"100. Yılında Cumhuriyet Gerçekleri" Konferansı - Son Dakika

"100. Yılında Cumhuriyet Gerçekleri" Konferansı

25.04.2013 00:10
"100. Yılında Cumhuriyet Gerçekleri" Konferansı

"Farklı milletleri bünyesinde barındıran milletler ırkçı olamaz, ırkçı olmadığınız zaman da soykırımcı olmazsınız" dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu,

"Farklı milletleri bünyesinde barındıran milletler ırkçı olamaz, ırkçı olmadığınız zaman da soykırımcı olmazsınız" dedi.

Halaçoğlu, Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet Gerçekleri" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Halaçoğlu 24 Nisan'ı, Ermenilerin soykırıma uğradıklarını iddia ettikleri ve bunun için andıkları bir gün olarak gördüklerine dikkati çekerek, "TBMM içinde de, akil insanlar içinde de Ermeni soykırımı iddiası içinde bulunanlar var. Ermeniler gibi bunu anan ve bundan dolayı Ermenilerden özür dileyenler var. Bunlar zaten kendileri Türk değil, Ermeni asıllı ama isimleri Türk. Sizi, beni isimleriyle kandırıyorlar" diye konuştu.

Bu milletin "yedi düvele" karşı bir mücadele verdiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Analarımız, bacılarımız çok ağlamıştır ama bunun bedeli olarak şimdi hürüz. Bunun için milli birlik dediğimiz, hepimizin birbirini kucaklayan insanlar olması gerekir. İşte bizim anlayışımızdaki milliyetçilik; kim olursa olsun bu ülkede yaşayan her vatandaşı kucaklamak anlamındadır. Biz kucağımızı açıyoruz. Bu kucağımıza olumlu cevap veren herkesi kucaklarız. Bunun için bize ırkçı diyen kafatasçı diyenlerin de alnını karışlarız."

"Biz, Türk milletinin birer mensubu olarak hiçbir zaman tarih boyunca kimseye karşı bir katliamda bulunmadığımızı bilmemiz gerekir çünkü Türk milleti imparatorluk kurma kültürüne sahiptir. Farklı milletleri bünyesinde barındıran milletler ırkçı olamaz, ırkçı olmadığınız zamanda soykırımcı olmazsınız"

Programa, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel de katıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Husumetlisinin aracına çarparak durdurdu, sonra bıçakladı Husumetlisinin aracına çarparak durdurdu, sonra bıçakladı Eskişehirli ressam ve vatandaşlar kadına şiddete resim yaparak tepki gösterdi Eskişehirli ressam ve vatandaşlar kadına şiddete resim yaparak tepki gösterdi Kayseri'de üzerlerinde uyuşturucu bulunan 2 kişi gözaltına alındı Kayseri'de üzerlerinde uyuşturucu bulunan 2 kişi gözaltına alındı

Son Dakika Yerel '100. Yılında Cumhuriyet Gerçekleri' Konferansı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement