Batman'da Tren Yolcu Sayısı Her Geçen Gün Artıyor - Son Dakika

Batman'da Tren Yolcu Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

17.11.2015 09:50
Batman'da Tren Yolcu Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Uçak ve otobüs seferlerinin yoğunlaşmasıyla beraber, maddi imkanı yetersiz olanlar tren yolculuğunu tercihe diyor.

Uçak ve otobüs seferlerinin yanı sıra tren seferlerine de ilgi her geçen gün artıyor.

Batmanda hergün yapılan tren seferlerine öğrenciler, memurlar ve Batmana yakın köylerde ikamet eden vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Haftanın 5 günü Batmandan Ankara'ya Sabah saat 11:00'de Güney ekspresi hareket ederken, Bölgesel tren ise her gün Sabah Saat 05:00 ve Öğleden sonra saat 15:00'de Diyarbakır'a yolcu taşıyor.

Yeni çıkan bir genelge dahilinde, % 40 engelli durumu olanlar da ücretiz imkan tanındı.

Tren yolcu ücretleri ve yeni çıkarılan engelli genelgesi konusunda açıklama yapan Gar Müdür Vekili Halil Saruhan, "Genelge kapsamında engellilik durumu %40 olan yolcularımız Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne kayıtlarını yaptırıp kart almaları durumunda onlara ücretsiz seyahat etme imkanını getirmiş bulunuyoruz. Engelli kartına sahip bu kategorideki yolcular Türkiye'deki tüm kişiler için geçerlidir. Ayrıca genelge dahilinde Ankara'ya seyahat eden yolcular için tam bilet 35.50 TL, genç indirimli bilet kapsamındaki 0-7 yaş arası ücretsiz,8-12 yaş arası %50 indirim, 13-26 yaş arası %20 indirim,60-64 yaş arası %20 olarak belirlenirken, 65 yaş üstü yolcularımıza da %50 indirim imkanını getirmiş bulunmaktayız. Bölgesel Trenle yolculuk yapan vatandaşlar için tam bilet 4.25 TL bilet ücreti alınmaktadır. Yaş kategorileri bölgesel tren yolculuğu için de geçerlidir" dedi

Ayrıca Gidiş-Dönüş yapanlar için de % 20 indirim sağlandığı gibi, yolcular internet üzerinden de bilet alma imkanına sahip oldukları bildirildi.

YORUMLAR
500
Boşanma aşamasındaki eşini annesinin evinde bıçakla öldürdü Boşanma aşamasındaki eşini annesinin evinde bıçakla öldürdü Diyarbakır'da bir ev alevlere teslim oldu Diyarbakır'da bir ev alevlere teslim oldu Diyarbakır'da antrenörden sporcusuna şiddet Diyarbakır'da antrenörden sporcusuna şiddet
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Batman'da Tren Yolcu Sayısı Her Geçen Gün Artıyor - Son Dakika


Advertisement