Daka'dan Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Tanıtımı - Son Dakika

Daka'dan Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Tanıtımı

13.05.2015 16:07
Daka'dan Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Tanıtımı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Bitlis’te 2015 Yılı Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’nın (RGMDP) tanıtım toplantısını yaptı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Bitlis'te 2015 Yılı Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'nın (RGMDP) tanıtım toplantısını yaptı.

Bitlis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün toplantı salonunda gerçekleşen programda DAKA Program Yönetim Birim Başkanı Abdullah Çiçek, sunum yaptı. Abdullah Çiçek, "Toplam 13 milyon 500 bin TL'lik bütçeye sahip destek programının genel amacı TRB2 Bölgesi'ndeki Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerindeki imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin kapasitelerinin artırılması, ürün ve hizmet çeşitlerinin veya kalitelerinin geliştirilmesi, pazarlama imkanlarının genişletilmesi yoluyla bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamaktır. Program kapsamında, TRB2 Bölgesi'nde faaliyet gösteren uygun başvuru sahibi KOBİ'lerin AR-GE, markalaşma, kalite sertifikasyonu, yeni ürün üretilmesi, ürün çeşitlendirilmesi, üretim kapasitesinin artırılması ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine yönelik olarak gerçekleştirecekleri yatırımları desteklenecektir. Programda sadece bims briket üretimi, hazır beton üretimi, parke taşı, bordür taşı, agrega üretimi dışında kalan imalat sektörleri desteklenecektir. Bunun yanında, tekstil ve konfeksiyon, tarım ve hayvancılığa dayalı gıda imalatı, medikal ürünlerin imalatı ve öz tüketime yönelik yenilenebilir enerji yatırımları öncelikli olarak desteklenecektir. Proje başvuruları 3 Ağustos 2015 saat 23.59'a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve gönderilmelidir. Saat 23.59 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Projenin KAYS üzerinden alınan çıktısı, diğer belgelerle birlikte elden 10 Ağustos 2015 saat 17.00'ye kadar DAKA'ya teslim edilmelidir. Destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle sözleşmelerin imzalanması öngörülen tarih ise 18 Aralık 2015'dir" dedi. - BİTLİS

YORUMLAR
500
Yaz ortasında kar keyfi Yaz ortasında kar keyfi Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi Ankara Üniversitesi Beypazarı MYO Ahlat'ta sergi açtı Ankara Üniversitesi Beypazarı MYO Ahlat'ta sergi açtı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Daka'dan Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Tanıtımı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement