Ankara Büyükşehir'den "Hangi Engel Daha Büyük" Konferansı - Son Dakika
Yerel

Ankara Büyükşehir'den "Hangi Engel Daha Büyük" Konferansı

Ankara Büyükşehir\'den "Hangi Engel Daha Büyük" Konferansı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Üstün Dökmen’in “Hangi Engel Daha Büyük” konulu konferansına ev sahipliği yaptı. Farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte Dökmen,  engellilerin sorunlarına dikkat çekerek onları ve ailelerini daha iyi anlayabilmenin önemini anlattı.

02.12.2022 12:18  Güncelleme: 12:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Üstün Dökmen'in "Hangi Engel Daha Büyük" konulu konferansına ev sahipliği yaptı. Farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte Dökmen,  engellilerin sorunlarına dikkat çekerek onları ve ailelerini daha iyi anlayabilmenin önemini anlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Prof. Dr. Üstün Dökmen'in "Hangi Engel Daha Büyük" konulu konferansına ev sahipliği yaptı.

BAŞKENT'TE ENGELLER FARKINDALIKLAR İLE AŞILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen "Hangi Engel Daha Büyük"konulu konferansta Prof. Dr. Üstün Dökmen, engellilerin sorunlarına dikkat çekerek onları ve ailelerini daha iyi anlayabilmenin ve empati yapmanın önemini anlattı.

Hayatta engellerin aşılabileceğini ön yargıların ortadan kaldırılabileceğini söyleyen Dökmen, konferansla ilgili şu bilgileri verdi:

"Bedensel engelliler var zihinsel engelliler var. Bedensel engel, zihinsel engel bir kişiye ya da bir aile sıkıntı verebilir. Ancak bir de en büyük engelimiz var oda ön yargılarımız. Ön yargılarımız milyonları öldürüyor. Bir engel 3 kişiyi öldürmez ama ön yargılar insanlığa, dünyaya çok zarar veriyor. Bugün bir miktar ön yargılarımızdan, daha çok engelli yakınlarını ne yapmalılar bunlardan bahsettik. Hayatta nasıl tutunabiliriz, yakınınız engelli olsun veya olmasın. Ayakta ve hayatta nasıl kalabilirsiniz bunları anlattık."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Ankara Büyükşehir'den 'Hangi Engel Daha Büyük' Konferansı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım
  16:27 Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım

  Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Feyza Altun, hakkında çıkan iddialar sonrası ''Polisler eve gelince rakı içtim demedim. Polisler geldiği sırada ben evde bir tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim'' dedi.

 • Ne yapıyorsun Wanda! Paylaştığı son fotoğrafa ''Yenge yapma'' yorumları yağdı
  16:10 Ne yapıyorsun Wanda! Paylaştığı son fotoğrafa "Yenge yapma" yorumları yağdı

  Mauro Icardi'nin sevgili Wanda Nara, verdiği pozlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Güzel modelin son paylaşımına bazı kullanıcılar tarafından ''Yenge yapma'' şeklinde yorumlar geldi.

 • The Office dizisinin oyuncusu Ewen MacIntosh vefat etti
  16:05 The Office dizisinin oyuncusu Ewen MacIntosh vefat etti

  The Office dizisi oyuncularından Ewen MacIntosh, 50 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncu yapılan törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • Dolar 31 TL'yi gördü
  15:42 Dolar 31 TL'yi gördü

  Güne değer kazanarak başlayan dolar 30,9580 seviyesinden sonra 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.

 • RTÜK, Kızılcık Şerbeti'nde aynı markanın reklamını yapılmasından dolayı kanala ceza verdi
  15:34 RTÜK, Kızılcık Şerbeti'nde aynı markanın reklamını yapılmasından dolayı kanala ceza verdi

  RTÜK, Kızılcık Şerbeti'nde bölüm içerisinde birden çok aynı deterjan markasının reklamını yaptığı gerekçesiyle Show TV'ye idari para cezası verdi. Cezayı açıklayan RTÜK üyesi İlhan Taşçı "Niyet ceza olunca bazen kahve bazen deterjan bazen de yumuşatıcı bahane oluyor" dedi.

 • Özel mi Kılıçdaroğlu mu? ''Hangisi daha başarılı?'' anketinde aradaki fark çok fazla
  15:32 Özel mi Kılıçdaroğlu mu? "Hangisi daha başarılı?" anketinde aradaki fark çok fazla

  Yerel seçimlerle ilgili geri sayım devam ederken CHP seçmeniyle yapılan anketten çıkan sonuç hayli şaşırtıcı... Ankette katılımcılara ''Özgür Özel'i Kemal Kılıçdaroğlu ile karşılaştırırsanız hangisini genel başkan olarak daha başarılı buluyorsunuz?'' sorusu yöneltildi. Bu soruya Özel cevabını verenlerin oranı yüzde 37 olurken, tercihini Kılıçdaroğlu'ndan yana kullananların oranı ise yüzde 62 olarak belirlendi.


Advertisement