Son dakika Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı haberleri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı son dakika, son dakika Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı

Son Dakika Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Haberleri

Son dakika Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yargıtay cumhuriyet başsavcılığı haberleri anında burada.


 • 25.09.2023 25 Eyl 11:08 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile İngiltere Başsavcılığı Arasında İşbirliği Mutabakatı İmzalanacak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile İngiltere Başsavcılığı Arasında İşbirliği Mutabakatı İmzalanacak

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile İngiltere Başsavcılığı arasında işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalanacağı bildirildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Uluslararası Savcılar Birliği'nin 28. Yıllık Konferansı ve Genel Kurul Toplantısı'na katılmak üzere İngiltere'ye gidecek. Konferans sonrası Şahin, İngiltere, Hollanda ve Suudi Arabistan başsavcıları ile ikili görüşmeler yapacak ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalanacak.

 • 19.09.2023 19 Eyl 17:42 MHP Lideri Bahçeli'den AB ve NATO'ya mesaj: 'Bizim için AB bitmiştir' MHP Lideri Bahçeli'den AB ve NATO'ya mesaj: "Bizim için AB bitmiştir"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsveç'in NATO üyeliğine partisinin olumlu bakmasının eşyanın tabiatına aykırı olduğunu belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 15:43 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Avrupa Birliğinin müzakere defteri, açılmamak üzere mutlaka kapatılmalıdır. MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Avrupa Birliğinin müzakere defteri, açılmamak üzere mutlaka kapatılmalıdır.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Avrupa Birliğinin müzakere defteri, açılmamak üzere mutlaka kapatılmalıdır.

 • 02.09.2023 02 Eyl 00:44 Yargıtay Başkanı Akarca: 'Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı Olarak Yeniden Yapılandırılmalıdır' Yargıtay Başkanı Akarca: "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı Olarak Yeniden Yapılandırılmalıdır"

  Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, 2023-2024 Adli Yılı Açılış Töreni'nde, yeni bir anayasa tartışmalarına ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanım; yeni anayasa ihtiyacı, uzun bir süredir siyasi gündemi meşgul etmektedir. Demokrasimizi güçlendirecek, insan haklarını daha çok koruyacak, hukuk devletini geliştirecek ve darbenin izlerini silecek yeni bir anayasa arayışını biz de destekliyoruz" dedi. Geçmişte de tartışılmış olan Türkiye Başsavcılığı konusunu da gündeme getiren Akarca, "Cumhurbaşkanım; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı olarak yeniden yapılandırılmalıdır... Sınır ötesi suçlarla, uyuşturucu suçları, organize ve terör suçlarıyla mücadele edebilmek için soruşturmaların tek elden uzmanlaşmış Cumhuriyet Savcıları ve gerekli teknik donanıma sahip adli kolluk personeli tarafından gecikmeksizin yürütülmesi gerekir. Tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ülke başsavcılığı olarak yeniden yapılandırılmalıdır" diye konuştu.

 • 31.08.2023 31 Ağu 11:57 Bakan Tunç: 'Ülke Başsavcılığı olgunlaşmış bir öneri değil' Bakan Tunç: "Ülke Başsavcılığı olgunlaşmış bir öneri değil"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı" adının "Ülke Başsavcılığı" olarak yeniden yapılandırılması önerisine ilişkin, "Bu öneri bir düşünce aşamasında, henüz olgunlaşmış bir öneri değil" dedi.

 • 12.07.2023 12 Tem 18:12 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay milletvekili seçilen avukat Can Atalay'ı Marmara Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti.

 • 08.07.2023 08 Tem 00:11 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istedi

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın yargılandığı Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını talep etti. Tebliğnamede, sanıkların eylemlerinin cebir ve şiddete matuf icrai hareket boyutuna ulaştığı ve atılı suçların sübut bulduğu belirtildi. Ancak sanık Ayşe Mücella Yapıcı hakkındaki hükmün bozulması talep edildi.

 • 07.07.2023 07 Tem 12:41 Yargıtay Başkanı Akarca, Azerbaycan Yüksek Mahkeme Başkanı Karimov ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti Yargıtay Başkanı Akarca, Azerbaycan Yüksek Mahkeme Başkanı Karimov ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

  Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Azerbaycan Yüksek Mahkeme Başkanı Inam Karimov ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyaret sırasında her iki ülke arasında siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesi ve hukuki iş birliğinin güçlenmesi vurgulandı. Karimov, Türkiye'ye gerçekleştirdiği ilk yurt dışı ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Heyet, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Anıtkabir, Haydar Aliyev Parkı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Danıştay Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi ve Ankara Üniversitesi'ni de ziyaret etti.

 • 06.07.2023 06 Tem 14:44 Avukatlar Tutuklu Milletvekili Atalay İçin Özgürlük Çağrısında Bulundu: 'Seçilmesinin Üzerinden 53 Gün Geçmiş Olmasına Karşın, Can Atalay'ın Halen... Avukatlar Tutuklu Milletvekili Atalay İçin Özgürlük Çağrısında Bulundu: "Seçilmesinin Üzerinden 53 Gün Geçmiş Olmasına Karşın, Can Atalay'ın Halen...

  İstanbul’da avukatlar, tutuklu meslektaşları Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’a özgürlük talebiyle Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yaptı. TİP avukatlarından Bilge Hilal Bilgin, “Seçilmesinin üzerinden bugün itibarıyla 53 gün geçmiş olmasına karşın, Can Atalay’ın halen daha salıverilmemiş olması hukukun, Anayasa’nın ihlalidir. Bu hukuk dışı, keyfi uygulama suretiyle de hakkı ihlal edilen yalnızca Can Atalay değil, onu seçen millettir, üyesi olduğu TBMM’dir” dedi. Atalay’ın avukatlarından Akçay Taşçı ise Anayasa’nın 83.maddesine atıfta bulunarak, “83.maddenin varlık sebebi bugün yaşadığımız durumdur. 83.maddenin varlık sebebi, Türkiye’de öyle ya da böyle demokrasinin asgari olarak dahi uygulanagelmesidir. Bunun fırsatlarının açılmasıdır. 83.madde hâlâ oradaysa, Can Atalay serbest bırakılmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

 • 04.07.2023 04 Tem 16:05 Kılıçdaroğlu: Haramilerin Saltanatlarını Liderler Değil Halklar Yıkmıştır. Bu Saltanatın Yıkılması da Sandığımızdan Çok Daha Yakındır Kılıçdaroğlu: Haramilerin Saltanatlarını Liderler Değil Halklar Yıkmıştır. Bu Saltanatın Yıkılması da Sandığımızdan Çok Daha Yakındır

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında “Devrimlerin tek bir lideri olmaz ama her zaman devrime inanmış halklar olur. Tüm başarı halkın kendisinindir. Biz CHP’nin her bir neferi en az 25 milyondan oluşan haklımız ile birlikte onların lideri olarak değil, yoldaşı olarak; değişime ışık tutmaya devam edeceğiz. Haramilerin saltanatlarını liderler değil halklar yıkmıştır. Emin olun ki bu saltanatın yıkılması da sandığımızdan çok daha yakındır” dedi.

 • 04.07.2023 04 Tem 12:32 Bahçeli: 'Türk Milleti İsveç'in Şu Hal ve Görünümüyle NATO'ya Girişine Sıcak ve Sempatik Bakmamaktadır' Bahçeli: "Türk Milleti İsveç'in Şu Hal ve Görünümüyle NATO'ya Girişine Sıcak ve Sempatik Bakmamaktadır"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ülkemizin İsveç hakkında vereceği kararın milli çıkar ve haklarımızla örtüşeceğinden emin olmakla birlikte; samimi, ikna edici söz ve adımlara karşı hükümetin alacağı pozisyonun yanında olacağımızın şüphesiz güvencesini şimdiden paylaşıyorum. Türk milleti İsveç’in şu hal ve görünümüyle NATO’ya girişine sıcak ve sempatik bakmamaktadır. Geçen hafta Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde Türkiye aleyhine kabul edilen çirkin ve FETÖ güzellemesi yapan rapor ise hükümsüzdür, hayasızdır, bizim nazarımızda da yok hükmündedir” dedi.

 • 03.07.2023 03 Tem 20:12 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Leyla davasında 7 beraat kararının bozulmasını istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Leyla davasında 7 beraat kararının bozulmasını istedi

  YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı, Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir'in (4) ölümüne ilişkin yargılanan 7 kişi hakkında verilen beraat kararlarının bozulmasını talep etti.

