AK Parti İlçe Başkanlığını Şenyiğit Kazandı - Son Dakika
Yerel

AK Parti İlçe Başkanlığını Şenyiğit Kazandı

AK Parti İlçe Başkanlığını Şenyiğit Kazandı

AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Belediye Sineması’nda yapıldı.

16.11.2014 19:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Belediye Sineması'nda yapıldı. 431 delegeden 388 delegenin oy kullandığı seçimde İsmail Hakkı Şenyiğit 261 oy alırken, Cemal Gürmen'in listesi 127 oyda kaldı.

AK Parti Manisa il başkan yardımcısı Abdullah Polat'ın divan başkanlığını yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit; kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek başarılar diledi.

İsmail Hakkı Şenyiğit başkanlığında yeni yönetim kurulu; Abdülkadir Kesen, Ahmet Aydın, Ali Kızıl, Ayşe Neriman Kars, Emre Kara, Ertan Tosun, Ertuğrul Ay, Eşref Gültekin, Fatma Yurda Sarıavcı, Feyyaz Eroğlu, Halit Ekerbiçer, Hayrettin Eryüksel, İbrahim Akarsu, İbrahim Ceyhan, İbrahim Kokaz, Mehmet Akaydın, Mehmet Kantarlı, Muhammet Çaltı, Muhammet Dönmez, Mustafa Altunsun, Mustafa Cihangir, Mustafa Çetin, Mustafa Pekçetin, Nefize Şükran Füzün, Nilgün Çiçek, Osman Yalpı, Reyhan Al, Tahsin Uyar, Yalçın Çalışkan'dan oluştu.

Akhisar'da 3 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı; bu dönem zarfında Akhisar'a layık bir görev üstlendiklerini dile getirdi. AK Parti'nin yerel kalkınma hamlesi olarak başlattığı vizyonun, 2009 yılında marka şehirler ile ve 2014 yılında da büyük medeniyet ile devam ettiğini belirten Başkan Hızlı, AK Parti belediye mensupları olarak bu genel tablonun içerisinde yer aldıklarını ifade etti. Yaptıkları hizmetler ile vizyonu yüksek bir marka şehir haline gelen Akhisar'daki çalışmaları hep birlikte yaptıklarının altını çizen Başkan Hızlı; AK Parti ailesi olarak büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti. Tüm kongreleri kardeşlik içerisinde atlattıklarını belirten Hızlı, 5. olağan kongreyi de kardeşlik ve barış içerisinde geride bırakacaklarını kaydetti.

Birlik ve beraberlik mesajları veren AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız değişti, bakanlarımızın bir kısmı değişti, genel başkan yardımcılarımızın bir kısmı değişti ama görüyorsunuz ki hiçbir sıkıntı yaşamadan hamdolsun bu süreci atlattık. Önümüzdeki süreçte kavgasız, gürültüsüz, hiçbir sıkıntı çıkmadan geçireceğiz. 30 Mart'ta ve 10 Ağustos'taki malum seçimlerde yaşadıklarımızı hiçbirimiz unutmadık ve unutmayacağız da, buna göre tedbir almamız gerekiyor. Bu süreçlerin ardından iftiralar olacak, ayak oyunları olacak, karanlık odalarda anlaşmalar olacaktır. Bizler bu süreçte dikkatli olmamız gerekiyor. Birlik ve beraber olarak tedbirimizi alacağız" dedi.

Teşkilatın her kademesinde görev aldığının altını çizen TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise hiçbir zaman makam ve mevki peşinde olmadıklarını ifade ederek, birlik ve beraberliğin her kademede önemine vurgu yaptı. Akhisar'daki en önemli yatırımların bir tanesinin Gördük Barajı'nın olduğunu ifade eden Milletvekili Aydemir; bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini, planlamasının bittiğini, projelerinin bittiğini ve en kısa sürede de ihale aşamasına geçeceğini kaydetti. Seçimlerden önce demiryolunun şehir dışına alınması konusunda söz verdiklerini hatırlatan Aydemir, bugün bu sözü tutmanın onur ve gururunu yaşadıklarını kaydederek, yakında temelini hep birlikte atacaklarını belirtti. Aday olan her iki listeye de başarılar dileyen Aydemir, herkesin tek hedefinin olduğunu bunun da AK Parti'yi biraz daha ileri taşımak olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 9 aydır Manisa AK Parti'nin koordinatörlüğü görevini yürüttüğünü ifade eden AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema Manisa'yı yakından tanıma fırsatını ilk defa bulduğunu belirtti. Milletvekili Ulema; 5. Kongrelerde "Yeni Türkiye, Yeni Güç, Hedef 2023" diyerek yola çıktıklarını ifade ederek, bugün 81 ilde toplam 1051 kongrenin yapıldığını kaydetti.

Akhisar'ın yer yönü ile başarılı bir şehir olduğunu ifade eden TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber de üçüncü dönemini icraatları ile taçlandıran Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı'ya başarılar diledi. Akhisar Belediyespor'un da başarılarından bahseden Milletvekili Berber; Akhisar'ın Türkiye'de Anadolu'nun sesi olduğunu ifade etti.

3 dönemdir yerel belediyelerde AK Parti'nin kıt imkanlar olmasına rağmen nasıl büyük hizmetler verdiğine değinen AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi artık ülkenin ekonomik ve sosyal olarak ayaklarını sağlam bir şekilde yere bastığını kaydetti.

Zeytinciliğin kalbinin Akhisar olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ise, Akhisar insanının çok çalışkan olduğunu ifade etti. 2023 ve sonrasına kadar bu iktidarın milletin başında olacağını ifade eden Gül, eski ve yeni Türkiye karşılaştırmalarından örnekler sundu. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti İlçe Başkanlığını Şenyiğit Kazandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı
  03 Nis Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin ardından bazı sahte sosyal medya hesapları üzerinden basın mensupları hedef alındı. İlçede görev yapan basın mensuplarına yönelik tehditler içeren hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şükrü Dolaş, bu durumu kınayarak, avukatları aracılığıyla suç duyurusu ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı
  03 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı

  Türkiye'de 7 kez üst üste seçim kazanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kutlama töreniyle görevine başladı. Binlerce Büyükçekmeceli, Başkan Akgün'ün zaferini marşlar ve şarkılar eşliğinde kutladı.

 • MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi
  03 Nis MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin Denizli'ye, ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğunu belirtti. Boyacı, Orta Vadeli planda yer alan yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini beklediklerini vurguladı.

 • Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti
  03 Nis Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Taiwan bölgesinin Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem sonucunda apartmanlar çöktü, evler tahliye edildi ve kayalar düştü. Depremin merkez üssü Hualien kentinin güney-güneydoğusunda tespit edildi. Tsunami alarmları verildi ancak kaldırıldı. İş ve okullar tatil edildi, metro seferleri askıya alındı. Artçı sarsıntılar bekleniyor.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş, 3 erkek rakibini geride bırakarak ilçenin ilk kadın muhtarı oldu. Dönertaş, bin 63 oy alarak mahallesinin ve Alaşehir'in tarihinde bir ilke imza attı.

 • Amasra'da itiraz gerginliği
  03 Nis Amasra'da itiraz gerginliği

  Bartın'ın Amasra ilçesinde gayri resmi sonuçlara göre CHP'nin Belediye Başkan Adayı Recai Çakır'ın 122 oy ile seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ve MHP'i yöneticiler, sonuçlara itiraz ederek, oyların sayılmasını istedi.

 • Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi
  03 Nis Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi

  Çankırı'nın Merkez ilçesinde 2 dönemdir tek kadın olarak muhtarlık yapan Cemile Eskisucu, girdiği 3'üncü seçimi de kazandı. Eskisucu, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüttüğünü ifade etti.

 • Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi
  03 Nis Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yapılan ara seçimlerde muhtar seçilen Sabriye Demir, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde güven tazeleyip tekrardan köy muhtarı oldu. Burçalık köyünde 3 kişi muhtarlık için yarıştı ve Sabriye Demir rakiplerine büyük fark atarak 39 oy alarak tekrar muhtar seçildi.

 • Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu
  03 Nis Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde ikinci kez seçimi kazanan 66 yaşındaki muhtar Nuriye Türkmen, balkon konuşması yaparak kadınlarla çiftetelli oynayarak zaferini kutladı. Türkmen'in konuşması ve kutlama anları ilgi çekti.

 • Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı
  03 Nis Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı

  Çin'in Taiwan bölgesinde Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem, yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve adanın genelinde hissedildi. Taipei metrosunda seferler askıya alındı.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  03 Nis Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Ahlat Belediyesi'nde yeni seçilen başkan Yavuz Gülmez, görevi eski başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı. Devir teslim törenine belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaları katıldı.


Advertisement