Son dakika Edirne Belediyesi haberleri, Edirne Belediyesi son dakika, son dakika Edirne Belediyesi

Son Dakika Edirne Belediyesi Haberleri

 • Edirne ve Tekirdağ'da 29 Şubat'ta 7 çift evlendi
  16:08 Edirne ve Tekirdağ'da 29 Şubat'ta 7 çift evlendi

  Edirne Belediyesi Nikah Salonu'nda 4 çiftin, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Nikah Salonu'nda ise 3 çiftin nikahı 29 Şubat'ta kıyıldı. Evliliklerini gerçekleştiren çiftler, bu özel tarihte evlenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmalarını sürdürüyor
  15:59 Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmalarını sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Tapu Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü ve Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışanlarla bir araya geldi. İba, kamu kurumlarıyla uyum içinde çalışarak, Edirne'yi yepyeni bir çehreye ve hak ettiği değere ulaştıracaklarını belirtti.

 • Edirne'deki İş Merkezindeki Spor Salonunu Kanalizasyon Suları Bastı
  28 Şub Edirne'deki İş Merkezindeki Spor Salonunu Kanalizasyon Suları Bastı

  Edirne şehir merkezinde bulunan bir iş merkezinin alt katındaki spor salonu, kanalizasyon sularıyla dolup lağım kokusuyla kullanılamaz hale geldi. İş yeri sahibi belediyenin temizlik taleplerine yanıt vermediğini belirterek tepki gösterdi.

 • Edirne'de yaralı şahin tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı
  27 Şub Edirne'de yaralı şahin tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde bulunan yaralı bir şahin, tedavi edildikten sonra Edirne Belediyesi Hayvan Barınağı'nda kontrol edildi ve doğaya salındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çevre, doğa ve hayvanların korunması için çalışmalarına devam ediyor.

 • Edirne Belediyesi ve Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, SMA hastası Yağız Batu Demirtaş'a yardım için lokma satışı düzenliyor
  23 Şub Edirne Belediyesi ve Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, SMA hastası Yağız Batu Demirtaş'a yardım için lokma satışı düzenliyor

  Edirne Belediyesi ile Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle pişirilip satılan lokmalardan elde edilen gelir, SMA hastası Yağız Batu Demirtaş'a umut oldu. Yardım için Valilik izinin bitmesine 15 gün kalan aile, ilaç parasının yüzde 60'ını tamamladıklarını belirtti.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba seçim çalışmalarını sürdürüyor
  23 Şub Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba seçim çalışmalarını sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, seçim çalışmalarını sürdürüyor. İba, Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. İl Başkanı Tekin, milli muharip uçağı KAAN'ın ilk uçuşunu kutladı. İYİ Parti'den Ciravoğlu'na geçmiş olsun ziyareti.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Seçimi kaybettirmek için mimari tasarım mı var?'
  21 Şub CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Seçimi kaybettirmek için mimari tasarım mı var?'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Edirne'de yaptığı basın toplantısında, siyasi partilerin İstanbul adayları ve avukat Feyza Altun'un gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Günaydın, diğer partilerin Ekrem İmamoğlu'nu seçimi kaybettirmek için birlikte çalıştığını ve bu durumun olağan bir tablo olup olmadığını sorguladı.

 • CHP, Seçim Öncesi Enerjisini Anadolu'ya Aktaracak
  21 Şub CHP, Seçim Öncesi Enerjisini Anadolu'ya Aktaracak

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, seçim sürecinin hızla ilerlediğini belirterek, CHP'nin seçimlere hazır olduğunu ve tüm partililerin başarı için çaba sarf edeceğini söyledi. Günaydın, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, 40 gün boyunca enerji ve bilincin Anadolu'ya aktarılacağını ifade etti. Ayrıca, DEM Parti'nin İstanbul'da aday göstermesini değerlendiren Günaydın, İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının mümkün olmadığını ve karşısındaki adayların İmamoğlu'na kaybettirmek için çaba sarf ettiğini belirtti.

 • Edirne'de otomobilin tıra çarpması sonucu 1 kişi yaralandı
  21 Şub Edirne'de otomobilin tıra çarpması sonucu 1 kişi yaralandı

  Edirne'de S.S.A. idaresindeki yabancı plakalı otomobil, Kapıkule Sınır Kapısı yolunda, H.B. idaresindeki tıra çarptı. Kazada yaralanan otomobildeki yolcu S.P.Ö, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Edirne Belediyesi ile Edirne Barosu Adli Yardım Protokolü Yenilendi
  19 Şub Edirne Belediyesi ile Edirne Barosu Adli Yardım Protokolü Yenilendi

  Edirne Belediyesi ile Edirne Barosu iş birliğiyle gerçekleştirilen Adli Yardım Protokolü, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Baro Başkanı Gökhan Karakoç'un katıldığı törenle yenilendi. Protokol kapsamında, adalete erişmekte güçlük çeken vatandaşlara ekonomik destek sağlanacak ve hukuki sorunları çözülecektir.

 • Sağlıkta Şiddet Yasası Caydırıcı Değil
  18 Şub Sağlıkta Şiddet Yasası Caydırıcı Değil

  Genel Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Özcan Arslan, sağlıkta yaşanan şiddetin devam ettiğini ve şiddet yasasının caydırıcı olmadığını söyledi. Arslan, sağlık politikasının şiddetin nedeni olduğunu belirtti ve cezaların caydırıcı olması gerektiğini vurguladı.

 • Fincanları tükürerek temizleyen kahvecinin mekanı mühürlendi
  17 Şub Fincanları tükürerek temizleyen kahvecinin mekanı mühürlendi

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapılan dükkanda işletmeci Hacı Zorlu'nun fincanları tükürerek temizlediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyen ve sağlık kurallarına uymadığını ve çalışma ruhsatının olmadığını tespit ederek iş yerini mühürledi. İşletmeci ise bardakların temizliğini teşhir amaçlı yaptığını ve kahve satışı yapmadıklarını savundu.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu'nu destekledi
  16 Şub Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu'nu destekledi

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, partililere seslenerek CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu'nun 31 Mart seçimlerinde desteklenmesi çağrısında bulundu.

 • Edirne'de Kahve Fincanlarını Tükürükle Temizleyen İşletmeci Serbest Bırakıldı
  13 Şub Edirne'de Kahve Fincanlarını Tükürükle Temizleyen İşletmeci Serbest Bırakıldı

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde Harput Dibek kahvesi satışı yapan dükkanda, fincanların tükürükle temizlendiği anların sosyal medyada paylaşılmasının ardından, iş yerine mühür konuldu. İşletmeci adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kahve fincanlarını tükürükle temizleyen işletmeciden şaka gibi savunma
  13 Şub Kahve fincanlarını tükürükle temizleyen işletmeciden şaka gibi savunma

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapan dükkanda, fincanların tükürükle temizlendiği anların sosyal medyada paylaşılmasının ardından, dükkan mühürlenerek faaliyeti durduruldu. Gözaltına alınan işletmeci ise "Görüntülere yansıyan fincanlar dekor amaçlıydı" diyerek kendini savundu.

 • Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı
  13 Şub Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı

  Edirne'de bir alışveriş merkezindeki kahveci dükkanında çalışan bir kişinin sağlık koşullarına uygunsuz tavrı sosyal medyada gündem oldu. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dükkanın hijyen ve sağlık koşullarına uymadığını ve iş yeri çalışma ruhsatı olmadığını tespit etti. İş yerinin faaliyeti durduruldu.

 • Edirne Valiliği, hijyen kurallarını ihlal eden kahve dükkanı işletmecisi hakkında adli işlem başlattı
  13 Şub Edirne Valiliği, hijyen kurallarını ihlal eden kahve dükkanı işletmecisi hakkında adli işlem başlattı

  Edirne Valiliği, hijyen kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle bir kahve dükkanı işletmecisi hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu. Valilik açıklamasında, işletmenin halk sağlığını tehlikeye düşürdüğü ve Edirne Belediyesi tarafından sağlık koşullarına uymadığı belirtilerek, işletmenin mühürlendiği ifade edildi. Edirne Valiliği, şehrin turizm değerlerini korumak için denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini vurguladı.

 • Edirne'de Kahve Dükkânında Hijyen Skandalı
  13 Şub Edirne'de Kahve Dükkânında Hijyen Skandalı

  Edirne Valiliği, bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapan dükkanda işletmeci H.Z.'nin fincanları tükürerek temizlemesiyle ilgili adli işlem başlatıldığını açıkladı. İşletmenin sağlık koşullarına uymadığı ve iş yeri çalışma ruhsatı olmadığı tespit edilerek mühürlenmiştir.

 • AVM kahvecisi fincanları tükürüğüyle temizledi
  13 Şub AVM kahvecisi fincanları tükürüğüyle temizledi

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapan dükkanda, işletmeci H.Z.'nin fincanları tükürerek temizlediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerinin çalışma ruhsatı olmadığını tespit ederek dükkânı mühürledi.

 • Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu
  13 Şub Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu

  Memleket Partisi, Ankara'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında Zafer Burak Hasar'ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıkladı. Parti lideri Muharrem İnce, toplantıda ayrıca Adana, Bursa, Çanakkale, Denizli gibi çeşitli il ve ilçelerde de adaylarını duyurdu.

 • Edirne Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  07 Şub Edirne Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Edirne Belediyesi şubat ayı Meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın başkanlığındaki oturumda gündem ve gündem dışı maddeler görüşülerek karara bağlandı. Başkan Gürkan, 1. Murat Mahallesi'ndeki pazarda devam eden yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi ve çalışmaların biraz uzadığını belirtti. Ayrıca, semt pazarlarının pazarcılar odası tarafından 10 yıl süreyle işletileceğini ve tezgah harçlarının belediyeye yatırılacağını ifade etti. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çapoğlu da protokolün pazarcı esnafına ve belediyeye gelir sağlamasını temenni ettiğini belirtti.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, depreme hazırlık için konut stokunun incelenmesi çağrısı yaptı
  06 Şub Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, depreme hazırlık için konut stokunun incelenmesi çağrısı yaptı

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kahramanmaraş depreminin birinci yıl dönümünde depreme hazırlık konusunda Edirne'de konut stokunun incelenmesi gerektiğini belirtti ve bu konuda çalışma başlattıklarını söyledi.

 • Edirne'de CHP Belediye Başkan Adaylığı için önseçimi Şükrü Ciravoğlu kazandı
  05 Şub Edirne'de CHP Belediye Başkan Adaylığı için önseçimi Şükrü Ciravoğlu kazandı

  Edirne'de yapılan önseçimde eczacı Şükrü Ciravoğlu, CHP Belediye Başkan Adaylığı için seçildi. Ciravoğlu, diğer adayları geride bırakarak önseçimi kazandı.

 • Edirne'de CHP Merkez İlçe Başkanlığı ön seçimini Şükrü Ciravoğlu kazandı
  04 Şub Edirne'de CHP Merkez İlçe Başkanlığı ön seçimini Şükrü Ciravoğlu kazandı

  Edirne'de yapılan CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Edirne Belediye Başkanı Adayı ön seçimini Şükrü Ciravoğlu kazandı. Seçime 5 aday adayı katıldı ve 2.688 parti üyesi oy kullandı. Ciravoğlu 1.591 oy alarak belediye başkan adayı oldu.

 • Edirne, Balkanlar'la İlişkileri Güçlendirmek İçin Platform Kurdu
  01 Şub Edirne, Balkanlar'la İlişkileri Güçlendirmek İçin Platform Kurdu

  Edirne Valiliği tarafından kurulan Balkan Şehirleri İş Birliği Edirne Platformu, Balkanlar'la ilişkilerin kalıcı ve sistematik olarak yürütülmesini amaçlamaktadır. Platformun Yönetim Kurulu Başkanı Edirne Valisi Yunus Sezer, platformun danışma meclisinde yaptığı konuşmada, Edirne'yi Balkanlar'ın merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Platform, gençlik kampları, ressamlar buluşması, iş adamları toplantıları, çocuk şenlikleri, gençlik şöleni, iftar programları, film festivalleri ve öğrenci buluşmaları gibi etkinlikler düzenleyerek ilişkileri güçlendirecektir.

 • Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı İşçi Maaşlarını Yükselteceğini Vaat Etti
  31 Oca Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı İşçi Maaşlarını Yükselteceğini Vaat Etti

  Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, başkan seçilmesi halinde belediyede görevli işçi maaşlarını yükselteceği vaadinde bulundu. Karakütük, adaletin önemine vurgu yaparak belediye kaynaklarının doğru kullanılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, en düşük işçi maaşını 40 bin lira yapacağını ve çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğini söyledi.

 • Yunanistan'ın gözaltına aldığı kepçe operatörü toprağa verildi
  30 Oca Yunanistan'ın gözaltına aldığı kepçe operatörü toprağa verildi

  Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra hayatını kaybeden kepçe operatörü Musa Alerik toprağa verildi.

 • Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda Gözaltına Alınan İşçi Musa Alerik Toprağa Verildi
  30 Oca Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda Gözaltına Alınan İşçi Musa Alerik Toprağa Verildi

  Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda su hattı yenileme çalışmaları sırasında gözaltına alınan ve hayatını kaybeden Musa Alerik, toprağa verildi. Alerik'in cenaze namazına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve geçmiş dönem Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de katıldı.

 • Yunanistan'ın gözaltına aldığı kepçe operatörü vefat etti
  30 Oca Yunanistan'ın gözaltına aldığı kepçe operatörü vefat etti

  Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda su hattı yenileme çalışmaları sırasında yasa dışı olarak Yunanistan'a geçtiği iddiasıyla gözaltına alınan Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kepçe Operatörü Musa Alerik, uzun süren onkoloji tedavisi sonrası vefat etti.

 • Edirne'de inşaatta yaşanan toprak kayması nedeniyle sitenin duvarları zarar gördü
  30 Oca Edirne'de inşaatta yaşanan toprak kayması nedeniyle sitenin duvarları zarar gördü

  Edirne'de bir inşaatta meydana gelen toprak kayması sonucunda bitişikte bulunan sitedeki duvarlar zarar gördü ve zeminde çatlaklar oluştu. İnşaat firması şikayet edilirken, belediye ve polis ekipleri inceleme yaptı. İnşaatın durdurulduğu ve zeminin 2 direkle sabitlendiği belirtildi.

