Beypazarı'nda Ergenlik ve Ergenlikte İletişim Semineri Verildi - Son Dakika

Beypazarı'nda Ergenlik ve Ergenlikte İletişim Semineri Verildi

14.02.2012 17:00
Beypazarı'nda Ergenlik ve Ergenlikte İletişim Semineri Verildi

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından velilere, "Ergenlik ve Ergenlikte İletişim" konulu seminer verildi.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından velilere, "Ergenlik ve Ergenlikte İletişim" konulu seminer verildi.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Rehberlik ve Araştırma Merkezinden rehber öğretmenler Mustafa Sert ve Arda Arslan tarafından öğrenci velilerine yönelik aile içi iletişim, ergenlik dönemi, ergenin sorunları ve soruna yaklaşım, ergenle iletişim, vücut gelişimi, aile içi iletişim, kardeşler arasındaki çatışmanın engellenmesi, gibi konularda bilgi verildi.

Toplumsal olarak aile içi iletişimde eksiklikler yaşandığını belirten Aslan,

"Kimse ne çocuğuyla konuşuyor ne de eşiyle. 16 yaşına gelen çocuğunuzun ancak arkasından bağırabilirsiniz. O da sizi dinlemez zaten. Evde eşlerin birbirlerine ya da çocuklarına şiddet uygulaması, çocuğunuzun gözünde size karşı kin ve intikam tohumları ekmekten başka hiçbir işe yaramaz" dedi.

Problemli olarak görülen gençlerin, büyük bir çoğunluğunun aile içi şiddete maruz kaldığını ifade eden Aslan, sorunların ancak sevgiyle çözüme kavuşturulabileceğini söyledi.

Aslan, anne ve babaların çocuklarına sık sık sarılarak sevgilerini hissettirmeleri gerektiğini dile getirerek, "Çocuğunuzun gözlerinin içine bakın ve onu sevdiğinizi söyleyin. 'Seni seviyorum oğlum, kızım' deyin. Neden seviyorsun- Oğlumsun, kızımsın benim için değerlisin. Notun iyi olduğu için başarılı olduğun için değil, güzel olduğun ve birilerinden farklı olduğun için değil, benim kızım, benim oğlum olduğun için seni seviyorum. 1-2 ay sonra çocuğunuz zaten size geri gelecektir. O size sevdiğini söyleyecektir. Bu sevgi bağını lafla başlatın, fiziksel olarak sarılmayla devam ettirirseniz çocuk size doyarsa hem sevgiye doyar hem de iletişiminiz güçlü olur. Ergenlik dönemini çok rahat atlatırsınız" diye konuştu.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Halk oyunlarının yıldızı Çobanlar oldu Halk oyunlarının yıldızı Çobanlar oldu Ehliyet sınavında kopya çekmek isterken yakalandı Ehliyet sınavında kopya çekmek isterken yakalandı Ehliyet sınavında kopya çekmek isterken yakalandı Ehliyet sınavında kopya çekmek isterken yakalandı

Son Dakika Yerel Beypazarı'nda Ergenlik ve Ergenlikte İletişim Semineri Verildi - Son Dakika


Advertisement