 • 03.07.2023 03 Tem 17:15 Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin davada Yargıtay harekete geçti: Sanıklara verilen beraat kararının bozulması istendi Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin davada Yargıtay harekete geçti: Sanıklara verilen beraat kararının bozulması istendi

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin yeniden yargılanan 7 sanık hakkında verilen beraat kararını hukuka aykırı bularak hükmün bozulmasını talep etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyayı inceleyerek Yargıtay 1. Ceza Dairesine sundu.

 • 23.06.2023 23 Haz 01:03 AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımına bloke konulmasına yer olmadığına karar verdi AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımına bloke konulmasına yer olmadığına karar verdi

  Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın istemi üzerine HDP'ye ödenen Hazine yardımına tedbiren bloke konulmasına yer olmadığına karar verdi. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

 • 21.06.2023 21 Haz 12:52 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebiyle ilgili konuştu: İlgili birimlerimiz çalışma yapıyor Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebiyle ilgili konuştu: İlgili birimlerimiz çalışma yapıyor

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebiyle ilgili karar alıp almayacaklarına ilişkin, "İlgili birimlerimiz gereken çalışmayı yapıyorlar" dedi. Şimşek, AYM'nin reddettiği talep sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın "Geri isteyebilir" açıklamasına ilişkin bir girişimlerinin olup olmadığı sorusuna ise yanıt vermedi.

 • 20.06.2023 20 Haz 13:17 Bahçeli: Yeni bir anayasa hazırlanmalı ve AYM'ye şekil verilmeli Bahçeli: Yeni bir anayasa hazırlanmalı ve AYM'ye şekil verilmeli

  Bahçeli: Yeni bir anayasa hazırlanmalı ve AYM'ye şekil verilmeliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'HDP'nin Hazine yardımına bloke konulması' talebini reddetmesiyle ilgili, "Anlaşılıyor ki Anayasa Mahkemesi başkanı ve kurul üyeleri söylediklerimizi hiç kale...

 • 20.06.2023 20 Haz 13:05 Bahçeli: Yeni bir anayasa hazırlanmalı ve AYM'ye şekil verilmeli Bahçeli: Yeni bir anayasa hazırlanmalı ve AYM'ye şekil verilmeli

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'HDP'nin Hazine yardımına bloke konulması' talebini reddetmesiyle ilgili, "Anlaşılıyor ki Anayasa Mahkemesi başkanı ve kurul üyeleri söylediklerimizi hiç kale almıyor, HDP'nin istekleri doğrultusunda hareket etmeyi Türkiye'ye...

 • 20.06.2023 20 Haz 12:33 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Türkiye'nin ekonomik istikrarı elde etmesi için alınması gereken kısa dönemli tedbirler vardır' MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye'nin ekonomik istikrarı elde etmesi için alınması gereken kısa dönemli tedbirler vardır"

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye'nin ekonomik istikrarı elde etmesi için alınması gereken kısa dönemli tedbirler vardır" "Uygur Türklerine terörist demek haksızlıktır, bühtandır, günahtır, cinayettir, rezalettir, melanettir" Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,...

 • 20.06.2023 20 Haz 12:14 Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin HDP kararına tepki gösterdi: AYM'ye şekil verilmeli Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin HDP kararına tepki gösterdi: AYM'ye şekil verilmeli

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin HDP'ye ödenen Hazine yardımına bloke konulması talebini kabul etmemesine tepki gösterdi. Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi Başkanı ve Kurul üyeleri, söylediklerimizi hiç kale almıyor, HDP'nin istekleri doğrultusunda hareket etmeyi, Türkiye'ye tercih ediyor. Bu konumdan kurtulması için mutlak suretle yeni bir anayasa hazırlanmalı ve Anayasa Mahkemesi'ne şekil verilmeli" ifadelerini kullandı.

 • 19.06.2023 19 Haz 20:15 AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2) AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Herhangi bir şekilde Kıbrıs Türküne azınlık muamelesi yapan hiçbir yaklaşım Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul görmeyecektir.

 • 19.06.2023 19 Haz 19:47 AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımının bloke edilmesi talebini reddetti AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımının bloke edilmesi talebini reddetti

  Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'ye ödenen Hazine yardımının bloke edilmesi talebini reddetti. Kararda, talebin siyasi partilerin mali denetimi kapsamında yapıldığı ve Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu'nda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bu konuda görev ve yetki veren herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı belirtildi.

 • 19.06.2023 19 Haz 19:38 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'ye bloke koyma talebi reddedildi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'ye bloke koyma talebi reddedildi

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenen Devlet yardımının bloke edilmesi ve harcama yapılmış ise bu harcamayla birlikte söz konusu yardımın Partiden/harcamayı yapan ilgililerden tahsil edilerek Hazineye gelir kaydedilmesi talebi reddedildi.

 • 19.06.2023 19 Haz 17:54 AYM, HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebini reddetti AYM, HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebini reddetti

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın seçime girmediği gerekçesiyle HDP'nin hazine yardımına bloke konulması talebini görüşen AYM, karar verilmesine bu aşamada yer olmadığına hükmetti.

 • 19.06.2023 19 Haz 17:44 AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımına bloke koyma istemini reddetti AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımına bloke koyma istemini reddetti

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, HDP'ye ödenen Hazine yardımına tedbiren bloke konulması istemiyle ilgili karar verilmesine yer olmadığına Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından hükmedildi.

 • 19.06.2023 19 Haz 16:44 Son Dakika: AYM'den HDP kararı: Yargıtay'ın 'Hazine yardımına bloke' talebi kabul edilmedi Son Dakika: AYM'den HDP kararı: Yargıtay'ın "Hazine yardımına bloke" talebi kabul edilmedi

  Son dakika: AYM'den HDP kararı: Yargıtay'ın "Hazine yardımına bloke" talebi kabul edilmedi.

 • 13.06.2023 13 Haz 17:23 AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımının bloke konulması istemini değerlendirecek AYM, HDP'ye ödenen Hazine yardımının bloke konulması istemini değerlendirecek

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının seçimlere katılmaması nedeniyle HDP'ye ödenen Hazine yardımına tedbiren bloke konulması istemi, Anayasa Mahkemesi tarafından 19 Haziran'da değerlendirilecek. AYM, devlet yardımından harcanan kısmın partiden tahsil edilerek Hazineye gelir kaydedilmesi talebini de karara bağlayacak.

 • 12.06.2023 12 Haz 20:52 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin Hazine yardımına bloke konulmasını talep etti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin Hazine yardımına bloke konulmasını talep etti

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin 14 Mayıs'taki seçimlere katılmaması nedeniyle ödenen 400 milyon 228 bin liralık Hazine yardımına bloke konulmasını Anayasa Mahkemesine başvurarak talep etti. Partinin Hazine yardımı bulunan hesaplarına daha önce de tedbir konulmuştu ve Anayasa Mahkemesi tarafından kaldırılmıştı.

 • 12.06.2023 12 Haz 19:04 Yargıtay Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi'nden HDP'nin hazine yardımına bloke konulmasını istedi Yargıtay Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi'nden HDP'nin hazine yardımına bloke konulmasını istedi

  Yargıtay Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi'nden HDP'nin hazine yardımına bloke konulmasını istedi.

 • 12.06.2023 12 Haz 16:39 TANJU ÖZCAN GENEL BAŞKANLIK GÖREVİNDEN KAÇINMAM TANJU ÖZCAN GENEL BAŞKANLIK GÖREVİNDEN KAÇINMAM

  BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanlığı'nın en çok İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakışacağını belirterek, 'Bu cesareti kimse gösteremezse eğer, üzerimize vazife düşerse, böyle bir siyasi hareketten ben şahsım adına kaçmam.

 • 02.06.2023 02 Haz 00:21 Konya'da sevgilisini döven adamı öldüren Kadir Şeker'in cezası onaylandı Konya'da sevgilisini döven adamı öldüren Kadir Şeker'in cezası onaylandı

  Konya'da sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü sırada müdahale eden Kadir Şeker'in kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle 10 yıl 10 ay hapis cezası alan Şeker'in cezası, Yargıtay tarafından onaylandı. Şeker, geçen yıl koronavirüs nedeniyle izinli olarak tahliye edilmişti. Ancak cezasının onanmasının ardından jandarma ekiplerince gözaltına alındı ve cezaevine teslim edildi.

 • 31.05.2023 31 May 14:00 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: Yemin töreninde her milletvekili kendi partisi ile anons edilecek DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: Yemin töreninde her milletvekili kendi partisi ile anons edilecek

  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM'de kaydını yaptırdı ve rozetini taktı. Ekmen, CHP'den istifa ile ilgili soruya yanıt verdi ve yemin töreninde her milletvekilinin kendi partisi ile anons edileceğini açıkladı. Ayrıca TÜİK'in mayıs ayı enflasyonunda doğal gaz fiyatlarını hesaba katmamasını eleştirdi.

 • 25.05.2023 25 May 01:15 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Hüda Par Diyor Ki, 'Anayasanın İlk Dört Maddesini Değiştireceğim.' Sayın Erdoğan, İşbirliği Yaptığına Göre Aynı Görüşte Mi,... Kemal Kılıçdaroğlu: "Hüda Par Diyor Ki, 'Anayasanın İlk Dört Maddesini Değiştireceğim.' Sayın Erdoğan, İşbirliği Yaptığına Göre Aynı Görüşte Mi,...

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “HÜDA PAR diyor ki, ‘Anayasanın ilk dört maddesini değiştireceğim.’ Biz karşıyız. Merak ettiğim, acaba Sayın Erdoğan; işbirliği yaptığına göre, aynı görüşte mi, değil mi? HÜDA PAR, ‘Türk bayrağı’ demem, diyor. Erdoğan bunu kabul ediyor mu, etmiyor mu? Ben kabul etmiyorum… Aynı şekilde SADAT denilen bir kuruluş var. Sen kim oluyorsun da Türkiye Cumhuriyeti Devletini kaldıracaksın, bayrağını kaldıracaksın, dilini değiştireceksin, Erdoğan’ın yanında olacaksın. Ben buna izin vermem, dedim. Milliyetçi olmak, ırkçı olmak değil. Herkesin kimliğine saygı duyarım. Bayrağına ve vatanına saygı duyan herkesin benim başımın üzerinde yeri var. Bayrağa ve vatana saygı duymuyorsa, ben ona mesafe koyarım” dedi.

 • 23.05.2023 23 May 23:48 AS Parti Genel Başkanı Cavit Kayıkcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı AS Parti Genel Başkanı Cavit Kayıkcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı

  AS Parti Genel Başkanı Cavit Kayıkcı, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Kayıkcı, konuyla ilgili bugün yaptığı yazılı açıklamada seçimler ve iktidarın beka söylemi hakkında görüşlerini paylaştı.

 • 11.05.2023 11 May 10:29 Yargıtay, kadın cinayeti davasında verilen cezayı hukuka aykırı buldu Yargıtay, kadın cinayeti davasında verilen cezayı hukuka aykırı buldu

  Manisa'da bir kadını öldüren sanığa verilen indirimsiz müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından hukuka aykırı bulunarak bozuldu. Sanığın avukatı tarafından yapılan temyiz itirazı reddedildi. Yargıtay, takdiri indirim uygulanmamasını hukuka aykırı buldu ve hükmün bozulmasına karar verdi. Olayın geçmişi ve detayları haberde yer alıyor.

 • 11.05.2023 11 May 10:12 Manisa'da kasten öldürme suçundan verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu Manisa'da kasten öldürme suçundan verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu

  Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Canan Çevireni tabancayla vurarak öldüren Ferhat İnnenin kasten öldürme suçlamasıyla verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından hukuka aykırı bulunarak bozuldu. Sanığın avukatı tarafından yapılan temyiz başvurusu reddedildi ve dava Yargıtay'a taşındı. Yargıtay, takdiri indirim sebebi uygulanmamasını hukuka aykırı buldu ve hükmün bozulmasına karar verdi.

 • 11.05.2023 11 May 09:31 HÜDA PAR'ın kapatılması için Büro-İş Sendikası Yargıtay'a başvurdu HÜDA PAR'ın kapatılması için Büro-İş Sendikası Yargıtay'a başvurdu

  Büro-İş Sendikası, seçime AK Parti listelerinden girme kararı alan HÜDA PAR'a kapatılma davası açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Dilekçede, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun "Hizbullah bana göre bir terör örgütü değil", "Türk Bayrağı bana problemli geliyor" açıklamalarına da yer verildi.

