Edirne haber | Edirne Belediyesi Şehit Yusuf Ataş'ın Vasiyetini Yerine Getirdi - Son Dakika

Edirne haber | Edirne Belediyesi Şehit Yusuf Ataş'ın Vasiyetini Yerine Getirdi

17.10.2022 15:11
Edirne haber | Edirne Belediyesi Şehit Yusuf Ataş'ın Vasiyetini Yerine Getirdi

Edirne haberleri: Edirne Belediyesi, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 21 yaşındaki Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş'ın, “Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın” vasiyeti yerine getirdi. Edirne Belediyesi’nin, “Şehidimize Son Görev” temasıyla tüm geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere düzenlediği kermese ilgi büyük oldu.

Edirne Belediyesi, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 21 yaşındaki Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş'ın, "Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın" vasiyeti yerine getirdi. Edirne Belediyesi'nin, "Şehidimize Son Görev" temasıyla tüm geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere düzenlediği kermese ilgi büyük oldu.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Elazığlı Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, ölmeden bir süre önce çekilen videoda, "Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın" vasiyetinde bulunmuştu. Edirne Belediyesi, bu vasiyeti yerine getirebilmek için bir organizasyona imza attı.

"BİR TALEP ÜZERİNE, İSTEK ÜZERİNE, SÖYLENMİŞ BİR SÖZ ÜZERİNE DÜZENLENEN BİR KERMES"

Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen kermesin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Bugün anlamlı, farklı ve değerli bir gün. Belediye Meclis Üyeleri'nin, Belediye Çalışanları ve başta eşim Esra Gürkan olmak üzere Belediye çalışanlarının eşleri, Emekli Astsubaylar Derneği'nin, muhtarlarımızın olmak üzere kısacası Edirne Belediyesi'nin tüm birimleri tüm unsurlarıyla, Edirne Belediyesi'nin tüm ailesi, aile bireyleriyle birlikte hazırladığı bir kermes var. Bu kermesler çok sık yapılır. Genellikle de yardım faaliyetleri kapsamında yapılır. Bu kermesin bugüne kadar, benim şahit olduğum tarafıyla bir farklı anlamı var. Bir talep üzerine, istek üzerine, söylenmiş bir söz üzerine düzenlenen bir kermes. Sözü söyleyen gencecik bir Türk evladı. Gurur kaynağımız Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir astsubayı. Gencecik, pırıl pırıl bir evlat" diye konuştu.

"BURADAN EDİRNE BELEDİYESİ OLARAK ŞEHİDİMİZİN SON ARZUSUNU YERİNE GETİRMEKTEN SON DERECE GURURLU, MUTLU VE ONURLUYUZ"

Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş'ın vatanını korumak için canını verdiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Alpaslan'ın kazanarak bize vatan yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuza kadar Türk yurdu yaptığı bu topraklar, aziz şehitlerin, kahramanların, vatan evlatlarının sayesinde bugün özgürce gezebildiğimiz topraklar. Her bir metrekaresinde her bir santimetrekaresinde özgürce nefes alabiliyor, adım atabiliyor, 'Ne mutlu Türküm diyene' diyebiliyorsak, işte bu şehitlerimiz sayesinde. Bu şehitleri bu vatana armağan eden annelerin, babaların o mübarek ellerinden binlerce kez öpüyoruz. Buradan Edirne Belediyesi olarak şehidimizin son arzusunu yerine getirmekten son derece gururlu, mutlu ve onurluyuz" ifadelerine yer vererek, katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Açılışın ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şehit Yusuf Ataş'ın babası Nejat Ataş ile telefonda görüntülü olarak görüştü. Şehit Babası Nejat Ataş, Belediye Başkanı Recep Gürkan'a ve şehit oğlunun vasiyeti kapsamında emek sarf eden, çaba gösteren herkese teşekkür etti. Kermes, Edirneliler tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı

Son Dakika Yerel Edirne haber | Edirne Belediyesi Şehit Yusuf Ataş'ın Vasiyetini Yerine Getirdi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement