Denizin ortasında 24 gün sürüklendi! Bunları yiyerek hayatta kalmış - Son Dakika

Denizin ortasında 24 gün sürüklendi! Bunları yiyerek hayatta kalmış

20.01.2023 15:26

Karayip Denizi'nde tekneyle sürüklenen 47 yaşındaki Dominikli Elvis Francois tam 24 gün sonra kurtarıldı. Francois 1 şişe ketçap, sarımsak tozu ve et suyu tabletleri yiyerek 24 gün boyunca hayatta kalmayı başardığını söyledi.

Karayip Denizi'nde yer alan Saint Martin Adasındaki limanda Aralık ayında bir tekneyi tamir etmeye çalışan Elvis Francois, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Denizcilik bilgisi olmayan ve açık denizde sürüklenen Francois, telefon çekmediği için yardım isteyemedi.

24 GÜN SONRA KURTARILDI

Günlerce denizde sürüklenen 47 yaşındaki Francois, 24 gün boyunca 1 şişe ketçap, sarımsak tozu ve et suyu tabletleri yiyerek hayatta kaldı. Yelkenlinin gövdesine "yardım" yazan Francois, 15 Ocak'ta ayna kullanarak bir uçağa güneş ışınlarını yansıtıp dikkat çekmeyi başardı. Uçak mürettebatı durumu Kolombiya donanmasına bildirdi. Donanmanın irtibat kurduğu bir ticari gemi, denizde yaklaşık 1 aydır sürüklenen Francois'i kurtararak liman kenti Cartagena'ya getirdi. Francois sağlık kontrolünden geçirilirken, ülkesine dönüşü için göçmenlik birimi ilgili süreci başlattı.

"KETÇAP, SARIMSAK TOZU VE ET SUYU TABLETİ VARDI"

Franscois, "Teknede yiyecek yoktu. Ketçap, sarımsak tozu ve et suyu tabletleri vardı. Et suyu tabletlerini suyla karıştırıp içtim. Oturup beklemekten başka yapacak bir şeyim yoktu. Bir noktada umudumu yitirdim ve ailemi düşündüm. Donanmaya teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu hikayemi anlatamayacaktım" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • Tuncay Öter: Bu sığınmacı ülkemizin sığınmacı cenneti olduğunu duymamış yanlış yoldan gitmiş Hemen getirelim topraklarımıza ömrünün sonuna kadar krallar gibi yaşasın Cevap Yaz 182 46 Yayından Kaldır
500
İngiltere'de tren yolu çalışanları ve işverenler maaş artışında anlaştı İngiltere'de tren yolu çalışanları ve işverenler maaş artışında anlaştı İngiltere'de tren yolu çalışanları ve işverenler maaş artışında anlaştı İngiltere'de tren yolu çalışanları ve işverenler maaş artışında anlaştı Pakistan uyruklu bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada karar Pakistan uyruklu bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada karar

Son Dakika Yerel Denizin ortasında 24 gün sürüklendi! Bunları yiyerek hayatta kalmış - Son Dakika


Advertisement