Adanalılara "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" Yürüyüşüne Davet - Son Dakika
Yerel

Adanalılara "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" Yürüyüşüne Davet

Adanalılara "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" Yürüyüşüne Davet

Adana’da AK Parti, CHP ve MHP il başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Adanalıları yarın düzenlenecek olan "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" yürüyüşüne davet ettiAK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş,...

19.12.2016 14:23

Adana'da AK Parti, CHP ve MHP il başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Adanalıları yarın düzenlenecek olan "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" yürüyüşüne davet etti

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, son günlerde yaşanan terör saldırılarına karşı tepki için yarın Uğur Mumcu Meydanı'nda başlayıp Atatürk Parkı'nda son bulacak "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" yürüyüşü için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ndeki basın toplantısında Adanalıları yürüyüşe davet ettiler.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, terör olaylarını şiddetle kınadığını belirterek, yarın düzenlenecek mitinge Türk Bayrağı hariç hiçbir bayrağın getirilmemesi gerektiğini söyledi.

"Tablo Adana için gurur verici"

ATB Başkanı Şahin Bilgiç ise son günlerde yaşanan saldırılara tepki için düzenlenen bu yürüyüşün Adana için gurur verici olduğunu belirterek, "Gerçekten bugün Türkiye her zamankinden daha fazla kardeşliğe ihtiyaç duyduğu günleri yaşıyor. Son günlerde üst üste yapılan saldırılara karşı yarın Adana olarak gür bir sesle "Teröre Hayır Kardeşliği Evet" diyeceğiz. Kardeşlik içerisinde kol kola beraberce yürümek istiyoruz. Bu tablo da Adana için gurur verici bir tablo" dedi.

"Terör insanlık suçudur"

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut da ülkenin son dönemlerde zor günler geçirdiğini belirtti. Barut, "Bin bir emekle kurulan ülkemiz, son günlerde terör tehditleri altındadır. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak teröre boyun eğmeyeceğiz. Terör insanlık suçudur. Terörün her türlüsüne karşıyız. Bu nedenle Adana her zaman öncülerin şehri olmuştur. Biz de herkesi yarın yapılacak yürüyüşe bekliyoruz" diye konuştu.

"Net duruşumuzu ortaya koyduk"

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ise son dönemlerde yaşanan saldırıların artık şiddetini arttırdığını ifade eden şunları söyledi:

"Milletimizin başı sağolsun. Gerçekten ülkemiz üzerinde yıllardır oynanmaya çalışan oyunların artık herhalde şiddetini en arttırdığı dönemindeyiz. 15 Temmuz'da kendilerince oyun oynamaya çalışan dil şuanda menfur saldırılar şeklinde tezahür etmeye başladı. Biz net duruşumuzu ortaya koyduk. AK Parti olarak herhangi bir siyasi düşünce içerisinde olmaksızın sadece bu hain ve alçakça saldırıları, ülkemize karşı oynanan oyunların farkına vardığımızı ve milletimizin birlik, bütünlük içerisinde herhangi bir ayrıştırmaya uğramadan devam edeceğini gösterme adına yarın orada olacağız."

"Terör, herhangi bir kimliğin hak arama mücadelesi değil"

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da terör faaliyetlerinin herhangi bir kimliğin hak arama mücadelesi olmadığını ifade ederek, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, öteden beri hep söylediğimiz ve aziz milletimize de ifade ettiğimiz husus şudur: Yaşananlar, terör faaliyetleri, her hangi bir kimliğin hak arama mücadelesi değildir. Her hangi bir kimliğin sorunu olarak ortaya çıkmış da değildir. Doğu'da, Güneydoğu'da veya başka bir yerde halkın muhatap kaldığı sorunların aynısı, batıda yaşanabilmektedir. Yapılan tüm saldırılar, Türkiye üzerinde asırlardır emelleri olan küresel sömürgeci güçlerin eseridir" şeklinde konuştu. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adanalılara 'Teröre Hayır Kardeşliği Evet' Yürüyüşüne Davet - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement