Son dakika Yoksulluk haberleri, Yoksulluk son dakika, son dakika Yoksulluk

Son Dakika Yoksulluk Haberleri

Son dakika Yoksulluk haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yoksulluk haberleri anında burada.


 • 14:54 İngilizce Öğretmeni Orhan Çelik Çalıştığı İnşaatta Hayatını Kaybetti. İngilizce Öğretmeni Orhan Çelik Çalıştığı İnşaatta Hayatını Kaybetti.

  Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Umut Erkurt atama bekleyen İngilizce Öğretmeni Orhan Çelik'in inşaatta çalışırken hayatını kaybetmesine ilişkin "Bu çok büyük, çok üzücü bir kayıp. Bir öğretmenin inşaatta çalışarak böyle bir ölüm yaşaması bir iş cinayetine kurban gitmiş olması gerçekten bir ülke için, uygarlık düzeyinde olduğunu iddia eden bir ülke için gerçekten bir felaket diyebiliriz. Ne yazık ki öğretmeni kamu da ya da özel de her türlü öğretmeni farklı işlerde çalıştıracak bir konuma getirdi Türkiye. Orhan öğretmenimizi neden kaybettik? Elbette öğretmenlerin bugün artık açlık sınırına mahkum edilmiş olmasından kaynaklı olarak biz bu kadar büyük bu kadar kötü sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bir öğretmenin bugün özel sektör alanında çalışmak zorunda olmasının temel nedenleri elbette atamaların tamamen artık bir tekelde toplanması ya da artık hiçbir şekilde bu atama konusunun liyakatli bir şekilde yapılmamış olmasıdır" dedi.

 • 14:20 Disk'ten İstanbul'da Tüik Önünde Açıklama: 'Gerçek Enflasyon Tüik'in Açıkladığı Rakamların Kat Be Kat Üstündir. Disk'ten İstanbul'da Tüik Önünde Açıklama: "Gerçek Enflasyon Tüik'in Açıkladığı Rakamların Kat Be Kat Üstündir.

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) İstanbul Bölge Temsilciliği, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) İstanbul Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. iktidarın ısmarlaması sonucu mayıs ayı enflasyonunu binde 4 olarak ilan ettiği belirtilen açıklamada, "Biz emekliler, emekçiler bizzat yaşayarak biliyoruz ki gerçek enflasyon TÜİK'in açıkladığı rakamların kat be kat üstündedir. TÜİK'i buradan bir kez daha hukuka uymaya, görevini yapmaya, gerçekleri açıklamaya davet ediyoruz. Hukuka uygun davranın gerçekleri açıklayın" denildi.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:11 Lübnan'da diasporanın desteğiyle sembolik fiyatlı dürüm satışı Lübnan'da diasporanın desteğiyle sembolik fiyatlı dürüm satışı

  Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle gıda fiyatları artarken, Trablusşam kentindeki bir dürümcü diasporadaki hayırseverlerin desteğiyle sembolik bir fiyatla işçilere dürüm satıyor. Kampanya kapsamında elde edilen tüm gelirler yeniden hayır işinde kullanılıyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 12:17 Tip Parti Meclisi: 'Emek ve Özgürlük İttifakı, Mücadele Birliği Olarak Anlamını ve Önemini Korumaktadır' Tip Parti Meclisi: "Emek ve Özgürlük İttifakı, Mücadele Birliği Olarak Anlamını ve Önemini Korumaktadır"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Parti Meclisi, “TİP açısından Emek ve Özgürlük İttifakı, sadece bir seçim ittifakı olmanın ötesinde bir mücadele birliği olarak anlamını ve önemini korumaktadır. İttifakımız hem yaralarını sararak hem de yeni hedefler ve görevler belirleyerek bu süreçten kararlı biçimde çıkacak, Türkiye’nin emekçilerinin, kadınlarının, gençlerinin, ezilen tüm kesimlerinin direncini korumak adına dayanışmasını ve mücadelesini büyütecektir” açıklamasını yaptı.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:31 TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, Uluslararası Çalışma Örgütünün 111. ILO Konferansı'nda konuştu TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, Uluslararası Çalışma Örgütünün 111. ILO Konferansı'nda konuştu

  TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO), İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 111'inci Uluslararası Çalışma Konferansı'nda, Türkiye'nin işçi delegesi olarak Genel Kurul'a hitap etti. Atalay, dünyada devam eden işsizlik sorununa değinerek, ücretli kesimin tüm dünyada ve özellikle gelişmekte olan ülkelerde işsizlik, kayıt dışı, yoksulluk ve sendikasızlaştırma politikalarına karşı mücadele ettiğini belirtti. Ayrıca Türkiye'deki kamu görevlilerinin sendikal haklarının yeniden güncellenmesi gerektiğini belirterek, ILO normlarına uygun olarak yeniden düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:12 TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, ILO Konferansı'na katıldı TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, ILO Konferansı'na katıldı

  TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO), İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 111'inci Uluslararası Çalışma Konferansı'nda, Türkiye'nin işçi delegesi olarak Genel Kurul'a hitap etti. Atalay, konuşmasında işsizlik sorununa, ücretlere yapılan zamlara, sendikalaşma sorunlarına ve Türkiye'deki kamu görevlilerinin sendikal haklarına değindi. Ayrıca, AB üyeliği için Türkiye'nin önüne adil olmayan engeller getirildiğini belirtti.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:02 Türk-İş Genel Başkanı Atalay, 111. Ilo Konferansı'nda Konuştu: 'Tbmm'deki Dağılıma Baktığımızda İşveren Temsilcilerinin Çoğunlukta Olduğu Bir... Türk-İş Genel Başkanı Atalay, 111. Ilo Konferansı'nda Konuştu: "Tbmm'deki Dağılıma Baktığımızda İşveren Temsilcilerinin Çoğunlukta Olduğu Bir...

  TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Çalışma Örgütü’nün 111. ILO Konferansı’nda; “Seçim sonucunda bazı ülkelerin tavırlarına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlarımızın özgür iradesiyle yeniden seçilerek güven tazeledi. Ancak, TBMM’deki dağılıma baktığımızda işveren temsilcilerinin çoğunlukta olduğu bir tabloyla karşılaşıyoruz. Benim ülkem de dahil olmak üzere, çoğu ülkede ücretli kesim nüfusun yüzde 60’ından fazlasına karşılık gelmekte ancak parlamentolarda sadece birkaç kişiyle temsil edilmektedir. Bu şekilde çalışma hayatı sorunlarına kalıcı çözümler üretmek mümkün değildir” diye konuştu.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:23 TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay'dan AB ülkelerine vize tepkisi Açıklaması TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay'dan AB ülkelerine vize tepkisi Açıklaması

  İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, "Bazı ülkeler, göçmenlere karşı güvenlik kalkanı gibi gördükleri Türkiye ile imzaladıkları anlaşmaları ihlal ediyor.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:54 Gazze'deki Filistinli Çocuklar, BM Gıda Yardımlarının Durdurulmasına Karşı Eylem Yaptı Gazze'deki Filistinli Çocuklar, BM Gıda Yardımlarının Durdurulmasına Karşı Eylem Yaptı

  Gazze Şeridi'ndeki Filistinli çocuklar, Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı'nın (WFP) Filistinli ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımları durdurma kararından vazgeçmesini istedi. WFP'nin haziran başında 200 bin Filistinliye yönelik gıda yardımını askıya almasının ardından destekten mahrum kalan Gazzeli bir ailenin çocuğu olan Muhammed Taha, çocuklar adına yaptığı açıklamada, 'Dünya Gıda Programı'nın yardımlarını durdurarak gönderdiği mesaj sadece yoksulluk, işsizlik, hastalık ve gıda güvensizliği çeken ailelere ulaşıyor.' dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:30 Tüm Emeklilerin Sendikası Üyeleri, Sendika Hakkında Açılan Kapatma Davasının 8 Haziran'da Yapılacak Duruşması Öncesi Eylem Yaptı. Tüm Emeklilerin Sendikası Üyeleri, Sendika Hakkında Açılan Kapatma Davasının 8 Haziran'da Yapılacak Duruşması Öncesi Eylem Yaptı.

  Tüm Emeklilerin Sendikası hakkında açılan kapatma davasının 8 Haziran’da Ankara’da yapılacak ikinci duruşması öncesinde sendika üyeleri eylem yaptı. Sendikanın yöneticilerinden Ömer Tunca, “Demokratik toplumların olmazsa olmazı olan örgütlenme özgürlüğümüz gasp edilmek isteniyor… İdarenin kapatma davası siyasi bir tercih olup, demokrasiyle ve hukukla ilgisi yoktur. Hatırlatmak istiyoruz; emeklilerin sendikal örgütlenmesi engellenemez. İdare bu sevdadan vazgeçmelidir. Mahkemenin de sendikamızın kapatma davasını reddetmesini bekliyoruz” dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 13:21 Tüm Emekliler Sendikası'nın kapatılması davasına tepki Tüm Emekliler Sendikası'nın kapatılması davasına tepki

  Tüm Emekliler Sendikası Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı İlhami Yücel, Ankara Valiliği tarafından açılan kapatma davasına tepki gösterdi. Yücel, emeklilerin sendika kurmasının biriktirdikleri emeğin geri dönüşünü sağlaması için zorunlu olduğunu belirtti. Kapatma davasının ikinci duruşması 8 Haziran'da yapılacak.

 • 06.06.2023 06 Haz 12:25 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban yardımlarında deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceğiz Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban yardımlarında deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceğiz

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceklerini açıkladı. Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın dünyanın ihtiyaç duyulan her yerinde fark gözetmeksizin yardım eli uzattığını belirtti ve vekaletle kurban kesim organizasyonunun önemine değindi. Vatandaşların online bağış yapabileceği gibi, 81 ilde bin şubede kurban bağış stantları da kurulacak.

 • 06.06.2023 06 Haz 11:48 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Kurban yardımlarında deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceğiz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Kurban yardımlarında deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceğiz

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceklerini bildirdi. Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın dünyanın ihtiyaç duyulan her yerinde fark gözetmeksizin yardım eli uzattığını söyledi.

 • 06.06.2023 06 Haz 10:50 Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı: 'Zam alacak işçi ve emekçi, doğal gaz hamlesini cebinden ödedi' Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı: 'Zam alacak işçi ve emekçi, doğal gaz hamlesini cebinden ödedi'

  Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ, TÜİK'in enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yeşildağ, enflasyon rakamlarının gerçekleri yansıtmadığını belirterek, işçilerin ve emekçilerin doğal gaz hamlesini cebinden ödediğini söyledi. Ayrıca, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağına dair verilen vaadin peşinde olduklarını belirtti.

 • 05.06.2023 05 Haz 17:21 Bes Genel Başkanı Berdicioğlu: 'Kamu Emekçilerinin Enflasyon Sepeti Araştırması'na Göre Mayıs Ayı Aylık Enflasyon Rakamının Yüzde 2,67 ve Yıllık İse... Bes Genel Başkanı Berdicioğlu: "Kamu Emekçilerinin Enflasyon Sepeti Araştırması'na Göre Mayıs Ayı Aylık Enflasyon Rakamının Yüzde 2,67 ve Yıllık İse...

  Büro Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Adil Bahadır Berdicioğlu, BES Araştırma Merkezi’nin mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Berdicioğlu, “Her ay düzenli bir şekilde hesapladığımız Kamu Emekçilerinin Enflasyon Sepeti Araştırması’na göre; mayıs ayı aylık enflasyon rakamının yüzde 2,67 ve yıllık ise yüzde 98,02’ye çıktığını sizler aracılığı ile buradan kamuoyuna ilan ediyoruz” dedi.

 • 05.06.2023 05 Haz 13:19 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünya insanının büyük bir kısmı maalesef geleceğe umutla bakamamaktadır Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünya insanının büyük bir kısmı maalesef geleceğe umutla bakamamaktadır

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet Akademisi aday din görevlilerinin eğitiminin 1. dönem açılışında yaptığı konuşmada, dünya insanının büyük bir kısmının kendini huzur ve güven içinde görmemekte ve maalesef geleceğe umutla bakamadığını söyledi.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:46 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Dünya insanının büyük bir kısmı kendini huzur ve güven içinde görmemekte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Dünya insanının büyük bir kısmı kendini huzur ve güven içinde görmemekte

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet Akademisi aday din görevlilerinin eğitiminin 1. dönem açılışında yaptığı konuşmada, dünya insanının büyük bir kısmının kendini huzur ve güven içinde görmemesi ve geleceğe umutla bakamaması sorununa dikkat çekti.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:30 CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'tan AKP'ye sert tepki CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'tan AKP'ye sert tepki

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarının halka açlık ve yoksulluk dayattığını belirterek, kabinenin açıklandığını ancak yeni haftaya zam yağmuruyla girildiğini söyledi. Barut, 'Çekin artık o pis ellerinizi cebimizden. Düşün yakamızdan. Derhal zamlar geri alınsın, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybı telafi edilsin. Herkesin geliri insanca yaşam düzeyine çekilsin' dedi.

 • 05.06.2023 05 Haz 10:35 Gazze'de Böbrek Hastalarının Yaşamı Tehlikede Gazze'de Böbrek Hastalarının Yaşamı Tehlikede

  Gazze Şeridi'nde İslami Direniş Hareketi'ne (Hamas) bağlı sağlık yetkilileri, ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği nedeniyle böbrek hastalarının yaşamının tehlikede olduğunu bildirdi. İlaç ve ikmal eksikliği nedeniyle 1.200 böbrek yetmezliği hastasının diyalize erişimlerinin tehlikede olduğu belirtildi. Hamas yetkilileri, İsrail'i Gazze Şeridi'ne tıbbi ekipman ve cihaz sevkiyatını yasaklamakla suçluyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 01:41 Mehmet Şimşek tek başına kurtarıcı olabilir mi? Mehmet Şimşek tek başına kurtarıcı olabilir mi?

  Mehmet Şimşek'in yeni cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer alması ekonomi için tek başına kurtarıcı olabilir mi'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanmasının ardından eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu.

 • 04.06.2023 04 Haz 23:38 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali'ne katıldı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali'ne katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Belediyesi'nin bu yıl merhum Belenbaşı Muhtarı İsmet İlhan anısına düzenlediği 16. Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali'ne katıldı. Soyer, tarımın önemine vurgu yaparak, 'Her daim baharı bütün Anadolu'ya, Türkiye'ye yayacağız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. O daim baharları, Anadolu'da güneş bekleyen herkese taşıyacağız' dedi. Festivalde en iyi kiraz üreticisi seçildi.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:23 Yemen'de maaş krizi kapsamlı anlaşmaya engel oluyor Yemen'de maaş krizi kapsamlı anlaşmaya engel oluyor

  Yemen'de hükümet ile Husiler arasında dolaylı müzakerelerde birçok konuda ilerleme kaydedilmesine rağmen memur maaşlarının ödenmesi meselesi kapsamlı bir anlaşmaya varılmasına engel teşkil ediyor. Suudi Arabistan ve Umman aylardır Yemen hükümeti ile Husiler arasında arabuluculuk yapıyor. Maaş krizi, eski Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Merkez Bankasını Aden'e taşıması kararı sonrası başladı. Suudi Arabistan, Umman ve BM, maaş krizinin çözümü için diplomatik girişimlerde bulunuyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 18:38 Asgari ücret ne kadar olacak? İşte iş dünyasının konuştuğu rakamlar Asgari ücret ne kadar olacak? İşte iş dünyasının konuştuğu rakamlar

  Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin sonuçlanmasının ardından milyonların gözü temmuz ayında asgari ücrete yapılacak zamma çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin seçimden önce yaptığı açıklamada asgari ücretin 500 dolar (10 bin 406 TL) bazında bir orana çıkarılacağını ifade ederken, iş dünyasından birçok isim de konuyla ilgili dikkat çeken rakamlar verdi.

 • 01.06.2023 01 Haz 18:37 Trinidad ve Tobago adayı Dennis Francis, BM 78. Genel Kurul Başkanlığına seçildi Trinidad ve Tobago adayı Dennis Francis, BM 78. Genel Kurul Başkanlığına seçildi

  Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurul Başkanlığına Trinidad ve Tobago'nun adayı Dennis Francis seçildi. Francis'in başkanlık için barış, refah, ilerleme ve sürdürülebilirlik vizyonu, Genel Kurul'un işleyişi için kapsamlı bir bakış açısı sunuyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 11:30 WFP'nin Gazze'deki yardım faaliyetlerinin durdurulması insani krizi büyütebilir WFP'nin Gazze'deki yardım faaliyetlerinin durdurulması insani krizi büyütebilir

  Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'nın (WFP) Gazze Şeridi'nde binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım faaliyetlerini durdurma yönündeki kararının, 16 yıllık İsrail ablukasının yol açtığı insani krizin daha da büyümesine yol açacağı ifade ediliyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 05:41 Japonya, Ulusal Çocuk Bakım Bütçesini 3,5 Trilyon Yene Çıkaracak Japonya, Ulusal Çocuk Bakım Bütçesini 3,5 Trilyon Yene Çıkaracak

  Japonya Başbakanı Kişida Fumio, ulusal çocuk bakım bütçesini 3,5 trilyon yene (25 milyar dolar) çıkaracak. Doğum oranlarının düşmesi sonrasında nüfusun yaşlanması sorunuyla yüzleşen Japon hükümeti, yeni mali yılın başladığı Nisan 2023 itibarıyla Çocuklar ve Aileler Ajansını hizmete aldı. Hükümet, ailelere verilen çocuk bakım finansmanları dahil mali destekleri içeren ulusal bütçe hacmini de genişletmeyi planlıyor.

 • 31.05.2023 31 May 21:39 CHP Diyarbakır Milletvekili Tanrıkulu, Diyarbakırlı gençlerin sınav yerinin il dışında belirlenmesine tepki gösterdi CHP Diyarbakır Milletvekili Tanrıkulu, Diyarbakırlı gençlerin sınav yerinin il dışında belirlenmesine tepki gösterdi

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 17-18 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Diyarbakırlı gençlerin sınav için hiç tercih etmedikleri illere yönlendirilmelerine tepki gösterdi.

 • 31.05.2023 31 May 16:33 Sinop KESK Dönem Sözcüsü Aytaç Ertekin: Seçim sürecindeki söylemler işsizliği ve yoksulluğu görünmez kıldı Sinop KESK Dönem Sözcüsü Aytaç Ertekin: Seçim sürecindeki söylemler işsizliği ve yoksulluğu görünmez kıldı

  Sinop KESK Dönem Sözcüsü Aytaç Ertekin, seçim sürecindeki ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve milliyetçi söylemlerin işsizlik ve yoksulluğu görünmez kıldığını belirterek, KESK olarak hakkın, emeğin, kadın haklarının ve barışın mücadelesinden geri adım atmayacaklarını söyledi.

 • 30.05.2023 30 May 20:05 TÜRK-İŞ: Açlık sınırı 10 bin 362 lira, yoksulluk sınırı 33 bin 700 lira TÜRK-İŞ: Açlık sınırı 10 bin 362 lira, yoksulluk sınırı 33 bin 700 lira

  TÜRK-İŞ, Mayıs ayı verilerine göre, 4 kişilik bir ailenin aylık gıda harcamalarını kapsayan açlık sınırı 10 bin 362 lira, yoksulluk sınırı ise 33 bin 700 lira olarak açıkladı. Ankara'da yaşayan 4 kişilik bir ailenin sadece gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı ise bir önceki aya göre yüzde 2,23 oranında gerçekleşti.

 • 30.05.2023 30 May 15:02 Açlık sınırı 10 bin lirayı, yoksulluk sınırı 33 bin lirayı aştı Açlık sınırı 10 bin lirayı, yoksulluk sınırı 33 bin lirayı aştı

  TÜRK-İŞ'in mayıs ayı verilerine göre, dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcamalarını kapsayan açlık sınırı 10 bin 362; kira, fatura, eğitim, giyim, ulaşım gibi tüm giderlerini kapsayan yoksulluk sınırı da 33 bin 752 liraya yükseldi.

 • 30.05.2023 30 May 13:49 Anadolu Kadın Hareketi Derneği Başkanı: Kadınlar mücadeleden vazgeçmeyecek Anadolu Kadın Hareketi Derneği Başkanı: Kadınlar mücadeleden vazgeçmeyecek

  Anadolu Kadın Hareketi Derneği Başkanı Birsen Temir Saraç, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından "Kadınlar mücadeleden vazgeçmeyecek… Umarım iktidar; yüzde 50'nin, yani bu nüfusun yarısının buna karşı olduğunun bilinciyle, tüm toplumu kucaklamaya çalışır" açıklamasını yaptı.

 • 29.05.2023 29 May 18:16 CHP'li Hamzaçebi'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı: Gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır CHP'li Hamzaçebi'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı: Gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır

  Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Üstü kapalı istifa çağrısı yapan Hamzaçebi, "Ortada Genel Başkanımız ve Partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır. Seçim sonuçları doğru değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır. Yerel seçimler yaklaşıyor bu konuları konuşmayı erteleyelim demek Partiye ve ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür." dedi.

 • 29.05.2023 29 May 18:05 CHP'li Hamzaçebi'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı: Gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır CHP'li Hamzaçebi'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı: Gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır

  Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Üstü kapalı istifa çağrısı yapan Hamzaçebi, "Ortada Genel Başkanımız ve Partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır. Seçim sonuçları doğru değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır. Yerel seçimler yaklaşıyor bu konuları konuşmayı erteleyelim demek Partiye ve ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür." dedi.

 • 29.05.2023 29 May 17:36 Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Arda'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Arda'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür

  Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, seçim sonuçlarını sosyal medya paylaşımında değerlendirdi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

 • 29.05.2023 29 May 03:06 Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Dünya liderleri, Yüksek Seçim Kurulunun geçici sonuçlarına göre göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti.

 • 29.05.2023 29 May 01:07 Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Yüksek Seçim Kurulunun geçici sonuçlarına göre göreve yeniden seçilen Erdoğan'a tebriklerini ileten liderler arasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe yer alıyor.

 • 29.05.2023 29 May 00:04 Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

 • 27.05.2023 27 May 19:28 CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Seçimler kadınlar için kritik CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Seçimler kadınlar için kritik

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Aile Destekleri Sigortası toplantısında yarın yapılacak seçimlerin kadınlar için son derece kritik olduğunu belirterek, "Dün HÜDA PAR'ın yemin etmekte zorlanan milletvekili açıklama yapmış. 'Kadınlar narindir, zariftir, naziktir diyor, onların çalışmasına gerek yok.' Biz de buradan kendisine diyoruz ki kendisi de çok narindir, kibardır, onun da hiç Meclis'e gidip de kendisini yormasına gerek yok. Hiç çalışmasa da olur" dedi.

 • 27.05.2023 27 May 15:29 Meral Akşener tekstil işçileri ile buluştu Meral Akşener tekstil işçileri ile buluştu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sancaktepe'de bir tekstil fabrikasını ziyaret ederek işçilere seslendi. Akşener, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy istedi. Konuşmasında ekonomi, asgari ücret, kira vurgunu ve Suriyeli sığınmacılar gibi konulara değindi.

 • 27.05.2023 27 May 12:53 Aydın İl Müftülüğü, Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı Düzenledi Aydın İl Müftülüğü, Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı Düzenledi

  Aydın İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi, '2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı' düzenledi. Toplantıda vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu hakkında bilgi verildi.

 • 27.05.2023 27 May 11:45 Manila'da dilenen çocuğun QR kodu uyarısı Manila'da dilenen çocuğun QR kodu uyarısı

  Filipinler'in başkenti Manila'da QR kodu kullanarak dilenen bir çocuğun fotoğrafının sosyal medyada yayılması üzerine ülkenin Ulusal Yoksullukla Mücadele Komisyonu (NAPC), suç örgütlerinin sokak çocuklarını insanları dolandırmak için kullanma olasılığı konusunda uyarıda bulundu.

