Büyükşehir'den Çevre Bilincine Katkı - Son Dakika
Yerel

Büyükşehir'den Çevre Bilincine Katkı

Büyükşehir\'den Çevre Bilincine Katkı

Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmalarının ödül töreninde konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Büyükşehir Belediyesi olarak çevreyi korumanın bir lütuf değil, yükümlülük olduğuna inanıyoruz.

01.06.2016 17:12

Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmalarının ödül töreninde konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, "Büyükşehir Belediyesi olarak çevreyi korumanın bir lütuf değil, yükümlülük olduğuna inanıyoruz. Çevre Haftamızın hayırlı olmasını diliyor; çevre bilinciyle yetişmiş neslin, yaşadığımız toprakları daha da yaşanabilir bir çevreye dönüştürmesini temenni ediyorum" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KOLZA ve TAP işbirliği ile gerçekleştirilen Çevre Haftası Etkinlikleri, Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama yarışmasında dereceye giren okullar için gerçekleştirilen ödül töreni ile devam etti. AKM'de gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Oğuzhan Özkan, şube müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, "Büyükşehir Belediyesi olarak çevre sorunları konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Çevreyi korumanın bir lütuf değil, yükümlülük olduğuna inanıyoruz. Tarihi değerlerimize yeniden can suyu vermek için çalışırken, aynı zamanda Allah'ın emaneti bu güzel toprakları da geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bizler çevremize karşı duyarlıyız, sorumluyuz. Bu vesileyle Çevre Haftamızın hayırlı olmasını diliyor; çevre bilinciyle yetişmiş neslin, yaşadığımız toprakları daha da yaşanabilir bir çevreye dönüştürmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Program, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Hazreti Peygamber'in dünyaya gelişini anlatan 'Dünyayı Değiştiren Kutlu Doğum' oratoryo gösterimi ile devam etti. Büyük beğeni toplayan gösterimin ardından Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmalarında dereceye giren okullara hediye takdim edildi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, yarışmaya katılan tüm okullara teşekkür etti. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükşehir'den Çevre Bilincine Katkı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement