Akdamlar Köprüsü İl Özel İdaresi Tarafından Yapıldı - Son Dakika

Akdamlar Köprüsü İl Özel İdaresi Tarafından Yapıldı

26.01.2012 17:29
Akdamlar Köprüsü İl Özel İdaresi Tarafından Yapıldı

Antalya İl Özel İdaresi tarafından eski Akdamlar Köprüsü yıkılarak yerine modern bir köprü inşa edildi.

Antalya İl Özel İdaresi tarafından eski Akdamlar Köprüsü yıkılarak yerine modern bir köprü inşa edildi.

Ödeneği, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) tarafından karşılanan Akdamlar Köprüsü'nün ileriki günlerde yaya ve araç trafiğine açılacağı bildirildi. Antalya İl Özel İdaresi ekipleri tarafından inşaatı bir ayda tamamlanan köprünün kontrolünün ise İl Özel İdaresi Tarım ve Altyapı Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapıldığı kaydedildi.

Geyikbayırı, Çağlarca ve Akdamlar köylerini bağlayan köprü sayesinde kayak merkezi Saklıkent ve Feslikan Yaylası'na ulaşımın daha rahat sağlanacağı ifade edildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Karaçay da yaptığı açıklamada, köprünün 65 yıl önce köylülerin kendi imkanlarıyla yapıldığını hatırlattı. Karaçay, köprünün bölge halkının ulaşımını kolaylaştırmakla birlikte turizm sektörüne de önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

- ANTALYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tekerlekli sandalye teniste Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri sona erdi Tekerlekli sandalye teniste Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri sona erdi Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı

Son Dakika Yerel Akdamlar Köprüsü İl Özel İdaresi Tarafından Yapıldı - Son Dakika


Advertisement