Adalet Bakanlığı bin 500 hakim ve savcı alacak - Son Dakika

Adalet Bakanlığı bin 500 hakim ve savcı alacak

01.07.2022 12:47

Adalet Bakanlığı bin 500 hakim ve savcı alacak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya'da hakim ve savcı adaylarına müjde verdiKÜTAHYA Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya'da hakim ve savcı adaylarına müjde verdi.

Adalet Bakanlığı bin 500 hakim ve savcı alacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya'da hakim ve savcı adaylarına müjde verdi

KÜTAHYA Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya'da hakim ve savcı adaylarına müjde verdi.

Bakan Bozdağ, yeni hakim ve savcı alınacağı müjdesini vererek, "1500 hakim ve savcı adayı alacağız. Bunun bin 200'ü hukuk fakültesi mezunlarından, 150'si avukatlık mesleğinden geçenlerden, 150'si idari yargıdan olacak" dedi. Kütahya Adalet Sarayı Temel Atma Töreni'ne katılan Bakan Bozdağ, yargı sistemi ve adliyelerde yapılan düzenlerini anlatarak, hakim-savcı, personel, mahkeme sayılarının artırıldığını ve teknik donanımların güçlendirildiğini kaydetti. İnşaat halinde olanlarla birlikte şu anda Türkiye'de adliyelerde 7 milyon metrekare kapalı alanın bulunduğunu vurgulayan Bakan Bozdağ, "Türkiye'de 78 müstakil adliye binası sayısını 363'e çıkardık. Hedefimiz, önümüzdeki yılarda müstakil adliyesi olmayan il bırakmamaktır" dedi.

Bakan Bozdağ, yargının ve hukuk devletinin güçlendirilmesi için pek çok yenilik yapıldığını kaydetti.

YORUMLAR
500
Kartal Cemevi Başkanı'na saldırıdan tutuklanan şüpheliler suçlamaları kabul etmedi Kartal Cemevi Başkanı'na saldırıdan tutuklanan şüpheliler suçlamaları kabul etmedi Kahramanmaraş'ta korkunç vahşet! Ailesinden 4 kişiyi öldürüp kafasına sıktı Kahramanmaraş'ta korkunç vahşet! Ailesinden 4 kişiyi öldürüp kafasına sıktı 10 bin kişinin yaşadığı mahallede okul ve cami yok! Mahalleli destek bekliyor 10 bin kişinin yaşadığı mahallede okul ve cami yok! Mahalleli destek bekliyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adalet Bakanlığı bin 500 hakim ve savcı alacak - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş