AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı - Son Dakika
Yerel

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, CHP'nin Cumhurbaşkanını Halkın Seçmesinden Korktuğunu Belirterek, "Çünkü Bir Daha Solcu Cumhurbaşkanı Seçilemeyeceğini Gayet İyi Biliyorlar" Dedi.

07.10.2007 16:14

Ak Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, CHP'nin cumhurbaşkanını halkın seçmesinden korktuğunu belirterek, "Çünkü bir daha solcu cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini gayet iyi biliyorlar" dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın 18. Danışma Meclisi toplandı. Toplantıda Bursa milletvekilleri sivil anayasa ve referandum hazırlıklarını ele aldı. Buttim Konferans salonunda yapılan toplantıya çok sayıda partili katıldı. Toplantının basına açık bölümünde konuşan Bursa milletvekillerinin ele aldığı ortak konu sivil anayasa çalışmaları ve referandum oldu. İl başkanı Cafer Yıldız'ın açılış konuşmasının ardından yapılan konuşmalarda söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, sivil anayasa çalışmaları hakkında geniş bilgiler verdi. CHP'nin anayasa çalışmalarına sürekli karşı çıktığını hatırlatan Tutan, "CHP, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin başlamasından bu yana sürekli karşı tavır sergiliyor. Şimdi anaya çalışmalarında da huzursuzluk yapıyorlar. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinden korkuyorlar. Bir daha solcu cumhurbaşkanının seçilemeyeceğini biliyorlar. Biz de halkın önüne gelen bu fırsatı heba etmek istemiyoruz. Bu fırsatı değerlendireceğiz. Halkın sandığa gitmesini sağlamalıyız" dedi.

Hayrettin Çakmak ise Türkiye'nin sıkıntılı günler geçirdiğini ifade ederek, ülkenin anayasal geçmişiyle ilgili bilgiler verdi. Toplantıda ayrıca Bursa milletvekilleri Mehmet Ocaktan, Ali Kul, Ali Koyuncu, Mehmet Tunçak, Sedat Kızılcıklı, Canan Candemir Çelik de konuşma yaptı.

Toplantıda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de Bursa'da yapılan çalışmaları anlattı. Ayrıca, 22 Temmuz genel seçimlerinde yaptıkları çalışmalardan dolayı ilçe başkanları sahneye çıkartılarak, uzun süre alkışlandı.

(EY-MŞ)

07.10.2007 16:08 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement