Diyanet-Sen Siirt Şubesi Şırnak Olayı İçin Sağduyu Çağrısında Bulundu - Son Dakika
Yerel

Diyanet-Sen Siirt Şubesi Şırnak Olayı İçin Sağduyu Çağrısında Bulundu

Diyanet-Sen Siirt Şubesi Şırnak Olayı İçin Sağduyu Çağrısında Bulundu

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Siirt Şubesi tarafından yapılan açıklamada Şırnak Uludere olayıyla ilgili sorumluların yargı önüne çıkarılıp mahkum edilmesi gerektiği belirtildi.

03.01.2012 11:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Siirt Şubesi tarafından yapılan açıklamada Şırnak Uludere olayıyla ilgili sorumluların yargı önüne çıkarılıp mahkum edilmesi gerektiği belirtildi.

Diyanet Sen Siirt Şube Başkanı Abdulhakim Şendul tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şırnak'ın Uludere ilçesinde 35 köylünün hayatını kaybetmesiyle ilgili sorumluların yargı önüne çıkarılıp mahkum edilmesi gerektiği belirtildi. Açıklamada, "Öldürülen kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine başsağlığı sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Ölenlerin 12-25 yaşlarındaki gençler olduğu bildirilmiştir. Üniversite ve lise derslerinde olması gereken gençlerimizin hayatlarını hiçe sayarak para kazanmayamahkum edilmesi düşündürücüdür. Sivilleri hedef haline getiren bu kör şiddetin gerekçesine bakılmaksızın kınanması, toplumun vicdanında mahkum edilmesi gerekmektedir. Burada yetkililere sesleniyoruz; bölgede görev yapan askeri unsurların köylüleri yanlış yola sevk ettikleri iddiasının doğru olması halinde ciddi bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuzun fark edilmesi gerekmektedir. Artık annelerinin yanacak yürekleri, akıtacakları gözyaşlarının kalmadığını, bu sebeple her türlü provokatif eylemlerinönceden engellemenin gerekli olduğu, bu elim olayın meydana gelmesinde rolü olanların derhal bulunup haklarında yasal işlemlerin yapılmasını ve görevden el çektirilmesini istiyoruz. Meydana gelecek provokasyonlara rağmen, ebedi kardeşlik ve saadetin gereği önümüzdeki süreçte eşitlik, adalet ve hakkaniyete uygun olarak beklenen açılım ve hakların tanınması ile ilgili yasal ve anayasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını talep ediyoruz" denildi.

(ZKG-RB-AŞ-Y)03.01.2012 11: 27: 15 TSINNNN - SİİRT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Diyanet-Sen Siirt Şubesi Şırnak Olayı İçin Sağduyu Çağrısında Bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement