Bodrum Belediye Başkanı Aras, Eski Belediye Çalışanı Tarafından Yumruklu Saldırıya Uğradı (Dk) - Son Dakika

Bodrum Belediye Başkanı Aras, Eski Belediye Çalışanı Tarafından Yumruklu Saldırıya Uğradı (Dk)

23.01.2023 12:49

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, eski belidiye çalışan bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Yakalanan saldırgan tutuklanırken, Başkan Aras, “Olayla ilgili olarak, 150 promil alkollü olduğum, şahsı yumrukladığım, benim de yumruklandığım, karakola gittiğim, işten çıkartılan personelin siyasi nedenlerle işine son verildiği, olay sonrası tutuklanması için benim baskı yaptığım ve benzeri türde iddiaların tamamı, gerçek dışıdır” açıklamasını yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, eski belediye çalışan bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Yakalanan saldırgan tutuklanırken, Başkan Aras, "Olayla ilgili olarak, 150 promil alkollü olduğum, şahsı yumrukladığım, benim de yumruklandığım, karakola gittiğim, işten çıkartılan personelin siyasi nedenlerle işine son verildiği, olay sonrası tutuklanması için benim baskı yaptığım ve benzeri türde iddiaların tamamı, gerçek dışıdır" açıklamasını yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, önceki gün ailesiyle ve misafirleriyle gittiği Marina Yat Kulüp'te, belediyenin disiplin kurulu kararı ile işine son verdiği eski bir çalışanın sözlü ve fiziki saldırısına maruz kaldığı ortaya çıktı. Mekanın kamerasına yansıyan görüntülerde söz konusu kişinin, Bodrum Belediye Başkanı Aras'ın yanına yaklaşıp yumrukladığı gözleniyor.

Ahmet Aras, konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Misafirlerimle yemek yediğim sırada, Bitez Liman sorumlusu olarak görev yaparken, limana tekne bağlamak isteyenlerden rüşvet aldığı yönündeki şikayetler nedeniyle disiplin kurulumuza sevk edilen ve kurul kararıyla görevine son verilen bir şahsın, beni ve misafirlerimi önce sözlü, ardından fiziki tacize kalkışması ve bu tacize görevliler tarafından anında müdahale edilerek şahsın gözaltına alınması durumundan ibarettir" dedi.

Ancak bazı sosyal medya hesapları ve basın yayın organlarında, Bodrum Belediye Başkanı'nın da alkollü olduğu ve kavganın ardından söz konusu kişiyi tutuklattığı yönündeki iddialar üzerine ayrıca yazılı bir açıklama yaptı.

"İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR, OLAY SANİYELER İÇİNDE BERTARAF EDİLMİŞTİR"

Aras, olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Saldırı girişiminin görevliler tarafından kısa bir sürede bertaraf edilmesinden ibaret olan bu olayla ilgili olarak, 150 promil alkollü olduğum, şahsı yumrukladığım, benim de yumruklandığım, karakola gittiğim, işten çıkartılan personelin siyasi nedenlerle işine son verildiği, olay sonrası tutuklanması için benim baskı yaptığım ve benzeri türde iddiaların tamamı, gerçek dışıdır.

Olay bugün servis edilen kamera kaydından da anlaşılacağı üzere, saniyeler içinde bertaraf edilmiş bir saldırı girişiminden ibarettir. İlgili şahıs olay sonrası emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmış ve 22 Ocak Pazar günü sevk edildiği Bodrum Adliyesi'nde hakim karşısına çıkartılmış, adli kontrol şartı ve uzaklaştırma kararı ile salıverilmiştir. Tarafımca şahıs hakkında şikayetçi olunmuştur. Olayla ilgili yargı süreci devam etmektedir."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Depremzedeler için ihtiyaca göre alanlar oluşturuluyor Depremzedeler için ihtiyaca göre alanlar oluşturuluyor Bodrum Belediyesi, Deprem Bölgesinde Çalışmaya Devam Ediyor Bodrum Belediyesi, Deprem Bölgesinde Çalışmaya Devam Ediyor Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi.

Son Dakika Yerel Bodrum Belediye Başkanı Aras, Eski Belediye Çalışanı Tarafından Yumruklu Saldırıya Uğradı (Dk) - Son Dakika


Advertisement