Çiğli Belediyesi, Çevre Kirliliğiyle Mücadelesini Sürdürüyor - Son Dakika

Çiğli Belediyesi, Çevre Kirliliğiyle Mücadelesini Sürdürüyor

29.06.2022 12:19
Çiğli Belediyesi, Çevre Kirliliğiyle Mücadelesini Sürdürüyor

Çiğli Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Atık Pil Toplama Kampanyası’nda İzmir genelinde en fazla atık pil toplayan ikinci ilçe belediyesi oldu.

Çiğli Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Atık Pil Toplama Kampanyası'nda İzmir genelinde en fazla atık pil toplayan ikinci ilçe belediyesi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde "Daha Yeşil Bir Dünya için Atık Pilleri Topluyoruz" sloganıyla başlatılan 25. Atık Pil Toplama Kampanyası büyük bir katılımla tamamlandı.

Çiğli Belediyesi, topladığı 5.191 kg atık pil ile ilçe belediyeleri kategorisinde ikinci olarak önemli bir başarıya imza attı. Ayrıca çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinin birincileri de Çiğli ilçesinden kampanyaya katılan gönüllüler oldu. İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen ödül töreninde Çiğli Belediyesi'nin ödülünü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şerafettin Taşdemir aldı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR"

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalıştıklarını belirten Çiğli Belediye nBaşkanı Utku Gümrükçü, "Çevre kirliliğiyle mücadele konusunda yerel yönetimlere önemli sorumluluklar düşüyor. Çiğli Belediyesi olarak, tüm hizmetlerimizi çevre ve doğa dostu anlayışla hayata geçiriyoruz. Ayrıca toplumumuzun çevre kirliliğiyle mücadele çalışmalarına katılımını teşvik etmek için etkinlikler düzenliyoruz. Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği atık pil toplama kampanyasında İzmir'de en fazla atık pil toplayan ikinci ilçe belediyesi olduk. Çevremizi ve doğal değerlerimizin korumak adına mücadelemizi aynı kararlılıkla devam ettireceğiz" dedi.

YORUMLAR
500
İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelere desteği sürdürüyor İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelere desteği sürdürüyor İzmir'de meclisin gündemi toplu ulaşım tarifesi oldu İzmir'de meclisin gündemi toplu ulaşım tarifesi oldu Çiğli Belediyesinden vatandaşlara aşure ikramı Çiğli Belediyesinden vatandaşlara aşure ikramı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Çiğli Belediyesi, Çevre Kirliliğiyle Mücadelesini Sürdürüyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement