Birkan: "Muhtarlar Ülkenin Kılcal Damarları" - Son Dakika
Yerel

Birkan: "Muhtarlar Ülkenin Kılcal Damarları"

Birkan: "Muhtarlar Ülkenin Kılcal Damarları"

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Bursa’nın Yenişehir ilçesinde referandum çalışmalarında muhtarlarla bir araya geldi.

28.03.2017 19:36

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Bursa'nın Yenişehir ilçesinde referandum çalışmalarında muhtarlarla bir araya geldi.

Yenişehir Muhtarlar Derneği'nde 71 muhtar ile buluşan Milletvekili Zekeriya Birkan, "Hepiniz aklı başında kişilersiniz, aranızda uzun yıllar muhtarlık yapan ağabeylerimiz var. Türk siyasi hayatını bizzat yaşayan, durduğunuz yerin akil insanlarısınız, önderisiniz. Muhtarlık Türkiye'deki en küçük idari birimdir. ve en temel idari birimdir. Bugün birileri muhtarları küçümserken, cumhurbaşkanımızın da muhtarlarla ilgili çok farklı bir bakış açısı var. Geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanımız geldiğinde İskender kebaplarının sahibi kendisine servis yaptı. Kendisi, 'Efendim, ben gelecek seçimlerde muhtar adayı olmak istiyorum. Çünkü siz muhtarlar ile görüşüyorsunuz. Onlarla özel olarak ilgileniyorsunuz. Bende bu yüzden aday olacağım' diyor. Sizler toplumun en temelindesiniz, muhtarlara ulaştığınız zaman bütün ülkenin kılcal damarlarına ulaşmış oluyorsunuz. Bizim için önemlisiniz" diye konuştu.

Birkan, daha sonra muhtarlara 16 Nisan tarihinde neden evet denilmesi gerektiğini anlattı. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Birkan: 'Muhtarlar Ülkenin Kılcal Damarları' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement