Akut'tan Nefes Kesen Koyun Kurtarma Operasyonu - Son Dakika
Yerel

Akut'tan Nefes Kesen Koyun Kurtarma Operasyonu

Akut\'tan Nefes Kesen Koyun Kurtarma Operasyonu

Marmaris'e bağlı Turunç Beldesi Amos Kalesi çevresindeki kayalık bölgede mahsur kalan koyun, 25 gün sonra AKUT tarafından kurtarıldı.

26.01.2012 14:29

Marmaris'e bağlı Turunç Beldesi Amos Kalesi çevresindeki kayalık bölgede mahsur kalan koyun, 25 gün sonra AKUT tarafından kurtarıldı.

Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Turunç Beldesi'nde bir vatandaşa ait koyunun uzun süredir dağda mahsur kaldığı ihbarını alan AKUT Marmaris ekibi bölgeye hareket etti. Beş kişilik ekiple yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından keçi halatlar yardımıyla mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

AKUT Marmaris ekibi üyesi Ersan Erverdi, "Koyun yaklaşık 25 gündür dağda mahsur kaldığının ihbarını aldık. 5 kişilik bir ekiple operasyona başladık. 25 gündür yamaçta mahsur kalan hayvan zayıflamıştı. Çok bitkin bir haldeydi. Koyunu özel bir çuvala koyarak iple sağ salim aşağıya indirmeyi başardık. Bizim için önemli olan kendi hayvanlarını kurtarmaya çalışan yöre halkının çeşitli kazalara maruz kalabiliyor olması. Biz bu kazaları önlemek amacıyla buradayız. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla bizleri günün her saati arayabilirler" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akut'tan Nefes Kesen Koyun Kurtarma Operasyonu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement