Bursaray C Etabı Baharda Start Alıyor - Son Dakika
Yerel

Bursaray C Etabı Baharda Start Alıyor

Bursaray C Etabı Baharda Start Alıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Hafif Raylı Sistem Bursaray'ın Görükle'ye Uzatılacağı C Etabının Temelini 2008 Yılının Mart Ayında Atmayı Planladıklarını Söyledi.

23.09.2007 11:27

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, hafif raylı sistem BursaRay’ın Görükle’ye uzatılacağı C etabının temelini 2008 yılının mart ayında atmayı planladıklarını söyledi.

AK Parti Nilüfer İlçe Divan toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, ulaşım yatırımlarıyla ilgili de müjdeler verdi. BursaRay’ı Görükle’ye ulaştıracak olan C etabı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü anlatan Şahin, prosedürlerin tamamlanmasının ardından projenin temelini 2008 yılının bahar aylarında atmayı hedeflediklerini kaydetti. Nilüfer’deki yapılan kavşak çalışmalarıyla trafik yoğunluğunun da ortadan kaldırıldığına dikkati çeken Başkan Şahin, son olarak Küçük Sanayi’de yapılan Gül Kavşağı’nın bölgede trafiği rahatlattığına dikkat çekerken, İzmir Yolu’nda sinyalizasyonlu kalan tek bölgenin Özlüce olduğunu söyledi. Özlüce Kavşağı’nda da yol düzenleme çalışmalarının devam ettiğini anlatan Başkan Şahin, doğuda Erikli Kavşağı, batıda da Özlüce Kavşağı’ndaki düzenlemelerin tamamlanmasının ardından Gürsu’dan Görükle’ye kadar araçların sinyalizasyona takılmadan yolculuk edebileceğini ifade etti.

Bursa’da 2004 yerel seçimlerinde Nilüfer’de gerekli oyun alınamadığını hatırlatan Başkan Şahin, ancak önümüzdeki yerel seçimlerde Nilüferliler'in de AK ellerle tanışacağını söyledi.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu ise, 22 Temmuz genel seçimlerinde AK Parti’nin Nilüfer’deki oylarının yüzde 40 oranında arttığını dile getirdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en önemli gündem maddesi olan Anayasa değişikliğinden söz etti. AK Parti Hükümeti’nin halkın Anayasa’sını oluşturmak için çalıştığının altını çizen Tutan, “Bugün Meclis’te olanlar dahi ihtilal Anayasa’sını savunmaktan çekinmiyor. Fakat AK Parti özgür Türkiye’nin Anayasası’nı oluşturmakta kararlı. Türkiye’de her şey çok daha güzel olacak. Oluşturulan Anayasa’ya 550 milletvekili de onay verse, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa’yı halka götürmekte kararlı. Çünkü bu halk için yapılan bir Anayasa olacak” şeklinde konuştu.

Tutan, ayrıca 2009’daki yerel seçimlerde AK Parti’nin Nilüfer ilçesinde de başarılı olacağına gönülden inandığını belirterek, kentin en modern ilçelerinden biri olan Nilüfer’in hala barakadan yönetildiğine dikkati çekti.

AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız’ın başkanlığını yaptığı divan toplantısında AK Parti Bursa Milletvekilleri Mehmet Tunçak, Canan Candemir Çelik ve Ali Kul da hazır bulundu.

(ERS)

23.09.2007 11:28 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bursaray C Etabı Baharda Start Alıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement