29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika
Yerel

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Elbistan, Afşin, Göksun ve Türkoğlu ilçelerinde törenle kutlandı.

29.10.2013 16:58

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Elbistan, Afşin, Göksun ve Türkoğlu ilçelerinde törenle kutlandı.

Göksun ilçesinde kutlamalar, Kaymakam Ali Hamza Pehlivan'ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

Kutlama programı kapsamında Belediye İş Merkezi Meydanında yapılan törende, Kaymakam Pehlivan, Askerlik Şubesi Başkanı ve Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç ile halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutladı.

Kaymakam Pehlivan, törende yaptığı konuşmada, "Cumhuriyetimizin hangi zorluklar karşısında nasıl büyük mücadelelerle kurulduğunu, milletimizin ve devletimizin bekası uğruna vermeye devam ettiğimiz aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi hatırası karşısında, daha da derinden hissediyor ve idrak ediyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Halkoyunları gösterisinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Afşin

Afşin ilçesindeki kutlamalar,  Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy'un  makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

Afşin Kaymakamlığı önündeki Atatürk anıtında düzenlenen etkinliğe, Afşin Garnizon Komutanı İdris Tom, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti başkanları ve eğitimciler katıldı.

Kaymakam Aksoy, burada yaptığı konuşmada, 29  Ekim'in bir devletin, bir milletin, bir bayrağın yeniden doğuşu, yeniden dirilişinin günü olduğunu kaydetti.

Aksoy, bugünün nice ezanın ve cefanın bir çilenin topyekun bir milletin kurtuluş günü olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından, öğrencilerin şiir ve yazıların okunmasıyla devam eden etkinlik, öğrencilerin geçişinin ardından son buldu.

Elbistan

Elbistan ilçesindeki kutlamalar,  Kaymakam Tuncay Akkoyun'un makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan kutlamalara Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Bülent Belli, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Götürler, Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Akkoyun, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bayramların birliğe, beraberliğze, kardeşliğe ve insanların birbirlerini daha çok sevmesine vesile olmasını dileyen Akkoyun, şunları söyledi: "Kültürümüzde bayramları neşe içerisinde, küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara iterek, mesafeleri en aza indirerek yaşamasını bilen bir milletiz. Resmi ve dini bayramlar, bizim birlik ve beraberliğimize, kardeşlik duygularımızın güçlenmesine vesile olur. Vatanı uğruna canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz."

Türkoğlu

Elbistan ilçesindeki kutlamalar,  Kaymakam Serdar Kartal'ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

Mahir Ünal Caddesi'nde yapılan kutlamalar, Kaymakam Serdar Kartal, Garnizon Komutanı Ahmet Ziya Çelik, Belediye Başkanı Mustafa Taşhan'ın vatandaşları selamlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Kartal, "Yüce Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, birer kahramanlık ve gurur abidesi olarak yaşamlarını sürdüren gazilerimize de şükran duygularımı sunarım" dedi.

Törende, öğrenciler şiirler okudu, halk oyunu ekipleri gösteri sundu. - Kahramanmaraş

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement