Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: "2023, Hak, Hukuk, Adaletin Egemen Olacağı, Sevgi ve Barış Yılı Olsun" - Son Dakika
Yerel

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: "2023, Hak, Hukuk, Adaletin Egemen Olacağı, Sevgi ve Barış Yılı Olsun"

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: "2023, Hak, Hukuk, Adaletin Egemen Olacağı, Sevgi ve Barış Yılı Olsun"

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2023’ün, hak, hukuk ve adaletin egemen olacağı; sevgi ve barış dolu bir yıl olmasını dileyerek, Çankayalılar'ın ve tüm yurttaşların yeni yılını kutladı.

30.12.2022 09:50  Güncelleme: 10:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2023'ün, hak, hukuk ve adaletin egemen olacağı; sevgi ve barış dolu bir yıl olmasını dileyerek, Çankayalılar'ın ve tüm yurttaşların yeni yılını kutladı.

Başkan Alper Taşdelen, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Taşdelen, mesajında şunları kaydetti:

"Çankaya ilçemizin değerli yurttaşları. Tüm ulusça çok zor günlerden geçiyoruz. Yoksulluk ve yokluğun arttığı, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin giderek yaygınlaştığı bir dönemde var gücümüzle hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmenin büyük çabası içindeyiz.

Eşsiz Atatürk'ün ilçesi Çankaya'mızın çağdaş gelişimini daha da yüceltmek, belediye hizmetlerinin tüm yurttaşlarımıza hiçbir ayırım gözetmeksizin, hak ve adalet temelli ulaştırılmasını sağlamak en temel ve vazgeçilmez görevimizdir.

Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde bizlere güvenlerini esirgemeyen Sevgili Çankayalılar'a, Değerli Meclis Üyelerimize ve her kademedeki belediye çalışanlarımıza içten teşekkürlerimi sunarım.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlayacağımız 2023 yılında da ilim ve fen ilkelerini kapsayan medeniyetin ışığıyla Atatürk devrimlerinin kesintiye uğratılmasına izin vermeden çalışmaya devam edeceğiz.

Hizmetlerimizle Türkiye'ye örnek bir belediye olmayı sürdüreceğiz. İnsanların yaşam kalitesini yükseltmeye, 'önce insan' diyerek, hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz.

Yeni bir yıla girerken milletimizin önünde çözülmesini beklediği pek çok sorun vardır. Ancak, umutsuzluğa da gerek yoktur. Çözüm vardır. Yeter ki liyakatli kadrolar göreve gelsin.

Büyük coşku ve umutlarla karşıladığımız 2023 yılının hak, hukuk ve adaletin egemen, sevgi ve barış dolu bir yıl olacağı inancıyla Sevgili Çankayalılar'a ve tüm vatandaşlarıma en içten sevgi ve saygılarımı sunarım."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: '2023, Hak, Hukuk, Adaletin Egemen Olacağı, Sevgi ve Barış Yılı Olsun' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • mahkeme heyeti, Ege Akersoy hakkında kararını açıkladı
  16:53 mahkeme heyeti, Ege Akersoy hakkında kararını açıkladı

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye 'sen tam bir Arap sevicisisin' diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım
  16:27 Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım

  Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Feyza Altun, hakkında çıkan iddialar sonrası ''Polisler eve gelince rakı içtim demedim. Polisler geldiği sırada ben evde bir tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim'' dedi.

 • Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi
  16:19 Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi

  İzmir'in Karabağlar ilçesinde, pazarcılık yapan ve balık sattığı öğrenilen akrabalar arasında müşteri kapma kavgası çıktı. Akşam saatlerinde de devam eden kavgada 64 yaşındaki adam yeğeni tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Kavgada hayatını kaybeden adamın oğlu da tabancayla yaralanırken, olayla ilgili 2 şüpheliden 1'i yakalandı.


Advertisement