 • 02.05.2023 02 May 10:57 İstanbul'da Dijitalleşme Çağında Etkin Soruşturma Konulu Konferans Düzenlenecek İstanbul'da Dijitalleşme Çağında Etkin Soruşturma Konulu Konferans Düzenlenecek

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Uluslararası Savcılar Birliği'nin (IAP) işbirliği ile "Dijitalleşme Çağında Etkin Soruşturma" konulu 1. Avrupa Bölgesel Konferansı İstanbul'da gerçekleştirilecek.

 • 02.05.2023 02 May 10:05 Uluslararası Savcılar Birliği'nin 1. Avrupa Bölgesel Konferansı yarın İstanbul'da başlayacak Uluslararası Savcılar Birliği'nin 1. Avrupa Bölgesel Konferansı yarın İstanbul'da başlayacak

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Uluslararası Savcılar Birliği'nin (IAP) işbirliğiyle düzenlenecek 1. Avrupa Bölgesel Konferansı, yarın İstanbul'da başlayacak.

 • 20.04.2023 20 Nis 09:50 Yargıtay, denetimli serbestlik çerçevesinde fidan dikme cezasını hukuka aykırı buldu Yargıtay, denetimli serbestlik çerçevesinde fidan dikme cezasını hukuka aykırı buldu

  Karıştığı suçtan dolayı denetimli serbestlik çerçevesinde 50 fidan dikme cezasına çarptırılan sanığa Yargıtaydan müjdeli haber geldi. Adalet Bakanlığının kanun yararına bozma talebini değerlendiren Yargıtay, fidan dikme şeklindeki denetimli serbestlik tedbirinin hukuken ve fiilen infaz olanağının bulunmadığına ve cezanın hükümlüye maddi bir yük getirmesi nedeniyle hukuka aykırı olduğuna dikkat çekti.

 • 11.04.2023 11 Nis 13:30 AYM, HDP dosyasını raportöre gönderdi AYM, HDP dosyasını raportöre gönderdi

  ANAYASA Mahkemesi (AYM), HDP'nin kapatılması davasında partinin sözlü savunma yapmaması üzerine dosyanın esas hakkındaki raporunu hazırlaması için raportöre gönderilmesine karar verdi.

 • 11.04.2023 11 Nis 11:47 Uluslararası Af Örgütü: Hdp'nin Kapatılması, İfade ve Örgütlenme Özgürlüğü Haklarının İhlali Olur Uluslararası Af Örgütü: Hdp'nin Kapatılması, İfade ve Örgütlenme Özgürlüğü Haklarının İhlali Olur

  Uluslararası Af Örgütü, “HDP’nin kapatılması, ifade ve örgütlenme özgürlüğü haklarının ihlali olur ve Türkiye’de insanların kamu işlerinin yürütülmesine katılma imkanını ciddi ölçüde zayıflatır. Uluslararası Af Örgütü, Türkiye yetkililerini, uluslararası insan hakları hukuku kapsamındaki yükümlülüklerinin gereğini yerine getirmeye ve bu hakların gerektiği gibi korunmasını sağlamak için AİHS, sözleşmenin protokolleri ve geçmiş AİHM kararlarına uymaya çağırmaktadır” açıklamasını yaptı.

 • 07.04.2023 07 Nis 10:28 Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 14 Mayıs seçimlerinde yer alacak milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

 • 07.04.2023 07 Nis 10:26 Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti

  Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 14 Mayıs seçimlerinde yer alacak milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti.

 • 06.04.2023 06 Nis 15:47 Hdp, Kapatma Davasında Sözlü Savunma Yapmayacak Hdp, Kapatma Davasında Sözlü Savunma Yapmayacak

  HDP, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM), kapatma davasında sözlü savunma yapmayacağını bildirdi. Yüksek Mahkeme’ye sunulan dilekçede, “Müvekkil partinin, seçim dönemine resmen girilmiş olması, aday adaylık başvuru süreçleri, parti lansmanı, milletvekili aday tanıtımı, seçim programı, miting, toplantı ve siyasi çalışmaların yarattığı yoğunluk sebebi ile belirlenen tarihte sözlü savunmasını yapması imkan dahilinde değildir” denildi.

 • 04.04.2023 04 Nis 19:59 İzmir Barosu: Ysk Kararı, Anayasa'nın Yok Sayılmasıdır, Kabul Edilemez İzmir Barosu: Ysk Kararı, Anayasa'nın Yok Sayılmasıdır, Kabul Edilemez

  İzmir Barosu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına üçüncü kez aday olmasını onaylayan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) tepki gösterdi. Baronun açıklamasında, “YSK kararı, Anayasa’nın yok sayılmasıdır, kabul edilemez” denildi.

 • 04.04.2023 04 Nis 09:23 HABERSİZ PARTİ ÜYELİĞİNE SUÇ DUYURUSU HABERSİZ PARTİ ÜYELİĞİNE SUÇ DUYURUSU

  SEÇİMLERE sayılı günler kala haberi olmadan siyasi partilere üye yapıldığını iddia ederek; sosyal medyadan paylaşımda bulunanların sayısındaki dikkat çeken artışın ardından uzmanlardan uyarı geldi.

 • 31.03.2023 31 Mar 17:58 Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya ilişkin Pınar Selek'in yeniden yargılanmasına başlandı Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya ilişkin Pınar Selek'in yeniden yargılanmasına başlandı

  Mısır Çarşısı'nda 1998'de 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin haklarındaki beraat kararları Yargıtay Ceza Genel Kurulunca bozulan sanıklardan sosyolog Pınar Selek ve Abdülmecit Öztürk'ün yeniden yargılanmalarına başlandı.

 • 31.03.2023 31 Mar 17:58 Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya ilişkin Pınar Selek'in yeniden yargılanmasına başlandı Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya ilişkin Pınar Selek'in yeniden yargılanmasına başlandı

  Mısır Çarşısı'nda 1998'de 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin haklarındaki beraat kararları Yargıtay Ceza Genel Kurulunca bozulan sanıklardan sosyolog Pınar Selek ve Abdülmecit Öztürk'ün yeniden yargılanmalarına başlandı.

 • 30.03.2023 30 Mar 16:55 Adalet Nöbeti'nin 122'ncisi Pınar Selek İçin Tutuldu: 'Siz Pınar'ı Mahkum Edemezsiniz Ama Biz 25 Yıldır Bu İnsanlık Dışı Zulmünüzü Her An Mahkum... Adalet Nöbeti'nin 122'ncisi Pınar Selek İçin Tutuldu: "Siz Pınar'ı Mahkum Edemezsiniz Ama Biz 25 Yıldır Bu İnsanlık Dışı Zulmünüzü Her An Mahkum...

  Avukatlar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’nda 122'nci Adalet Nöbeti'ni, 25 yıldır yargılanan, 3 kez berat ettiği, bir kez de hakkındaki mahkûmiyet kararı Yargıtay'ca bozulduğu halde yeniden tutuklanmasına kararı verilerek yakalanması için 'kırmızı bülten' çıkarılan Mısır Çarşısı davası sanığı Pınar Selek için tuttu. Yarın yapılacak duruşma öncesi tutulan nöbette, "Yıllar içinde çürütülmüş ne kadar iddia varsa, hepsini toparlayan hukuk ve izan dışı gerçek dışı iddialarla dolu kararı dehşet içinde okuduk. Siz Pınar'ı mahkûm edemezsiniz ama biz bir insana, ailesine ve uğruna mücadele ettiği, herkese dayatılan bu insanlık dışı zulmü 25 yıldır her gün, her an mahkûm ediyoruz" açıklaması yapıldı.

 • 24.03.2023 24 Mar 00:23 Kılıçdaroğlu: Benim Kanaatim, Birinci Turda Vatandaş Kararını Verir. Vatandaş Değişimden Yana Kılıçdaroğlu: Benim Kanaatim, Birinci Turda Vatandaş Kararını Verir. Vatandaş Değişimden Yana

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim kanaatim birinci turda vatandaş sandığa gidip kararını verir. Vatandaş değişimden yana. AK Parti muhalefete düştüğünde görecek. Hiç kavganın olmadığını, ülke yararına her şey için AK Parti’ye de bilgi verileceğini. Onun parlamentoda dışlanmayacağını çünkü şu anda AK Parti ve MHP parlamentoda muhalefeti tamamen dışlamış, dediğimiz dedik mantığıyla gidiyorlar. Yani artık Türkiye yeni bir sıçrama yapmak zorunda, yeni bir hamle yapmak zorunda" dedi.

Advertisement