 • Gazeteci yazar Uğur Mumcu Edirne'de anıldı
  24 Oca Gazeteci yazar Uğur Mumcu Edirne'de anıldı

  Ankara'da 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31. yılında Edirne'de anıldı. Anma töreni kapsamında belediye önünde toplanan kortej Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Törene, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır ve Hakan İşcan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Kentte Ziyaretlerde Bulundu
  13 Oca Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Kentte Ziyaretlerde Bulundu

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, yerel seçim kapsamında kentin farklı noktalarında esnaf ve vatandaşlarla buluşarak talep ve sorunları dinledi. İba, Edirne'nin tüm sorunlarını çözmek ve hizmet etmek için çaba göstereceklerini belirtti. Ayrıca Olin Yağ Fabrikası'nı ziyaret eden İba, fabrikanın istihdama önemli katkı sağladığını ifade etti. İba, iş hayatını destekleyeceklerini ve esnafların beklentilerini karşılamak için somut adımlar atacaklarını söyledi.

 • Bilecik Belediyesi Rüşvet Operasyonu Sonrası Görevden Uzaklaştırılan Belediye Başkanı Şahin, Diğer Belediye Başkanlarını Örnek Gösterdi
  12 Oca Bilecik Belediyesi Rüşvet Operasyonu Sonrası Görevden Uzaklaştırılan Belediye Başkanı Şahin, Diğer Belediye Başkanlarını Örnek Gösterdi

  Bilecik Belediyesinde yaşanan rüşvet operasyonunun ardından geçici olarak görevden uzaklaştırılan Semih Şahin, Edirne ve Adana Büyükşehir Belediyelerini örnek göstererek, 'O belediye başkanları hala görevde de ben niye değilim' dedi. Şahin, yaşanan gelişmelerin kendisine karşı kurulan bir kumpas olduğunu iddia etti.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Regaip Kandili'nde vatandaşlara kandil simidi ikram etti
  11 Oca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Regaip Kandili'nde vatandaşlara kandil simidi ikram etti

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Regaip Kandili dolayısıyla mahalle muhtarlıkları, halk ekmek büfeleri ve camilerde 15 bin kandil simidi dağıttı. Gürkan, Saraçlar Caddesi'ndeki standa gelerek vatandaşların kandilini kutladı ve simit ikram etti. Ayrıca, Gürkan, üç ayların başlangıcı Regaip Kandili'nin Türk milleti ve İslam alemi için hayırlı olmasını dileyerek, barış, huzur ve kardeşlik temennilerinde bulundu.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  10 Oca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gürkan, gazetecilik ve siyasetçiliğin Türkiye'de en zor meslekler arasında yer aldığını belirterek, gazeteciliğin en büyük zorluğunun dijitalleşmenin artmasıyla telefonu olanın 'ben gazeteciyim' diye ortaya çıkması olduğunu ifade etti. Gürkan, gerçek basın emekçilerinin günlerini kutlayarak, daha özgür, daha baskısız ve daha güzel günler dileğinde bulundu.

 • Trafik kazasında hayatını kaybeden gazetecilerin adı sokağa verildi
  10 Oca Trafik kazasında hayatını kaybeden gazetecilerin adı sokağa verildi

  TRT Haber kameramanı ve Edirne Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Berk Söylemez'in adı, evinin bulunduğu sokağa verildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Söylemez'in ismini evinin olduğu sokağa verirken gurur ve hüznü bir arada yaşadıklarını belirtti. Söylemez'in trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyleyen Gürkan, onun anısının yaşaması için bu kararı aldıklarını ifade etti. Törene, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve basın mensupları da katıldı.

 • CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladı
  09 Oca CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladı

  CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin ve TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajlarda gazetecilerin demokrasinin temel taşlarından olduğu vurgulandı ve basının özgürlüğüne dikkat çekildi.

 • Edirne'de Mor Ev Atölyesi'nden Lokma Satışıyla SMA Hastalarına Destek
  05 Oca Edirne'de Mor Ev Atölyesi'nden Lokma Satışıyla SMA Hastalarına Destek

  Edirne'de Mor Ev Atölyesi'nde pişirilen lokmalar, SMA hastası bebeklere katkı sağlamak için satışa çıkarıldı. Edirne Belediyesi ve Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte elde edilen gelir, SMA hastalarının tedavisinde kullanılacak. Lokma satış noktasına gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın eşi Esra Gürkan da destek verdi. Esra Gürkan, SMA hastalığının tedavisi için gereken parayı bir ailenin üstesinden gelebileceği bir rakam olmadığını belirterek, el birliğiyle destek olmanın önemine vurgu yaptı. Lokma pişiren Hafize Belge ise yeğeninin SMA hastalığından kaybettiğini söyleyerek, çocuklara umut ve can olmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Trakya Üniversitesinde Atatürk ve Edirne Sergisi Açıldı
  05 Oca Trakya Üniversitesinde Atatürk ve Edirne Sergisi Açıldı

  Trakya Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan 'Cumhuriyetin 100. Yılında Ceren ve Daniş Baykan Arşivinden Atatürk ve Edirne Sergisi'ni açtı. Sergide, Atatürk'ün daha önce yayınlara geçmemiş, bilinmeyen 2 orijinal fotoğrafı, Edirne kurtuluş günü gazete ve evrakı, el yapımı Türk Bayrakları, Atatürk'ün kullanımı için yapılmış özel telefon ile Erken Cumhuriyet Dönemi Edirne'sinin sosyal yaşamından malzemeler yer alıyor.

 • Düzce'de kaybolan Boncuk isimli köpek Edirne'de bulundu
  03 Oca Düzce'de kaybolan Boncuk isimli köpek Edirne'de bulundu

  Düzce'de kaybolan Boncuk isimli köpek, takılan çip sayesinde sahibine teslim edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çip takma zorunluluğu açıklamasının ardından Boncuk'a çip takılan Erdem Büyükaydın, 7 ay sonra Edirne'de bulunan köpeğiyle tekrar bir araya geldi.

 • Edirne Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
  02 Oca Edirne Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

  Edirne Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 17 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyelerinin oylamasıyla Ali Şükrü Atamgüç, Engin Yağcılar ve Mehmet Çapoğlu denetim kurulu üyeliğine seçildi. Çakır, Edirne Belediyesinin 2023'ü başarıyla tamamladığını belirtti ve belediyenin mülkiye müfettişlerince yapılan denetlemelerin sonucunu paylaştı. Jandarma ekipleri ise Edirne'de trafik kazalarının engellenmesi ve dijital dolandırıcılığın önlenmesine yönelik bilgilendirme faaliyetlerini sürdürdü. Trafik Jandarması timleri, Havsa ilçesine bağlı Arpaç köyünde vatandaşları trafik kuralları ve güvenli kullanım konularında bilgilendirdi. İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise Havsa ilçesindeki okullarda öğrencilere dijital güvenlik konularında eğitim verdi. Edirne Jandarma Komutanlığı tarafından öğrenci servisleri de denetlendi ve öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ağabeyi Hüseyin Akgün son yolculuğuna uğurlandı
  29 Ara Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ağabeyi Hüseyin Akgün son yolculuğuna uğurlandı

  Geçmiş dönem İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Akgün, Büyükçekmece Kuba Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlıkta bulunan aile kabristanına defnedildi. Cenaze törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyükçekmece Kaymakamı Ali İkram Tuna, Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun yanı sıra çok sayıda ilçe belediye başkanı, iş ve siyaset dünyasından isimler katıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de cenazeye çelenk göndererek taziyelerini iletti.

 • Edirne'de Trakya Üniversitesi Öğrencileri Terör Lanet Yürüyüşü Düzenledi
  29 Ara Edirne'de Trakya Üniversitesi Öğrencileri Terör Lanet Yürüyüşü Düzenledi

  Edirne'de Trakya Üniversitesi öğrencilerince terör lanet yürüyüşü düzenlendi.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ağabeyi Hüseyin Akgün son yolculuğuna uğurlandı
  29 Ara Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ağabeyi Hüseyin Akgün son yolculuğuna uğurlandı

  Geçmiş dönem İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Akgün, Büyükçekmece Kuba Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Cenaze törenine birçok siyasi ve iş dünyasından isim katıldı.

 • Edirne'de Bulgar turist yoğunluğu ve yılbaşı öncesi fiyat etiketi denetimleri arttırıldı
  29 Ara Edirne'de Bulgar turist yoğunluğu ve yılbaşı öncesi fiyat etiketi denetimleri arttırıldı

  Edirne Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Bulgar turist yoğunluğu ve yaklaşan yılbaşı öncesi fiyat etiketi denetimlerini arttırdı. Edirne'de çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işletmelerde yapılan denetimlerde, fiyat etiketi, ürün güvenliği, hijyen ve vergi mevzuatı gibi konular incelendi. Son 4 günde yapılan denetimlerde 560 ürün incelendi ve 230 aykırılığa rastlandı. Denetimlerin yılbaşında da devam edeceği belirtildi.

 • Bulgaristan'daki direnişin sembolü Türkan bebek, Edirne'de anıldı
  24 Ara Bulgaristan'daki direnişin sembolü Türkan bebek, Edirne'de anıldı

  BULGARİSTAN'ın Kırcaali şehrinde annesinin kucağında Bulgar askerlerin açtığı ateşte şehit olan ve totaliter rejim döneminde direnişin sembolü haline gelip, 'Türkan bebek' olarak anılan Türkan Feyzullah, 39'uncu ölüm yıl dönümünde Edirne'deki anıt önünde anıldı.

 • 'Türkan bebek' ölümünün 39. yılında Edirne'de anıldı
  24 Ara "Türkan bebek" ölümünün 39. yılında Edirne'de anıldı

  Bulgaristan'da, 1984 yılındaki zorunlu asimilasyon girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında öldürülen 1,5 yaşındaki Türkan Feyzullah için Edirne'de anma töreni düzenlendi.

 • Edirne'nin tek kadın tır şoförü
  24 Ara Edirne'nin tek kadın tır şoförü

  Edirne Belediyesi bünyesinde ilk kadın ambulans şoförü olarak işbaşı yapan ve buradaki 6 yıllık çalışma hayatını bırakan 1 çocuk annesi Çiçek Yalçın artık tır şoförü olarak mesleğine devam ediyor.

 • Edirne'de Yeni Yıl Alışveriş Festivali Başladı
  22 Ara Edirne'de Yeni Yıl Alışveriş Festivali Başladı

  Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen Yeni Yıl Alışveriş Festivali, açılış töreni ile başladı. Festivalde, Edirneli üreten kadınların el emeği, göz nuru hediyelikleri satışa sunuluyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, festivalin kadınların aile ekonomilerine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti.

 • Edirne'de Yeni Yıl Alışveriş Festivali Başladı
  22 Ara Edirne'de Yeni Yıl Alışveriş Festivali Başladı

  Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen Yeni Yıl Alışveriş Festivali, Saraçlar Caddesi'nde başladı. Festival kapsamında el emeği ürünlerin satışı yapılıyor. Yılbaşı temalı takılar ve özel tasarım hediyelikler büyük ilgi görüyor. Festival, alışveriş günleriyle yılbaşına kadar devam edecek.

 • Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıldönümü kutlandı
  21 Ara Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıldönümü kutlandı

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıldönümü, kentte düzenlenen törenle kutlandı. Vali Yunus Sezer, Tuğgeneral Berat Acar ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın da katıldığı etkinliklerde çelenk sunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenlerde Atatürk'ün Edirne'ye gelişini simgeleyen Türk bayrağı Vali Sezer'e teslim edildi.

 • Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan proje desteklenecek
  21 Ara Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan proje desteklenecek

  Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan 'Afet Sonrası Psikososyal Destek Hizmetleri Veren Ruh Sağlığı Profesyonellerinin Saha Becerilerini Artırmaya Yönelik Eğitim' Projesi Trakya Kalkınma Ajansınca desteklenecek.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın şantaj ve darp davası
  21 Ara Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın şantaj ve darp davası

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın aralarında 'müşteki sanık' sıfatıyla yer aldığı 7 sanığın yargılandığı şantaj ve darp davasında savcılık esas hakkında mütalaasını verdi. Savcılık, Gürkan ve diğer sanıklar hakkında ağır cezalar talep etti.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında 47 yıla kadar hapis cezası istemi
  21 Ara Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında 47 yıla kadar hapis cezası istemi

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 3 farklı suça azmettirmekten yargılandığı davada 47 yıla kadar hapis cezası istemiyle karşı karşıya. Savcı, Gürkan'ın kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma ve nitelikli cinsel saldırı suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

 • Edirne Belediye Başkanı Gürkan: 'Bu Şehirde İzin Asla Silinmez'
  20 Ara Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Bu Şehirde İzin Asla Silinmez"

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’ye gelişinin 93. yılını kutlayarak, “Memleketine hoş geldin Atam, sefalar getirdin. İlke ve devrimlerinle aydınlattığın bu şehirde izin asla silinmez. Sonsuza kadar senleyiz, sonsuza kadar seninleyiz” dedi.

 • Edirne'de Kuzey Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı kutlandı
  20 Ara Edirne'de Kuzey Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı kutlandı

  Edirne'de düzenlenen 'Kuzey Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı' etkinlikleriyle Türkçe eğitim ve kültürünün önemi vurgulandı. Programda konuşan yetkililer, Türkçe eğitimin Kuzey Makedonya'da yaygınlaştığını ve Türk kültürünün devam ettiğini belirtti.

 • CHP Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Gazi Mihal Bey Hamamı'nın restorasyonunun bir an önce başlamasını talep etti
  19 Ara CHP Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Gazi Mihal Bey Hamamı'nın restorasyonunun bir an önce başlamasını talep etti

  CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Gazi Mihal Bey Hamamı'nın restorasyonunun bir an önce başlaması gerektiğini belirtti. Yazgan, hamamın içler acısı durumunu video çekerek duyurdu ve tarihi eserlerin bakımının takipçisi olacağını söyledi.

 • Edirne'de kaçan at, 5 araca hasar verdi
  12 Ara Edirne'de kaçan at, 5 araca hasar verdi

  Edirne'de sahibinin elinden kaçan at arabası, Zübeyde Hanım Caddesi'nde 5 araca çarptı. Atı yakalayan vatandaş, atı ağaca bağladı. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri atın çipinin olmadığını belirledi. At arabası çekici yardımıyla kaldırıldı ve araçları hasar gören vatandaşlar şikayetçi oldu.

 • Edirne'de Patlayan Borudan Çıkan Su Sokakları Bastı
  12 Ara Edirne'de Patlayan Borudan Çıkan Su Sokakları Bastı

  Edirne'de Yancıkçışahin Mahallesi'nde meydana gelen boru patlaması sonucu sokaklar suyla doldu. Su kaldırımların üzerine kadar çıkarak vatandaşların yürümesini zorlaştırdı. Ayrıca suyun Atatürk Bulvarı'nı kaplaması nedeniyle araç trafiği de aksadı. Mahalle sakinleri ve öğrenciler, sorunun bir an önce çözülmesini talep etti. Bu olay, daha önce yaşanan su kesintileri ve bulanık su sorunlarıyla birlikte Edirne'de suyla ilgili yaşanan sıkıntıları artırdı.

 • Görme engelli kadının itfaiyeci olma hayali gerçekleşti
  11 Ara Görme engelli kadının itfaiyeci olma hayali gerçekleşti

  Edirne'de yaşayan görme engelli Sergülent Kırat, yıllardır itfaiye aracına binme hayali olduğunu belirterek AFAD'ın yardımıyla hayalini gerçekleştirdi. İtfaiye eri kıyafeti giydirilen Kırat, yangın ihbarına giden araca bindirilerek hayalini yaşadı.

 • DİSK Genel Başkanı: Asgari ücretin mücadelemizi büyütmeye kararlıyız
  11 Ara DİSK Genel Başkanı: Asgari ücretin mücadelemizi büyütmeye kararlıyız

  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin tek bir işçi üzerinden hesaplanmasının yanlış olduğunu belirterek, insanca yaşayacak bir ücret istediklerini ve mücadelelerini büyütmeye kararlı olduklarını söyledi.

 • DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ücretlerdeki enflasyon kaynaklı kaybın giderilmesini istedi
  11 Ara DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ücretlerdeki enflasyon kaynaklı kaybın giderilmesini istedi

  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Saraçlar Caddesi'nde düzenlediği basın açıklamasında ücretlerdeki enflasyon kaynaklı kaybın giderilmesi gerektiğini belirtti. Çerkezoğlu, asgari ücrette ve tüm ücretlerde enflasyon nedeniyle oluşan kaybın giderilmesini istediklerini söyledi.

 • Edirne'de su kesintisi tartışmaları sürüyor
  08 Ara Edirne'de su kesintisi tartışmaları sürüyor

  Edirne'de son günlerde suların bulanık akması ve su kesintileri yaşanması sonrası başlayan tartışmalar devam ediyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, su kesintisi sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü belirtirken, suyun bulanıklığıyla ilgili çıkan asılsız iddialar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise yerel yönetimi eleştirerek, su üzerinden siyaset yapanın Edirne Belediye Başkanı olduğunu savundu.

 • ESKİ ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu reddedildi
  06 Ara ESKİ ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu reddedildi

  ESKİ Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu, geçen yıl kendisini eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun programına davet için odada ziyaret etmek isteyen dönemin il başkanı Fevzi Pekcanlı'yı kabul etmediği için reddedildi.

 • Edirne'de Su Kesintileri Vatandaşı Çeşmelere Mecbur Bıraktı
  06 Ara Edirne'de Su Kesintileri Vatandaşı Çeşmelere Mecbur Bıraktı

  Edirne'de son günlerde yaşanan su kesintileri nedeniyle vatandaşlar çeşmelere ve su tankerlerine mecbur kaldı. Bulanık ve çamur renkli suyun akmasının ardından su kesintileri yaşanmaya başladı. Vatandaşlar, arızanın bir an önce giderilmesini isteyerek tepki gösterdi. Su kesintileri nedeniyle çocukların hastalandığı ve temizlik yapmanın bile mümkün olmadığı belirtildi. Belediye Başkanı sabotaj iddiasında bulunmuş ve sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı.

 • Edirne'de Su Sorunu Tartışmalara Yol Açtı
  05 Ara Edirne'de Su Sorunu Tartışmalara Yol Açtı

  Edirne'de son günlerde suların bulanık akması ve su kesintileri Edirne Belediye Meclisi toplantısında meclis üyeleri arasında tartışmaya yol açtı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, su sıkıntısıyla ilgili bilgi verirken, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Çapoğlu ise sabotaj iddialarını destekleyen açıklamalarda bulundu.

 • EDİRNE'DE İÇME SUYU SIKINTISI - EKİYLE YENİDEN
  05 Ara EDİRNE'DE İÇME SUYU SIKINTISI - EKİYLE YENİDEN

  EDİRNE'de, çeşmelerden kirli su akması ve bazı bölgelere su verilememesi üzerine, Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentin içme suyunun sağlandığı Kayalıköy Barajı'nda sabotaj yapıldığını iddia etti.

 • Edirne'de içme suyu sıkıntısı
  05 Ara Edirne'de içme suyu sıkıntısı

  EDİRNE'de, çeşmelerden kirli su akması ve bazı bölgelere su verilememesi üzerine, Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentin içme suyunun sağlandığı Kayalıköy Barajı'nda sabotaj yapıldığını iddia etti.

 • Edirne Belediye Başkanı: İçme suyu sorununda kasıt var
  04 Ara Edirne Belediye Başkanı: İçme suyu sorununda kasıt var

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte yaşanan içme suyundaki bulanıklık ve su kesintilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gürkan, suyun bulanık akmasının sebebinin sabotaj olduğunu belirterek, adli makamların konuyu araştırdığını söyledi. Ayrıca, su kesintisinin birkaç gün içinde normale döneceği bilgisini verdi.

 • Edirne Belediye Başkanı Engellilerle Buluştu
  02 Ara Edirne Belediye Başkanı Engellilerle Buluştu

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Engelsiz Yaşam Merkezi'nde öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Gürkan, etkinlikte öğrencilerle pasta kesti ve engelli vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Ayrıca İl Özel İdaresi tarafından köylerdeki yol yapım çalışmaları da sürdürülüyor.

 • Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Dünya Engeliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
  01 Ara Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Dünya Engeliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Dünya Engeliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşların haklarına ve yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti. Gürkan ve İba, engelli bireylerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayarak, sevgi, saygı ve dayanışma çağrısında bulundu.

 • Edirne İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarmasına eğitim verdi
  01 Ara Edirne İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarmasına eğitim verdi

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı, güvenli trafik akışının sağlanması ve kaza önlenmesi amacıyla personeline eğitim verdi. Eğitimde kışın araç kullanımı ve kış lastiği konuları ele alındı. Ayrıca araç sürücülerine zincir sökme ve takma eğitimi de verildi.

 • Edirne Belediye Başkanı, içme suyu sorununa ilişkin suç duyurusunda bulunacak
  30 Kas Edirne Belediye Başkanı, içme suyu sorununa ilişkin suç duyurusunda bulunacak

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, içme suyunda yaşanan renk değişimiyle ilgili su borularının bağlı olduğu zincirlerin izinsiz olarak koparıldığını tespit ettiklerini belirterek, konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

 • Edirne Belediye Başkanı Gürkan, İçme Suyu Sistemine Kasıtlı Zarar Verildiği Gerekçesiyle Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı'na Suç Duyurusunda Bulundu
  30 Kas Edirne Belediye Başkanı Gürkan, İçme Suyu Sistemine Kasıtlı Zarar Verildiği Gerekçesiyle Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı'na Suç Duyurusunda Bulundu

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 58 kilometre mesafedeki Kırklareli Kayalıköy Barajı’ndan Edirne’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan sisteme kasıtlı olarak zarar verildiğini belirterek Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Her seçim öncesi yoğun bir saldırı altında kaldıklarını belirten Gürkan, “Bir siyasi koltuk için buna değer mi? Bu namussuzluk, bu şerefsizlik, bu haysiyetsizlik, ahlaksızlık bu” dedi.

 • Edirne Belediyesi, içme suyu sistemi zararına suç duyurusunda bulundu
  30 Kas Edirne Belediyesi, içme suyu sistemi zararına suç duyurusunda bulundu

  Edirne Belediyesi, içme suyunun sağlandığı sisteme zarar verilerek halkın sağlığıyla oynandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Belediye Başkanı Recep Gürkan, sabotaj şüphesiyle Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduğunu belirtti.

 • Edirne Belediye Başkanı 169 Geçici İşçiyle Buluştu
  30 Kas Edirne Belediye Başkanı 169 Geçici İşçiyle Buluştu

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi'nde geçici işçi statüsünde çalışan 169 işçi ile bir araya geldi. Başkan Gürkan, işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçeceğini belirtti.

 • Edirne'de su renginde bulanıklık yaşanıyor
  28 Kas Edirne'de su renginde bulanıklık yaşanıyor

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, aşırı yağışlar nedeniyle suyun renginde çamurlaşma olduğunu ancak suyun kalitesinde herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

 • Edirne Kurtuluşunun 101. Yılını Kutladı
  26 Kas Edirne Kurtuluşunun 101. Yılını Kutladı

  Edirne’nin Kurtuluşunun 101. yıl dönümü kente düzenlenen törenlerle kutlandı. Törenler, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne milletvekilleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

 • Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü resepsiyonla kutlandı
  25 Kas Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü resepsiyonla kutlandı

  Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verildi.

 • Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı
  25 Kas Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı

  Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Advertisement