Kadın radyocular şiddete karşı farkındalık için bir araya geldi - Son Dakika

Kadın radyocular şiddete karşı farkındalık için bir araya geldi

25.11.2022 18:26
Kadın radyocular şiddete karşı farkındalık için bir araya geldi

Bağcılar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen "Kadına El Kal-ka-maz" programında kadın radyocular, kadına yönelik şiddete dikkati çekti.

Bağcılar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen "Kadına El Kal-ka-maz" programında kadın radyocular, kadına yönelik şiddete dikkati çekti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde bu konuda farkındalık oluşturmak için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Türkiye'nin önde gelen kadın radyocuları, Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binasında bir araya geldi.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, programdaki konuşmasında, kadınlar başta olmak üzere her türlü canlıya yönelik şiddete karşı olduklarını ifade etti.

Şiddetle mücadele etmek amacıyla önemli işler yaptıklarını, bu konuya hassasiyet gösterdiklerini belirten Özdemir, bireysel ve toplumsal olarak eğitimle şiddetin önlenebileceğini vurguladı.

Özdemir, Bilge Kadın Platformu'ndan Kadın Meclisi'ne kadar kadınlara yönelik kültürel çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Kadınlar turuncu rozet taktı

Radyo programcısı Aslıhan Saraçoğlu, kadından da öte her türlü canlıya yönelik şiddeti engellemeye dair neler yapılabileceğiyle ilgili fikirler ürettiklerini belirterek, "İnşallah bu fikrilerin ilerleyen dönemde gerçekleştiğini de göreceğiz. Bu açıdan bizlere söz verildi. Biz kadın radyocuların fikri alındı. Teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Özlem Akdoğan da hiçbir canlıya el kalkmaması gerektiğini belirterek, kadına, çocuğa ve hayvana el kaldıranın, şiddet gösterenin her zaman karşısında olduklarını kaydetti.

Şarkıcı Merve Gündoğdu'nun sahne aldığı programın sonunda davetliler, kadına şiddetle mücadele konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yakalarına turuncu rozet taktı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
'Türkiye-Fransa Dostluk Konseri' düzenledi 'Türkiye-Fransa Dostluk Konseri' düzenledi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması Bulgaristan'ın geri ittiği 1 göçmen donarak öldü, donmak üzere olan 1 göçmen hastaneye kaldırıldı Bulgaristan'ın geri ittiği 1 göçmen donarak öldü, donmak üzere olan 1 göçmen hastaneye kaldırıldı

Son Dakika Yerel Kadın radyocular şiddete karşı farkındalık için bir araya geldi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement