Afyonkarahisar'a 62 Doktor Ataması Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Afyonkarahisar'a 62 Doktor Ataması Yapıldı

Afyonkarahisar\'a 62 Doktor Ataması Yapıldı

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan, Afyonkarahisar’a 58 pratisyen hekim ve 4 uzman hekim olmak üzere toplamda 62 doktorun atandığını belirtti.

04.09.2015 15:10

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan, Afyonkarahisar'a 58 pratisyen hekim ve 4 uzman hekim olmak üzere toplamda 62 doktorun atandığını belirtti.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Dr. Başkan, devlet hizmet yükümlülüğü kurasının 64. dönem atamalarının Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği'nin yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Atama dönemleri içinde Afyonkarahisar'a bugüne kadar en çok hekim atamasının bu kurada gerçekleştiğini belirten Dr. Başkan, "Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuyla yapılan görüşmeler neticesinde 58 pratisyen hekim ve 4 uzman hekim olmak üzere toplamda 62 doktoru Afyonkarahisar Kamu Hastanelerine kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Afyonkarahisar Kamu Hastanelerine bağlı 10 sağlık tesisi var. Bunların 9'u devlet hastanesi ve biri Ağız Diş Sağlığı Merkezi ile bölge halkının sağlık sorunlarını çözebilmek için kesintisiz hizmet veriyoruz. Afyonkarahisar'ın çok geniş bir coğrafya olması ve büyük ilçelerin il merkezine uzak olması sebebiyle il merkezindeki hastalarımız kadar ilçelerde hizmet bekleyen hastalarımızı düşünerek doktor atamaları planlanırken, Afyonkarahisar merkezindeki hastaneler kadar ilçe devlet hastaneleri için de kadro talep edilmişti. Talep edilen kadrolar sonucunda Afyon Devlet Hastanesi'ne 13 tane pratisyen hekim, 1 tane uzman hekim, Bolvadin Doktor Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi'ne 5 tane pratisyen hekim, Çay Devlet Hastanesi'ne 6 tane pratisyen hekim, Dinar Devlet Hastanesi'ne 6 tane pratisyen hekim, Emirdağ Devlet Hastanesi'ne 6 tane pratisyen hekim, 1 tane uzman hekim, İscehisar Devlet Hastanesi'ne 5 tane pratisyen hekim, Sandıklı Devlet Hastanesi'ne 8 tane pratisyen hekim, 2 tane uzman hekim, Sinanpaşa Devlet Hastanesi 5 tane pratisyen hekim, Şuhut Devlet Hastanesi'ne 4 tane pratisyen hekim atandı" dedi. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Afyonkarahisar'a 62 Doktor Ataması Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement