Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ankara'da Köprü Korkulukları Yenileniyor - Son Dakika

Ankara'da Köprü Korkulukları Yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi eskimiş, yıpranmış ve ömrünü tamamlamış köprü korkuluklarını, paslanmaz çelikten yeni korkuluklarla değiştiriyor.

Ankara\'da Köprü Korkulukları Yenileniyor
04.01.2012 - 10:40,

Ankara Büyükşehir Belediyesi eskimiş, yıpranmış ve ömrünü tamamlamış köprü korkuluklarını, paslanmaz çelikten yeni korkuluklarla değiştiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, bugüne kadar 8 ayrı köprünün korkuluklarını değiştirdi. Çalışmalar, tüm köprülerdeki yıpranmış ve eskimiş korkulukların değiştirilmesi tamamlanana kadar devam edecek.

"Parapet" adı verilen beton bariyerler üzerine yerleştirilen yeni korkulukların paslanmaz çelikten yapıldığını belirten yetkililer, yeni korkulukların modern görünümlü, temizliği kolay, uzun ömürlü ve güvenlik özellikleriyle Avrupa standartlarında imal edildiğini kaydettiler.

Yeni korkuluklar şu ana kadar Celal Bayar Bulvarı Aksu Köprüsü, Beşevler Öğretmen Evi Ana güzergahı, Hacettepe Adnan Saygın Caddesi Köprüsü üzeri ve çevresi, Kazım Karabekir Caddesi Dışkapı Köprüsü üzeri ve çevresi, Protokol Yolu Dışkapı Köprüsü üzeri çevresi, Sıhhiye Köprüsü üzeri ve çevresi, Sincan Silolar Köprülü Kavşağı ve Planet Aile Yaşam Merkezi önüne yapıldı.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Ankara'da Köprü Korkulukları Yenileniyor - Son Dakika


Advertisement