Ankara'da ramazanın ilk cuması kılındı - Son Dakika

Ankara'da ramazanın ilk cuması kılındı

24.03.2023 16:06

Ankara'da ramazanın ilk cuması kılındı Ankara'da vatandaşlar, on bir ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazını yoğun katılımla eda etti.

Ankara'da ramazanın ilk cuması kılındı

ANKARA - Ankara'da vatandaşlar, on bir ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazını yoğun katılımla eda etti.

İslam dininde önemli bir yere sahip olan, Müslümanlar için sevapların arttığı, günahların affedildiği üç aylardan ramazan ayının ilk cuma namazı dolayısıyla Ankaralılar, camilere akın etti.

Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazına vatandaşlar yoğun katılım gösterirken, caminin içinin dolmasının ardından yer bulamayanlarsa cami avlusuna serilen hasırlarda saf tuttu.

Namaz öncesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Ramazan ve Dayanışma" konulu hutbe cami imamı tarafından okundu, Kahramanmaraş merkezli depremler ve afetler nedeniyle hayatını kaybedenler için dua edildi.

Hutbe sonrası namaz kılınmasının ardından camiden çıkan vatandaşlar, ramazanın güzel geçtiğini belirtti.

Bir vatandaş, "Bugün Hacı Bayram Veli Camii'nde ramazanın ikinci günü kalabalık. Depremzedeler için dua ettik. İnşallah ülkemize bir daha böyle afetler gelmez. Allah bir daha göstermesin" dedi.

Başka bir vatandaş ise "Allah Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerimizi havada, karada, denizde muzaffer eylesin. Allah bu ülkemize nankör bakanların gözlerini kör eylesin. Ülkemiz ferahlasın" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Gazi Üniversitesi eski Rektörü Süleyman Büyükberber'e 'silahlı terör örgütüne yardım' suçundan hapis cezası Gazi Üniversitesi eski Rektörü Süleyman Büyükberber'e 'silahlı terör örgütüne yardım' suçundan hapis cezası

Son Dakika Yerel Ankara'da ramazanın ilk cuması kılındı - Son Dakika


Advertisement