Akdenizli kadınlar Mut ve Silifke'yi gezdi - Son Dakika

Akdenizli kadınlar Mut ve Silifke'yi gezdi

23.05.2022 10:42
Akdenizli kadınlar Mut ve Silifke'yi gezdi

Akdeniz Belediyesinin "Anne-Kız Projesi" çerçevesinde, ilçede yaşayan ailelere yönelik kültür gezileri devam ediyor.

Akdeniz Belediyesinin "Anne-Kız Projesi" çerçevesinde, ilçede yaşayan ailelere yönelik kültür gezileri devam ediyor. Akdenizli anneler ile kızları, Mut ve Silifke'yi gezerek gönüllerince bir gün geçirdiler.

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün hayata geçirdiği "Anne-Kız Projesi" çerçevesinde anneler ile kızları, Mut ve Silifke'nin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini gezme imkanı buldu. Gülnar-Mut yolu üzerinde bulunan Zeynel Abidin Türbesini ziyaret edip dualar okuyan anneler ile kızları, Mut'un Yerköprü Şelalesinin güzelliğine tanıklık etti, dönüş yolunda da Silifke Kızkalesi'nde bol bol fotoğrafları çektirdi.

Geziye katılan Akdenizli anneler ile kızları, Mersin'in farklı ilçelerini, tarihi, turistik, kültürel zenginlik ve güzelliklerini gördüklerini ifade ederek, kendilerine bu imkanı sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile gezi boyunca onlara eşlik ederek yardımcı olan belediye personeline teşekkür ettiler.

Her cumartesi günü farklı gruplar gezilere katılıyor

Her hafta cumartesi günü düzenlenen ve 60 kişiden oluşan gezilerde, Mersin'de yaşayıp da kenti tanımayan, hayatında hiç denize veya ilçe dışına çıkmamış Akdenizli kadınlar ile kızları, en doğusundan en batısına kadar Mersin'in tarihi ve kültürel değere sahip turistik yerlerini gezme ve tanıma imkanı buluyor. Gezilerde ayrıca, Akdeniz Belediyesinde görevli uzmanlar da kadınlar ile kızlarına rehberlik ederken, konukların kumanyaları da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. - MERSİN

YORUMLAR
500
Mersin'de vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi Mersin'de vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi Koruyucu Aile Günü Mersin'de kutlandı Koruyucu Aile Günü Mersin'de kutlandı Başkan Gültak: 'Akdeniz'in ilk asfalt tesisi üretime geçiyor' Başkan Gültak: 'Akdeniz'in ilk asfalt tesisi üretime geçiyor'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akdenizli kadınlar Mut ve Silifke'yi gezdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement