9. Helva ve Yağlı Güreş Şenliği Yapıldı - Son Dakika
Yerel

9. Helva ve Yağlı Güreş Şenliği Yapıldı

9. Helva ve Yağlı Güreş Şenliği Yapıldı

Helvacı Belediyesi Tarafından Bu Yıl 9.su Kutlanan €œhelva ve Yağlı Pehlivan Güreşleri Yapıldı. Güneşli Bir Havada Yapılan Şenliklerde 10 Ton İrmik Helvası ve Tavuklu Pilav Gelen Konuklara Dağıtıldı.

21.04.2008 11:43

Helvacı Belediyesi tarafından bu yıl 9.su kutlanan “Helva ve yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı. Güneşli bir havada yapılan şenliklerde 10 ton irmik helvası ve tavuklu pilav gelen konuklara dağıtıldı.

Halk Oyunları gösterileriyle başlayan şenlikte bir konuşma yapan Helvacı Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Şengül, kendisinin de küçük yaşlardan itibaren domates ve biber yetiştirerek pazarlarda sattığını ve eğitimini de bu şekilde tamamladığını söyledi. 150 Güreşçinin gün boyu mücadelesi Minik1,2,3, Teşvik, Tozkoparan, Deste, Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta K. Boy, Küçük Orta B. Boy, Büyük Orta, Baş Altı ve Baş olmak üzere 12 kategoride yapılan yağlı güreşlerde bu yılda güreş ağalığını İrfan Uyanık aldı. Geçen yıl oldukça iddialı geçen ağalık açık arttırmasında 21 bin YTL vererek ağa olan Uyanık, bu yıl sadece 8 bin YTL'ye ağa oldu. Günboyu süren güreşlerde Baş Pehlivan Mükerrem Kıyı olurken ikinciliği Ali Gökçen aldı.

12 kategoride gerçekleşen güreşlerde yeralan sporculara toplam 4 bin ytl para ödülü verildi. “Helva ve Yağlı Güreşâ€ şenliği Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Sezgi ve Harun Akın, Genel Sekreter Fevzi Yalçın, Genel İdare Kurulu Üyeleri Erdal Taşkın, Ziya Doyuran, Tuncer Başoğlu, İl Başkanı Turan Arınç, Petkim Genel Müdürü Kenan Yavuz, Demokrat Parti İlçe Başkanı Zübeyde Keskin, çevre ilçe ve belde Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanı Turgut Oğuz, DSP İlçe Başkanı Varol Gürbüz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

(CU-Mİ- (CU-Mİ-) 21.04.2008 11:16 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 9. Helva ve Yağlı Güreş Şenliği Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement