yolcuları karşı karşıya getirdi. Bahşiş ödemeyenlerin taksi bulamayacağını iddia edilirken, taksici esnafı ise, "O seçenek zaten orada yazılı. Müşteri ona tıkladıysa verir. Bahşişe tıklamadığı sürece onu kaygılandıracak bir şey yok" şeklinde yorum yapıyor.

 • İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, TÜRKONFED heyetiyle bir araya geldi
  03 Eki İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, TÜRKONFED heyetiyle bir araya geldi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) heyetiyle görüştü.

 • Contemporary İstanbul'a Yoğun İlgi! Sanatseverler Akın Etti
  23 Eyl Contemporary İstanbul'a Yoğun İlgi! Sanatseverler Akın Etti

  Contemporary İstanbul, Akbank ana partnerliğinde gerçekleştirdiği 17. edisyonu, 22 Eylül Perşembe günü sona erdi. Tersane Istanbul ortak partnerliğinde 22 ülkeden 65 çağdaş sanat galerisi ile sanat inisiyatifinin katıldığı fuar bu yıl 48.700 ziyaretçiyi ağırladı. Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, "Birçok konuda yenilikler ve öncülükler yaptık. Buna devam edeceğiz" dedi. İşte detaylar...

 • TÜRKONFED Başkanı Sönmez, yeni dönemdeki hedeflerini anlattı Açıklaması
  03 Ağu TÜRKONFED Başkanı Sönmez, yeni dönemdeki hedeflerini anlattı Açıklaması

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, "Çukurova Bölgesi yapı olarak tıkanan Marmara Bölgesi'nin en önemli alternatifi. Özellikle Adana ve Mersin'in birlikte kalkınması, Türkiye'nin ekonomisine de yeni bir ivme kazandıracaktır.

 • Kılıçdaroğlu: 'Artık Sağcıydı, Solcuydu Falan Yok. Mesele Türkiye Meselesi. Mesele Bir Partinin Meselesi Olmaktan Çıkmıştır'
  04 Haz Kılıçdaroğlu: "Artık Sağcıydı, Solcuydu Falan Yok. Mesele Türkiye Meselesi. Mesele Bir Partinin Meselesi Olmaktan Çıkmıştır"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık sağcıydı, solcuydu, ortacıydı falan yok. Mesele Türkiye meselesi. Mesele bir partinin meselesi olmaktan çıkmıştır. Mesele bir partinin meselesi değildir. Mesele; 100 yılda inşa ettiğimiz Cumhuriyeti, ikinci yüzyılda demokrasiyle taçlandırma meselesidir” dedi.

 • TÜRKONFED'in 'Anadolu'nun Liderleri Buluşması' Antalya'da düzenlendi
  30 May TÜRKONFED'in "Anadolu'nun Liderleri Buluşması" Antalya'da düzenlendi

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonunun (TÜRKONFED), "Anadolu'nun Liderleri Buluşması" Antalya'da gerçekleştirildi.

 • Türkonfed Başkanı Sönmez: Gençlerimizi Tersine Beyin Göçüne İkna Edeceğimiz Bir Ortamı, Sadece Ekonomik Değil Aynı Zamanda Demokratik Standartlarla...
  30 May Türkonfed Başkanı Sönmez: Gençlerimizi Tersine Beyin Göçüne İkna Edeceğimiz Bir Ortamı, Sadece Ekonomik Değil Aynı Zamanda Demokratik Standartlarla...

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, “Önümüzdeki bir yıl hem iş dünyamız hem de ülkemiz açısından, hayalimizdeki Türkiye’yi inşa etmek için çok önemli. Demokrasiyi yaşam tarzı haline getirmek ana hedefimiz olmalı. Ekonomik dinamizmi teşvik etmek için çocuklara, gençlere, kadınlara yatırım yapmalıyız. En önemli sermayemiz olan gençlerimizi tersine beyin göçüne ikna edeceğimiz bir ortamı sadece ekonomik değil aynı zamanda demokratik standartlarla kurabiliriz” dedi.

 • 'Viyana Ekonomik Forumu' ara toplantısı 16-17 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek
  13 May "Viyana Ekonomik Forumu" ara toplantısı 16-17 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek

  Ekonomik iş birliği ve yatırım fırsatlarının bürokrasi ve iş dünyasının üst düzey temsilcileri ile birlikte değerlendirildiği Viyana Ekonomik Forumu'nun ara toplantısı, bu yıl 16-17 Mayıs'ta İstanbul Dolmabahçe'de gerçekleştirilecek.

 • 'KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi' tanıtıldı
  31 Mar "KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi" tanıtıldı

  Adana'da, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üye federasyon ve derneklerine yönelik yürütülen "KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi" tanıtıldı.

 • Bayrak değişimi: TÜSİAD'da Kaslowski'nin yerine Orhan Turan geldi
  29 Mar Bayrak değişimi: TÜSİAD'da Kaslowski'nin yerine Orhan Turan geldi

  TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski'nin görev süresinin dolmasının ardından başkanlığa Orhan Turan seçildi. TÜSİAD'ın yeni yönetim kurulunda; Cevdet Alemdar, İzel Levi Coşkun, Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Ozan Diren, Perihan İnci, Çağatay Özdoğru, Murat Özyeğin, Mehmet Tara, Serpil Veral, Elvan Ünlütürk ve Bedii Can Yücaoğlu da görev aldı.

 • TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Beyin göçü hızlanıyor ve yoksullaşıyoruz
  29 Mar TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Beyin göçü hızlanıyor ve yoksullaşıyoruz

  Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) Olağan Genel Kurulu bugün yapılan toplantı ile gerçekleştirildi.

 • Dijital Anadolu Projesi'nin 5. yılı 'Türkiye'de ve Dünyada Dijital Dönüşüm' temasıyla başladı
  26 Mar Dijital Anadolu Projesi'nin 5. yılı "Türkiye'de ve Dünyada Dijital Dönüşüm" temasıyla başladı

  Dijitalleşen dünyada KOBİ'lerin işlerini geleceğe taşıyabilmelerine destek olma hedefiyle Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi'nin beşinci dönemi başladı.

 • Sanofi Türkiye, 'Hedefler için İş Dünyası Platformu'nun kurumsal destekçisi oldu
  25 Mar Sanofi Türkiye, "Hedefler için İş Dünyası Platformu"nun kurumsal destekçisi oldu

  Sanofi Türkiye, "Hedefler için İş Dünyası (Business for Goals - B4G) Platformu"nun kurumsal destekçisi oldu.

 • Uzmanlardan korkutan İstanbul depremi senaryosu: Yağmalar yaşanabilir, yurt çapında elektrik kesilebilir
  15 Mar Uzmanlardan korkutan İstanbul depremi senaryosu: Yağmalar yaşanabilir, yurt çapında elektrik kesilebilir

  TÜSİAD ve TÜRKONFED tarafından yayımlanan olası İstanbul depremine ilişkin raporda; yurt çapında elektrik kesintisi gerçekleşebileceği, gıdada yağmalar yaşanabileceği ve iletişimin çökebileceği uyarısına yer verildi.

Advertisement