 • 27.05.2023 27 May 02:56 Kılıçdaroğlu: Türkiye, birilerinin çöp deposu, sığınmacı deposu olmayacak Kılıçdaroğlu: Türkiye, birilerinin çöp deposu, sığınmacı deposu olmayacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de katıldığı programda sığınmacı sorununu ele aldı ve Türkiye'nin birilerinin çöp deposu, sığınmacı deposu olmayacağını söyledi. Ayrıca siyasi iktidarın sessiz kaldığını ve hala Erdoğan'a oy verenlerin günaha girdiğini belirtti.

 • 26.05.2023 26 May 19:44 Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu için geri sayım başlarken bir parti daha 28 Mayıs kararını açıkladı. Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen, "Cumhuriyetimizin 100. yılının son seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Turan Hareketi Partisi Başkanlık Kurulu kararıyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı almış bulunmaktayız" dedi.

 • 26.05.2023 26 May 19:43 Millet İttifakı'nın kadın kolları Trabzon'da yürüdü Millet İttifakı'nın kadın kolları Trabzon'da yürüdü

  Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin kadın kolları Trabzon'da yürüyüş düzenledi. CHP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, "Biz kadın olarak hayatın her yerinde emeğiyle, aklıyla, duygularıyla, yetenekleriyle, bilgelikleriyle, varlığıyla merkezi roller üstlenen insanlarız.

 • 26.05.2023 26 May 19:38 Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu için geri sayım başlarken bir parti daha 28 Mayıs kararını açıkladı. Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen, "Cumhuriyetimizin 100. yılının son seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Turan Hareketi Partisi Başkanlık Kurulu kararıyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı almış bulunmaktayız" dedi.

 • 26.05.2023 26 May 19:29 İmamoğlu: Milletimizin kalbinden sevgi eksilmesin İmamoğlu: Milletimizin kalbinden sevgi eksilmesin

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bozkurt İlham Gencer'in cenaze namazına katıldıktan sonra Bağcılar'da açılışı yapılan İBB Bağcılar Cüneyt Arkın Öğrenci Yurdu ve Gençlik Kompleksi'nin açılışında konuştu.

 • 26.05.2023 26 May 17:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sığınmacıların güvenli bir şekilde geri dönüşünü sağlayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sığınmacıların güvenli bir şekilde geri dönüşünü sağlayacağız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı bir programda sığınmacıların geri dönüşü hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca, kadınlar ve seçimler hakkında da konuştu.

 • 26.05.2023 26 May 17:29 Erdoğan: Seçimden sonra aile kurumunu güçlü bir konuma oturtacağız Erdoğan: Seçimden sonra aile kurumunu güçlü bir konuma oturtacağız

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki 'Kadın Buluşması'nda, 'Şu seçimden sonra önemli olan adımımız, bir an önce aile kurumunu güçlü bir konuma oturtmaktır. Bu adımı atacağız. Kim ak, kim beyaz, o da parlamentoda ortaya çıkacak' dedi.

 • 26.05.2023 26 May 15:52 SGK Başuzmanı Karakaş: 'Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek' SGK Başuzmanı Karakaş: "Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek" Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, "Temmuz ayındaki asgari ücretin sadece enflasyon geçilme endeksi ve verilecek refah payıyla kalmayacağı, bütün dengelerin yeniden sağlanması, çalışma barışı ve...

 • 26.05.2023 26 May 15:39 Asgari ücret temmuzda ne kadar olur? SGK uzmanının verdiği rakam işçi kesiminin yüzünü güldürecek Asgari ücret temmuzda ne kadar olur? SGK uzmanının verdiği rakam işçi kesiminin yüzünü güldürecek

  Milyonlarca çalışanın gözü temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zamda. Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş yeni asgari ücrete ilişkin tahminini açıkladı. Karakaş, "Benim tahminim asgari ücrete en az yüzde 45 oranında bir zam yapılarak 12 bin 330 lira seviyesine çekilmesi yönünde olacaktır." dedi.

Advertisement