Başkan Taş: "Hakkari'nin Taşınması İşsizliği Arttıracak" - Son Dakika
Yerel

Başkan Taş: "Hakkari'nin Taşınması İşsizliği Arttıracak"

Başkan Taş: "Hakkari\'nin Taşınması İşsizliği Arttıracak"

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş, Hakkari merkezinin Yüksekova ilçesine taşınması halinde işsizlik oranının ikiye katlanacağını söyledi.

14.07.2016 15:25

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş, Hakkari merkezinin Yüksekova ilçesine taşınması halinde işsizlik oranının ikiye katlanacağını söyledi.

Dün Hakkari'yi ziyaret eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç ve İHA Bölge Müdürü Şükrü Akyüz'e Hakkari'nin içinde bulunduğu durumu anlatan Başkan Taş, taşınma konusunun gündeme getirildiği günden bugüne halkın büyük bir tedirginlik içinde olduğunu söyledi. Her platformda Hakkari merkezinin Yüksekova ilçesine taşınması konusunu gündeme getirdiğini belirten Taş, taşınma söylentisinin şimdiden esnafı zor durumda bıraktığını belirtti. Taş, "Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan, Hakkari için yeni projeler, sosyal ve ekonomik hizmetler bekliyoruz. Ancak Hakkari'nin idari yapısının Yüksekova'ya taşınacak olması bizleri son derece üzdüğünü her halükarda söylüyoruz. Biz Yüksekova'nın il olmasına karşı değiliz. Ama Hakkari'nin tek geçim kaynağı memurlardır. Fabrikası yok. Kendisini bu şekilde finanse ediyor. Bu da elden gittiğinde, burada yaşamanın bir anlamı kalmaz. Hakkari'nin arazi yapısının il olmaya elverişli olmadığını söylüyorlar. Hakkari gibi dağlık ve elverişsiz bir çok il var. Sayın devlet büyüklerimizin bu söylemlerimizi bir kez daha gözden geçirilmesini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı Hakkari'ye davet ediyoruz. Gelip bizi dinlesinler" dedi. - HAKKARİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Taş: 'Hakkari'nin Taşınması İşsizliği Arttıracak' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement